Skocz do zawartości

Pierwsze BT pojazdu 1 szt rocznie.


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów.

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem jak według Was ma wyglądać badanie pojazdu importowanego lub wyprodukowanego w ilości jednej sztuki rocznie skoro wszystkie badania od numeru 3 w cenniku są wykreślone.

Jesli dobrze rozumuje to będzie: okresowe w ktorym wypisujemy ząswiadczenie + dokument identyfikacyjny.

 

Proszę o opinię

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • markes30

    9

  • sebastian

    7

  • adam1501

    3

A ja myślę,zę takiego badania juz nie ma a procedura taka sama jak z anglikami no może nie calkiem bo anglik dostaje negatywa a pojazd nowy do zabudowy rejestrujemy najpierw w WK a potem dopiero zabudowa i na stacje okresowe+dodatkowe zmiany konstrukcyjne warunkiem rejestracji w WK jest posiadanie homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z tymi pojazdami (jednostkowe importy/produkcje, zabudowy). Będą one też podlegać badaniu okresowemu przed pierwszą rejestracją w wyniku którego SKP wystawi zaświadczenie z DIP. Pytanie pozostaje co do metodyki działań. Badanie ma się odbyć PRZED REJESTRACJĄ, bo tak stanowi USTAWA, jednak rozporządzenie określające metodykę badań nie daje możliwości przeprowadzenia badania okresowego dla pojazdu niezarejestrowanego... A zarejestrować nie można bez badań... I kółko się zamyka.

 

Idąc rozpędem niepotrzebnie zlikwidowano badania pierwsze i bez wyobraźni zastąpiono je enigmatycznym tworem o nazwie OKRESOWE PRZED PIERWSZĄ REJESTRACJĄ, bez uwzględnienia dla niego osobnej metodyki działań i doprowadziło to do paradoksu, z którym od jutra zacznie borykać się cała Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj robiłem badanie przyczepy wyprodukowanej jako jedna sztuka rocznie,oświadczenie producenta itd.zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Zrobiłem okresowe wraz z DIP-em. Dam znac czy WK przyjmie dokumenty ale sądze ze wszystko bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam problem

w 2008 roku zrobiłem I badanie techniczne z hadeesem, tacho było ważne z niemiec

tylko nie jestem pewien czy powinienem mieć przy pierwszym badaniu dozór.

bo z yego co wiem to przy pierwszym badaniu jeśli tacho jest ważne w krajach unii to ważne jest i przy pierwszym badaniu w polsce

proszę o pomoc i ewentualnie gdzie to jest dokładnie zapisane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy powinienem mieć przy pierwszym badaniu dozór.

bo z yego co wiem to przy pierwszym badaniu jeśli tacho jest ważne w krajach unii to ważne jest i przy pierwszym badaniu w polsce

 

Tacho jest ok. Uznajemy wszystkie legalizacje urządzeń z unii (urządzenia i przyrządy podlegające okresowej kontroli metrologicznej), możesz sobie np. kupić na skp analizator z włoską legalizacją, albo niemiecką.

 

Ale urządzenia dozorowe powinny mieć polski dozór techniczny i tu dałeś ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam wszystkich kolegów.

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem jak według Was ma wyglądać badanie pojazdu importowanego lub wyprodukowanego w ilości jednej sztuki rocznie skoro wszystkie badania od numeru 3 w cenniku są wykreślone.

Jesli dobrze rozumuje to będzie: okresowe w ktorym wypisujemy ząswiadczenie + dokument identyfikacyjny.

 

Proszę o opinię

Pozdrawiam

 

Czy po 2 miesiącach od obowiązywania nowych przepisów, rozwiązania problemu tablic rejestracyjnych nadal sądzicie że można wykonać okresowe przed pierwszą rejestracją pojazdu nowego zabudowanego 1szt rocznie np. śmieciarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązania problemu tablic rejestracyjnych

?? Mnie tłumaczenie POPów w tej materii nie przekonało choć przyznaję się do tego , że je stosuję. Widać, zamieszanie w dalszym ciągu jak przykład: PC do zabranego DR aby wykonać badanie..., badanie okresowe dla przyczep lekkich i kilka innych kwiatków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że badanie pojazdu importowanego lub wyprodukowanego w ilości jednej sztuki umarło z nową ustawą. Czytając projekty ustaw PoRD planuje się dopuszczanie do ruchu takich pojazdów na podstawie jednostkowych badań prowadzonych przez TDT lub wyznaczone stacje okręgowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub wyznaczone stacje okręgowe.

Dla mnie rewelka. Niech określą tylko wymagania i zakres dodatkowego szkolenia diagnosty pracującego w tej wyznaczonej...

Jak na razie pracuję na OSKP.

Trza by się wcześniej "przymierzyć" do nowej pracy... :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, pojazd typu śmieciarka lub przyczepa na którą producent nie wyda homologacji bo ma np. hamulec najazdowy przejdzie badania przed pierwszą rejestracją i będzie OK? Tzn już nie trzeba będzie oświadczenia o wyprodukowanej 1 sztuce w ciągu roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan. Ale nie bój się - samo badanie i koszty będą takie, że sie ludziom tego procederu odechce ;)

No i ktoś (PCH? obecny ITS?) będzie w końcu kontrolował te sprawy, bo dziś tych oświadczeń nikt nie ewidencjonuje i nie sprawdza, czy to rzeczywiście zabudowa jednostkowa, czy.... czterdziesta ósma zabudowa jednostkowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że badanie pojazdu importowanego lub wyprodukowanego w ilości jednej sztuki umarło z nową ustawą.

 

No właśnie co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ciekawe jak teraz zarejestruje sprowadzoną zachodnią przyczepę na którą nie ma w Polsce homologacji?

No nie zarejestrujesz :D:D:D Trzeba było kupić normalnie a nie kombinować :x

I tak powinno być, a nie szukać dziury żeby coś przekręcić :D:D

A diagnosta ma jeszcze niby według klienta pozytyw zrobić :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując.

Według mnie w 227 była możliwość rejestracji 1szt. rocznie, obecnie 155 nie przewiduje takiej możliwości. Zabudowa nowego podwozia np. śmieciarką może być wykonana tylko przez firmę, która ma homologację na tą zabudowę. Po wykonaniu klient z homo na podwozie + homo na zabudowę idzie prosto do WK. Jeśli coś przeoczyłem lub się mylę proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes - nie rozumiem.

Każdy pojazd podlega badaniom technicznym okresowym. Pierwsze badanie okresowe jest robione przed pierwsza rejestracją. Nie trzeba robić tego badania, jeśli pojazd ma homo.

 

Zgadza się? (art.81)

 

No więc w czym problem? Owszem - nie ma badania "pierwszego", ale jest okresowe przed rejestracją i takie robisz.

A czy ma mieć tablice... Nie wiem - moim zdaniem tak. Ale pytaj POPów jak chcesz. Za miesiąc w Zaciszu pewnie znów będzie jakieś szkolenie z wielce szanownymi gośćmi z MI, którzy jeśli tylko dobrze zapłacisz, to łaskawie oświeca Cię co mieli na myśli :)

 

PS Odpowiedź Z MI z pkt któregoś tam sławnego "pisma" mówi, że można badać bez tablic pojazdy sprowadzone. Do SAMów, jednostkowych się nie ustosunkowali. Te tablice zresztą to chyba jednak pół biedy. W zagranicznym masz chociaż DR - zagraniczny, bo zagraniczny, ale jednak - wiesz co badać, co porównać (w końcu to okresówka). A w jednostkowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mialem taki przypadek i robilem tak samo jak sprowadzony z zagranicy tz. okresowe (zaswiadczenie +dip) tylko ze podwozie pojazdu jest homologowane a zabudowa jest robiona jako 1 sztuka tego typu w roku. W uwagach w zaswiadczeniu opisuje wszystkie dane itd powoluje sie na tę homologacje, wyposazenie pojazdui klasyfikacje zgodnie z przeznaczeniem. Sadze ze robie to dobrze bo zrobilem juz kilka takich badan i pojazdy jezdza po drogach.

Jesli komus przydalby sie wzor takiego badania to sluze pomocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mialem taki przypadek i robilem tak samo jak sprowadzony z zagranicy tz. okresowe (zaswiadczenie +dip) tylko ze podwozie pojazdu jest homologowane a zabudowa jest robiona jako 1 sztuka tego typu w roku. W uwagach w zaswiadczeniu opisuje wszystkie dane itd powoluje sie na tę homologacje, wyposazenie pojazdui klasyfikacje zgodnie z przeznaczeniem. Sadze ze robie to dobrze bo zrobilem juz kilka takich badan i pojazdy jezdza po drogach.

Jesli komus przydalby sie wzor takiego badania to sluze pomocą.

Proszę nie używać argumentów typu : "Sadze ze robie to dobrze bo zrobilem juz kilka takich badan i pojazdy jeżdżą po drogach." tylko proszę o wskazanie gdzie o badaniu 1szt. rocznie jest napisane w Dz.U 108 (ze zmianami) lub Dz.U 155 - ja nie widzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.