Skocz do zawartości

motorower po 22 wrzesnia


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc to nie jest śmieszne. Wiecie gdzie pierwszy raz dowiedziałem się o takiej możliwości?...... Zgadujcie..... Z tego FORUM

Czyli krótko mówiąc u was też szwankuje przekaz informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    19

  • blakop

    17

  • adam1501

    16

  • Jackow

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sam już mam na koncie 1szt tj. JAVA z 1987r.

 

I przy takich kwiatkach będzie się działo :lol: , a to brak numeru ramy lub nieczytelny a to brak tabliczki itp. itd. A i Rzeczoznawcy zarobią przy okazji opinii za skorodowany numer, ale mamy jesień już mało kto jeździ ruch zacznie się wiosną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już mam na koncie 1szt tj. JAVA z 1987r.

Do dzieła. I łapać motorowery za przekroczenie prędkości ponad 45 kM/h. To i rzeczoznawcy nieźle zarobią :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i rzeczoznawcy nieźle zarobią :-D

oby tylko diagności nie zarobili przy okazji kilku wyroków

 

trzeba wnaleźć dupochron . . .

 

np oświadczenie właściciela mopeda

 

w dniu (data BT) motorower posiada sprawny ogranicznik (nie osiąga) prędkości do 45 km/h

data. . . podpis

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie pierwszy raz dowiedziałem się o takiej możliwości?...... Zgadujcie..... Z tego FORUM :ok

 

No to teraz zgadnij co musisz zrobić :)

Podamy Ci oczywiście datę i miejsce biesiady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np oświadczenie właściciela mopeda

Taki świstek raczej d....y nie obroni... :?

Można sobie nim najwyżej podetrzeć - wiecie co.

Nawet jak wyjedziesz na drogę sprawdzić V max to czy masz na wyposażeniu SKP zalegalizowany sprzęt do kontroli prędkości max pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ja mam jeżdzić :( badanie wykonuje na skp. anie na drodze.

a nawet klient może mi nie pozwolić . :)

Wówczas, rzeczoznawca i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu bo rzeczoznawca napisze co właściciel będzie chciał.

Myślę jednak ,że to już w jakiś sposób będzie nas chronić , bo parametr tech.jakim jest prędkość określi rzeczoznawca ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku byłem na szkoleniu gdzie Pan prowadzący na pytanie co z prędkościami motorowerów stwierdził, że to nas nie dot. ponieważ nie mamy możliwości tego parametru sprawdzić. Od kontroli prędkości są Policja i inne służby do tego uprawnione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kontroli prędkości są Policja i inne służby do tego uprawnione.

Co nie zmienia faktu, że my podczas badania powinniśmy wiedzieć czy była jakakolwiek próba dostosowania tego pojazdu do przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z prędkościami motorowerów stwierdził, że to nas nie dot. ponieważ nie mamy możliwości tego parametru sprawdzić
Nie mamy możliwości ale mamy obowiązek. Napewno do czasu jakiegoś tragicznego wypadku po którym do odpowiedzialności pociągnięty zostanie jakiś diagnosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mamy obowiązek

 

a w jaki to niby sposób?

 

ja napisałem co usłyszałem na tym szkoleniu i to wszystko. podczas dyskusji głosy były różne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki to niby sposób?
Odpowiedzi nie mam sprecyzowanej. Każdy sposób dobry. (Tak jak kolega Mirek którego pociągnęli do odpowiedzialności gdy pękł zaczep przyczepy- jak miał dostrzec wadę materiału???)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi nie mam sprecyzowanej. Każdy sposób dobry.

Dla nas dobry jest tylko jeden sposób,

zażądać dokument(wystawiony przez uprawnioną jednostkę) stwierdzający, iż pojazd spełnia warunki co do prędkości maksymalnej i przestać bawić się z właścicielem w "ciuciubabkę", że dziś spełnia a jutro przestanie, jest policja, ma radary, niech kasuje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zażądać dokument(wystawiony przez uprawnioną jednostkę) stwierdzający, iż pojazd spełnia warunki co do prędkości maksymalnej

 

Jaka miała by być ta uprawniona jednostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka miała by być ta uprawniona jednostka?

Rzeczoznawca. Jeżeli będziemy konsekwentni i do każdego badania zażądamy opinii rzeczoznawcy dotyczącej prędkości pojazdu a rzeczoznawcy będą kasować odpowiednio to za parę lat nie będzie nas mijał motorower pędzący z prędkością ponad limit i wówczas jak nauczymy ich zachowania prędkości to następne pokolenie diagnostów zrezygnuje z opinii. Analogicznie gdy DR zostanie zabrany przez sierżanta to obligatoryjnie na BT z opinią wówczas zobaczymy komu się znudzi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie i ładnie tylko Adamie musisz przekonac konkurencje do takiego postepowania a to juz takie łatwe być nie musi :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy może niejednokrotnie kosztować więcej niż jest wartość motoroweru, a i tak niektórzy uważają, że rzeczoznawca wpisze co będzie klientowi potrzebne. Ostateczną decyzję i odpowiedzialność ponosi i tak diagnosta i jak nie zrobi może być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczną decyzję i odpowiedzialność ponosi i tak diagnosta i jak nie zrobi może być źle.

Zgadza się tylko jak dopełnisz wszelkich formalności aby się zabezpieczyć to kara będzie mniej dotkliwa niż jak olejesz podstawową rzecz przy ustalaniu nieznanych parametrów, których nie jesteś w stanie ustalić na stanowisku, wówczas dostaniesz z nawiązką i bez skrupułów.

Natomiast co do przekonania konkurencji, to najlepszym motywatorem jest WK i dywanik. Ponieważ jak wpłynie kilka zabranych DR do magistratu i diagnosta poproszony zostanie o wyjaśnienie takiej sytuacji a nie będzie dysponował wiarygodnymi podstawami swej decyzji (prędkość jak określić w warunkach SKP?) to obawiając się konsekwencji zacznie się zabezpieczać a nie beztrosko trzepać kasę. Niestety u nas wszystko działa na zasadzie "akcji" i dopóki nie wydarzy się tragedia to właściwe urzędy trwają w błogim nic nie robieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT Jaka miała by być ta uprawniona jednostka?

Producent, importer, dealer lub rzeczoznawca (zależnie od wieku pojazdu) i nie ważne czy wydane legalnie, byleby ktoś się pod tym podpisał ( mógłbym to nawet kserować). Za stan faktyczny odpowiadać powinien tylko właściciel - kierowca ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od końca. Motorower przekracza 45km/h. Zakładam że wystawię zaświadczenie z wynikiem N. Jaką konkretnie przyczynę powodująca wynik negatywny proponujecie wpisać z tabeli załącznika Dz.U 155?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką konkretnie przyczynę powodująca wynik negatywny proponujecie wpisać z tabeli załącznika Dz.U 155?

Chodzi o to, że 155 nie daje nam żadnego instrumentu , jednocześnie 32 oraz 108 wymagają spełnienia wszelkich warunków , zatem czy na pewno do nas należy jego (warunku prędkości maksymalnej) egzekwowanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.