Skocz do zawartości

motorower po 22 wrzesnia


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli w DR jest miejsce na piecząki to dlaczego mam jej nie wbić

 

chyba że jest nieczytelny to wiadomo

 

[ Dodano: 27-10-2009, 16:33 ]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 22 lipca 2002 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

(Dz. U. Nr 33 poz. 1123)

 

§ 40.

2. Dowody rejestracyjne wydane według wzoru określonego w dotychczasowych przepisach zachowują ważność do czasu zawiadomienia, o którym mowa w art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    19

  • blakop

    17

  • adam1501

    16

  • Jackow

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeżeli w DR jest miejsce na piecząki to dlaczego mam jej nie wbić

No i teraz klient w DR ma dwie pieczątki.

Jedną z orzełkiem i "bezterminowo" a drugą "diagnosty" z jakąś datą.

 

1. Czy raczej data bezterminowo nie powinna być skreślona (i czy takie skreślenie może zrobić diagnosta)?

 

Analogicznie w przypadku montażu gazu, WK skreśla "stary termin" i wpisuje nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie w przypadku montażu gazu, WK skreśla "stary termin" i wpisuje nowy.

 

Żadne wykreślanie nie jest unormowane prawnie. Przepis mówi, że WK skraca termin - OK, ale nie mówi jak! A literalnie patrząc, to WK ma prawo wyznaczyć nowy termin jedynie poprzez wystawienie nowego dokumentu.

 

Jest nowy wpis z aktualna datą, którego treść określa aktualne prawa i obowiązki i stan prawny pojazdu, anulując tym samym stan poprzedni (wpis "bezterminowo" - całkowicie zresztą bezpodstawny i będący w zasadzie wpisem zwyczajowym) - tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracając do tematu motorowery.Ustalmy -podczas badania okresowego motoroweru żądamy obigatoryjnie opini rzeczoznawcy ,kserujemy i wpinamy w akta.W trosce o własny tyłek Panowie.Syn kolegi kupił takie cudo w sklepie z polską homologacją.Zapytałem go -ile "pójdzie"?.-70 km/h !!! Polska homologacja!! Wiem że policja ostrzy zęby na motorowery po badaniu -już wielokrotnie miałem informacje ,że zatrzymują delikwenta i pytają czy już zrobił przegląd . Jeszcze nie? - puszczają gościa.Jak się jakiś gnojek rozwali i zostanie stwierdzone że jechał pow. 45/h to tylko nas taka opinia rzeczoznawcy /w skoroszycie/ ocalić. Uwaga na Quady -pojawiają się ludkowie i pokazują badanie na hamowni iż silnik został "zdławiony"i ma w tej chwili 12,5 kW .Widziałem taką opinię ,chyba z ITS-u że istnieje pięć sposobów na zdławienie mocy silnika , każdy z nich "ujmie" mocy o 10% czyli razem jest możliwym zdławienie o 50%-czyli o wiele za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku motorowerów i ich prędkości opinia rzeczoznawcy to niezłe rozwiązanie tylko czy przy badaniu okresowym masz obowiązek sprawdzać prędkość max pojazdu?

Gdyby delikwentowi policja zatrzymała DR za przekroczenie prędkości to już inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba tyłek chronić bo jak coś najprościej jest zgnoić diagnostę talk więc niech rzeczoznawca wydaje opinie, mało który motorower jeździ do 45km/h, w listopadzie jechałem autem a za mną takie cudo ja na liczniki 80 - on za mną , u mnie 90 on za mną, ja w końcu zwolniłem na przejeździe a on lewa i w długą.

Była to aprilia motorower jechał jakiś gnojek może z 12-13 lat .

Mój kolega jechał motorem około 70km/h i wpadł na czołowe z toyotą stracił lewą noge i ma problemy z reką, ale to był motocykl a tu bzyk i małolat na nim.

 

Tak więc chrońmy tyłki. :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Koledzy, jaka jest dopuszczalna szerokość motoroweru? Nie do końca rozumiem ten zapis. Dz.U.32 par.2 ust.12.

45 km/h - Dz. U. 108 Dział I Art 2.

46) motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o

pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość

jazdy do 45 km/h;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za szybko! Pytasz o szerokość a ja odpowiedziałem o prędkości. Ups

 

Dz.U 32 wynika że 1m dla jednośladowego 2m dla 2-śladowego.

12. Szerokość motocykla i motoroweru oraz niektórych pojazdów czterokołowych nie mo0e

przekraczać 2,00 m, a jednośladowego motoroweru 1,00 m.

13. Przepisy ust. 6-8, 11 i 12 stosuje sie do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po

dniu 31 grudnia 1998 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, ale będzie motorowerem trzykołowym. :D

 

[ Dodano: 20-01-2010, 11:34 ]

To nic, ale będzie motorowerem trzykołowym. :D . A tak na serio, to chyba mamy tu do czynienia z kolejną "zagadką". W dyrektywach i naszych przepisach pisze się o motocyklu trzykołowym o symetrycznym układzie kół, ale już przy motorowerze trzykołowym, takiego objaśnienia (o symetrii rozkładu kół) - nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe przy motocyklu pisze się o wielośladowości. Tutaj tylko dwuśladowy i koniec...

 

Aż boję się przyznać do kolejnej rzeczy... On jest napędzany silnikiem elektrycznym...

 

Matko! To co ja w końcu mam w garażu?? Bo już wiem, że zgodnie z PoRD z pewnością nie jest to motorower! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się przyznać do kolejnej rzeczy... On jest napędzany silnikiem elektrycznym...

 

Matko! To co ja w końcu mam w garażu?? Bo już wiem, że zgodnie z PoRD z pewnością nie jest to motorower!

 

Musisz się zapytać Zenka z Szamotuł. On się w tym specjalizuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Moim zdaniem większość motorowerowców będzie dalej jeździć bez przeglądu, do momentu jak nie zatrzyma ich policja i nie zabierze im DR.

Tłumaczenie takiego gościa będzie takie;

Mam bezterminowo i nie znam nowych przepisów bo nie muszę ich znać.

Zobaczycie że niektórzy będą się ślizgać na motorowerach parenaście dobrych latek ;D

nie w Ciechanowie :D wszystkie motorowerki musze skontrolować bo inaczej nie mogę spokojnie spać :) łyse oponki, brak OC, kolorowe światełka, neony pod spodem, porozbijane lusterka no i teraz jeszcze BT :mrgreen::mrgreen:

 

co do prędkości to polecam się na naszym rejonie, w poprzednie lato kilku przychodziło do KPP (pomiary prędkości nawet 85km/h) i skarżyło się, że nie mogą odebrać DR bo nikt tego nie chce klepnąć, rzeczoznwca, autoryzowany serwis, diagnosta hehehe ale gówniarstwo za dużo sobie pozwala, nie odpuszczę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednie lato kilku przychodziło do KPP (pomiary prędkości nawet 85km/h) i skarżyło się, że nie mogą odebrać DR bo nikt tego nie chce klepnąć,

Jak to nie mogą, muszą odebrać a jak klient sobie później poradzi to jego zmartwienie. U mnie bez opinii rzeczoznawcy o blokadzie i wydruku z hamowni tematy nie przechodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi :-D przychodzą i stękają że oddać dowód bo całkowita jedyna i oficjalna droga to kilka ładnych stówek pewnie :D chciało się głupot, trzeba płacić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.