Skocz do zawartości

Interpretacja zagranicznych badań


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka mnie dziś naszła co do badań z krajów Beneluxu (Belgia, Holandia).

Badania u nich są dokumentowane na osobnych zaświadczeniach - i o dziwo klienci je mają, choć wcześniej na oczy takich papierów nie widziałem :) (pomijam, że te zaświadczenia to zwykłe kartki A4 bez żadnych zabezpieczeń, pieczęci, czy podpisów... w mojej ocenie kwestią czasu pozostaje jedynie to , kiedy rusza ich "produkcja" w kraju). Ale nie w tym rzecz.

 

Otóż ich badania dopuszczają możliwość wydania badania warunkowego na nie do końca sprawny samochód, bez konieczności ponownej kontroli technicznej.

 

Konkretnie przykład był taki, że pojazd miał ważne badanie do jakiegoś tam terminu, ale pod spodem zwarte były uwagi co do usterek zalecanych do usunięcia. Były określone opisanymi kodami:

- światła pozycyjne: brak/zła barwa(jasność)

- hamulec - nieprawidłowe działanie po jednej stronie

a pod spodem informacja, żeby to usunąć, ale po usunięciu badania robić już nie trzeba...

 

Jak wiadomo, w naszych realiach wygląda to nieco inaczej (negat, badanie poprawkowe), a tu nie wiadomo jak postąpić z takim kwiatkiem :) WK ma w zasadzie związane ręce - badanie jest? Jest - niczego więcej żądać nie można, a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu nie wiadomo jak postąpić z takim kwiatkiem :) WK ma w zasadzie związane ręce - badanie jest? Jest - niczego więcej żądać nie można, a jednak...

 

Ruszyłeś ten temat tez na "firmowym" :) żona mi mówiła :)

 

Co ciekawe w cenniku została opłata 5.1 - skierowany przez starostę - co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych - ale badania na to już nie ma.

 

W/g mnie powinien klient zrobić okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego WK? Niech się organa ścigania tym zajmą :) ja się na zagranicznych badaniach nie znam. Będzie z grubsza wyglądało tak jak wzory na stronach www ministerstwa to przyjmę i już :)

 

Psuj - a Wy już innych tematów w domu nie macie? ;) Wiele tematów przenoszę między forami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.