Skocz do zawartości

Silnik innego producenta w aucie


syncros
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze podobne tematy byly walkowane kilka razy jednak nie znalazlem wyczerpujacej odpowiedzi. Zalozmy ze do mercedesa wlozylem silnik z audi i skrzynie biegow z fiata, zostala zmodyfikowana komora silnika i poczynione rozne przerobki no i teraz chce sie takim samochodem legalnie poruszac po drodze. Rozumiem ze SKP od tak nie podbije mi przegladu i ze musze miec opinie rzeczoznawcy. Czy jak bede miel taka opinie, pozytywna oczywiscie to SKP moze mi odmowic wykonania przegladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odp. na moje pytanie? Bo juz sam nie wiem czy mam budowac SAMa czy modyfikowac samochod fabryczny...

Jest tez cos takiego ze jak pojazd powstaje w ilosci 1 szt rocznie to nie potrzebuje homologacji, mozna sie tym podpierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Ale żaden diagnosta nie będzie chciał badać takiego pojazdu. Bo choć przepisy przewidują taką możliwość (na razie - ustawodawca chce zmienić ten nieszczęśliwy zapis) to żadna SKP tak naprawdę nie jest przystosowana do badania takich pojazdów w takim zakresie jak ocena własnych konstrukcji pod kątem art. 66 PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Ale żaden diagnosta nie będzie chciał badać takiego pojazdu. Bo choć przepisy przewidują taką możliwość (na razie - ustawodawca chce zmienić ten nieszczęśliwy zapis) to żadna SKP tak naprawdę nie jest przystosowana do badania takich pojazdów w takim zakresie jak ocena własnych konstrukcji pod kątem art. 66 PoRD.

Ok. Nie chce zeby mnie ktos za raczke przeprowadzil przez gaszcz przepisow, nie o to chodzi. Potrzebuje wskazowek jak zrobic zeby wszystko bylo w porzadku, zeby nie stwarzac nikomu problemow. A dopoki ustawodawca dopuszcza mozliwosc zbudowania takiego pojazdu to chce ja wykorzystac i zrobic to zgodnie z litera prawa. Bede jeszcze zadawal mnostwo pytan, bardziej szczegolowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopoki ustawodawca dopuszcza mozliwosc zbudowania takiego pojazdu to chce ja wykorzystac i zrobic to zgodnie z litera prawa

Oczywiście, że dopuszcza możliwość ale wykonania pojazdu SAM czyli:

Art. 66a. (...)

1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej,

którego markę określa się jako "SAM";

(...)

Informacje na temat pojazdów SAM znajdziesz na tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.