Skocz do zawartości

Wpis w DR bus 100


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,czy jeśli jest wpis w DR autobusu BUS 100,czy jest obowiązek wykonywania dodatkowego badania,czy jeśli kierowca chce zrobić tylko na autobus cennik 1.5 ?

Wydaje mi się .że nie ma obowiązku,ale proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy jeśli jest wpis w DR autobusu BUS 100,czy jest obowiązek wykonywania dodatkowego badania,

 

A jak jest wpis GAZ to jest obowiązek czy nie?

 

Wydaje mi się .że nie ma obowiązku,ale proszę o komentarz.

 

Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę powiedzieć,że w tych przypadkach sprawdzam warunki dodatkowe to jest oczywiste.jak jest w przypadku braku wpisu BUS 100 ,czy mogę podbić DR,czy czekać na wpis WK w DR?( oczywiście po badaniu specjalistycznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZ, TAXI, ADR, L to ta sama kwestia. Podbijasz dowód bez sprawdzenia warunków dodatkowych, a tak nie wolno.

Postępujesz tak samo wystawiasz zaświadczenie i klient idzie po wpis do dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest w przypadku braku wpisu BUS 100 ,czy mogę podbić DR,czy czekać na wpis WK w DR?

 

To jest już inna sytuacja. Wystawiasz zaświadczenie - klient idzie po wpis - podbijasz DR. Taka kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest w przypadku braku wpisu BUS 100 ,czy mogę podbić DR,czy czekać na wpis WK w DR?

 

To jest już inna sytuacja. Wystawiasz zaświadczenie - klient idzie po wpis - podbijasz DR. Taka kolejność.

 

Badanie 6.5 nie może być samo, trzeba zrobić 1.5 więc:

przy badaniu pierwszym BUS100 - podbijamy dowód i dajemy zaświadczenie - kasujemy 1.5+6.5 - klient idzie do WK i wpisują BUS100

przy następnym - podbijamy dowód i kasujemy 1.5+6.5

Proszę mnie poprawić jak źle... zaczynam dopiero.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy badaniu pierwszym BUS100 - podbijamy dowód i dajemy zaświadczenie

 

Nie możesz podbić DR bo BUS100 jeszcze nie jest wpisany w dowód, tylko dajesz zaświadczenie i dopiero po dopisaniu do DR adnotacji podbijasz DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy badaniu pierwszym BUS100 - podbijamy dowód i dajemy zaświadczenie

 

Nie możesz podbić DR bo BUS100 jeszcze nie jest wpisany w dowód, tylko dajesz zaświadczenie i dopiero po dopisaniu do DR adnotacji podbijasz DR.

 

Na pewno jesteś pewny??????

Myślałem że podbijam po prostu OBT i daję zaświadczenie na dodatkowe.

WK dopisuje BUS100 wg mojego zaświadczenia, jest ono i tak ważne na 0,5 roku razem z OBT

A jak jest z pierwszym gazem albo taxi...

Tak dobry przykład taxi jak złotówa przyjedzie na pierwsze to nie podbijasz dowodu??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podbijasz dowodu - tylko dajesz zaświadczenie. Klient idzie do WK po wpis i wraca do Ciebie po pieczątkę do dowodu. Koniec. ;)

 

OK dzięki za info.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 06-08-2009, 17:59 ]

Nigdy nie podbijasz dowodu - tylko dajesz zaświadczenie. Klient idzie do WK po wpis i wraca do Ciebie po pieczątkę do dowodu. Koniec. ;)

 

Dopiszę się jeszcze raz, bo choć przyznałem rację w poprzednim wpisie to zrobiłem to niechętnie.

Przedmówca oświecił mnie na PRW. Zapomniałem o ograniczniku. Nie mogę podbić dowodu z pozytywnym OBT, bo ogranicznik źle jest nastawiony. Bez wpisu TEMPO100 w DR przy prędkości max 100km/h - negatyw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się jeszcze raz, bo choć przyznałem rację w poprzednim wpisie to zrobiłem to niechętnie.

Przedmówca oświecił mnie na PRW. Zapomniałem o ograniczniku. Nie mogę podbić dowodu z pozytywnym OBT, bo ogranicznik źle jest nastawiony. Bez wpisu TEMPO100 w DR przy prędkości max 100km/h - negatyw.

Pozdrawiam

Ja wystawiam pozytywne ale na zaświadczeniu - bez poboru opłaty za cepik.

Jak klient wraca po pieczątkę to tak jw postępuję

Bo jak ma wpisać WK jeżeli badanie negatywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się jeszcze raz, bo choć przyznałem rację w poprzednim wpisie to zrobiłem to niechętnie.

Przedmówca oświecił mnie na PRW. Zapomniałem o ograniczniku. Nie mogę podbić dowodu z pozytywnym OBT, bo ogranicznik źle jest nastawiony. Bez wpisu TEMPO100 w DR przy prędkości max 100km/h - negatyw.

Pozdrawiam

Ja wystawiam pozytywne ale na zaświadczeniu - bez poboru opłaty za cepik.

Jak klient wraca po pieczątkę to tak jw postępuję

Bo jak ma wpisać WK jeżeli badanie negatywne?

 

Nie no jasne... Mam program Patronat i bez potwierdzenia OBT nie wchodzisz do zaświadczeń.

Wiadomo że pojazd jest P. Na zaświadczeniu z OBT dostaje wpis "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom... :TEMPO100". Dostaje ponadto do łapy zaświadczenie zał. nr 11 Dz.U. Nr 227 Poz.2250 i do WK hajda. A jak wróci z adnotacją w DR (z datą jak na zaświadczeniu) to dostaje pieczątkę ident i datę następnego badania za 0.5 roku (od daty badania).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne... Mam program Patronat i bez potwierdzenia OBT nie wchodzisz do zaświadczeń.

Wiadomo że pojazd jest P. Na zaświadczeniu z OBT dostaje wpis "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom... :TEMPO100". Dostaje ponadto do łapy zaświadczenie zał. nr 11 Dz.U. Nr 227 Poz.2250 i do WK hajda. A jak wróci z adnotacją w DR (z datą jak na zaświadczeniu) to dostaje pieczątkę ident i datę następnego badania za 0.5 roku (od daty badania).

Pozdrawiam

A ja mam program Stacja 2000 i jak postawię negatywa to mogę wydrukować klientowi zaświadczenie z negatywem :pada:

Zwolnij trochę bo chyba za szybko piszesz a za wolno myślisz. Nie mam zamiaru nikogo obrażać wypowiedzi są prywatne :cool:

PS Nawet powiem, że obowiązkowo drukuję :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne... Mam program Patronat i bez potwierdzenia OBT nie wchodzisz do zaświadczeń.

Wiadomo że pojazd jest P. Na zaświadczeniu z OBT dostaje wpis "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom... :TEMPO100". Dostaje ponadto do łapy zaświadczenie zał. nr 11 Dz.U. Nr 227 Poz.2250 i do WK hajda. A jak wróci z adnotacją w DR (z datą jak na zaświadczeniu) to dostaje pieczątkę ident i datę następnego badania za 0.5 roku (od daty badania).

Pozdrawiam

A ja mam program Stacja 2000 i jak postawię negatywa to mogę wydrukować klientowi zaświadczenie z negatywem :pada:

Zwolnij trochę bo chyba za szybko piszesz a za wolno myślisz. Nie mam zamiaru nikogo obrażać wypowiedzi są prywatne :cool:

PS Nawet powiem, że obowiązkowo drukuję :evil:

 

Tu nie chodzi o obrażanie tylko o wiedzę. Ten powyższy literotok to jest procedura kompletna, chyba że coś zła???

Napisałem tutaj to co dowiedziałem się na PRW, bo chciałem podzielić się ze wszystkimi że "jarnąłem" i dlaczego. Do szału mnie doprowadzają wątki, które nie mają końca. Jak ktoś ma takie wątpliwości jak ja i przeczyta powyższe to się mu rozwieją. Chyba... :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMPO100

??

skąd taki wpis, czy nie powinien brzmieć "BUS 100km/h"?

Cześć

Szkoliła mnie Dekra. Na tym szkoleniu badanie autobusu na setkę określano mianem TEMPO100. Być może WK wpisze BUS 100km/h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przeszczepić na nasz grunt niemieckie (Dekra) prawo o ruchu drogowym. I kilka autostrad. Dalej będą same rosły :)

Witam

Przeszczep będzie raczej niemożliwy. Polskie "BUS 100km/h" :) nie jest honorowane w Niemczech, a niemieckie jest gucio warte w Polsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.