Skocz do zawartości

Określenie podrodzaju autobusu


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ klientowi kończył się dowód w autobusie (Sprinter) i wystawiłem zaświadczenie, WK zarzyczył sobie określenie podrodzaju, tak wiec po zastanawieniu wpisałem międzymiastowy. Bus ten jeździł pomiędzy miastem a miejscowościami pobliskimi. Miał 20 miesc siedzących, 0 stojących, oraz jedno wyjście po prawej stronie, drugie zastawione siedzeniem... Czy ktoś może pomóc i powiedzieć jak to określić, ponieważ pani z WK nie miała ochoty ani trochę pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja autobusów określona przepisami unijnymi zawarta w dyrektywie 2001/85/WE

 

Klasa I : pojazdy z miejscami siedzącymi oraz obszarami do stania, umożliwiającymi przewóz pasażerów na trasach o dużej liczbie przystanków (autobusy miejskie)

Klasa II: pojazdy przeznaczone przede wszystkim do przewozu pasażerów na miejscach siedzących z pewnymi obszarami do stania (autobusy międzymiastowe)

Klasa III: pojazdy tylko z miejscami siedzącymi (autokary)

(dla pojazdów o pojemności poniżej 22 osób łącznie z kierowcą)

Klasa A : pojazdy z miejscami siedzącymi oraz obszarami do stania,

Klasa B : pojazdy tylko z miejscami siedzącymi

 

Do opisów technicznych przyjęto również umowną klasyfikację pojazdów określającą ich wielkość:

 

MINI: pojazdy o długości do 7,5 m.

MIDI: pojazdy o długości 7,5-10,5 m.

MAXI: pojazdy o długości 10,5-13 m.

MEGA: pojazdy o długości ponad 13 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten podział na klasy I, II, III też znalazłem na forum. Czy podczas ustalania podrodzaju autobusu są jakieś inne wymagania które musi spełniać dany pojazd. Oprócz warunków dodaktowych dla autobusu z Dz.U. 32 z 2003 r. rozdział 5.

kurcze, coś mi się kojarzy że biorąc pod uwagę 71 kg za każdego pasażera przekroczono ładowność o ok. 30 kg. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może pomóc i powiedzieć jak to określić, ponieważ pani z WK nie miała ochoty ani trochę pomóc...

 

heh, a kto widzi pojazd, Ty czy Ona?

Przecież to oczywiste, że skoro ma tylko jedno wejście/wyjście to z pewnością nie będzie miejskim.

To tak jakbyś zadzwonił do WK z pytaniem: Pani mi powie, czy Opel Vectra, którego mam na BT to sedan czy hatchback ;)

 

kurcze, coś mi się kojarzy że biorąc pod uwagę 71 kg za każdego pasażera przekroczono ładowność o ok. 30 kg. :?

To czemu dałeś pozytywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może pomóc i powiedzieć jak to określić, ponieważ pani z WK nie miała ochoty ani trochę pomóc...

 

heh, a kto widzi pojazd, Ty czy Ona?

Przecież to oczywiste, że skoro ma tylko jedno wejście/wyjście to z pewnością nie będzie miejskim.

To tak jakbyś zadzwonił do WK z pytaniem: Pani mi powie, czy Opel Vectra, którego mam na BT to sedan czy hatchback ;)

Nie zrozumieliśmy się, chodziło mi dokładnie o to czy są jeszcze jakieś inne warunki które musi spełniać dany podrodzaj autobusu oprócz Dz.U.32 z 2003r.

 

kurcze, coś mi się kojarzy że biorąc pod uwagę 71 kg za każdego pasażera przekroczono ładowność o ok. 30 kg. :?

To czemu dałeś pozytywa?

 

Bo byłem przekonany że pasażer w miejskim 67, a w innych 69 kg. I tu mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo byłem przekonany że pasażer w miejskim 67, a w innych 69 kg. I tu mój błąd.

 

Prawidłowa zależność, to 68 i 71.

 

heh, a kto widzi pojazd, Ty czy Ona?

 

No z pewnością ona nigdy nie widziała i nie zobaczy pojazdu - SKP owszem i jeśli nie ustaliło podrodzaju pojazdu, a WK nie ma takich informacji to proszą o ustalenie zgodnie z tabelą nr załącznika nr 4 do Dz.U.Nr 137, poz. 968 - to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo byłem przekonany że pasażer w miejskim 67, a w innych 69 kg. I tu mój błąd.

Prawidłowa zależność, to 68 i 71.

jak po przeglądzie zajrzałem to też to zobaczyłem.

 

heh, a kto widzi pojazd, Ty czy Ona?

No z pewnością ona nigdy nie widziała i nie zobaczy pojazdu - SKP owszem i jeśli nie ustaliło podrodzaju pojazdu, a WK nie ma takich informacji to proszą o ustalenie zgodnie z tabelą nr załącznika nr 4 do Dz.U.Nr 137, poz. 968 - to wszystko.

I tu właśnie pytanie czy znajdują się jakieś definicje do tych tabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.