Skocz do zawartości

Pokolizyjne przed PR


megalex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam przed sobą francuski DR z ustaloną datą przeglądu na 16.11.2011. Data I rej. 16.11.2007, więc WK skróci do 16.11.2010. Ale pytanie z innej beczki w rachunku pojazd po wypadku robię pokolizyjne i ustalenie danych? I ile kasuję? /kasuję za okresowe 98+94 czy 94+60 czy 98+94+60? -powoli przestaję cokolwiek rozumieć/ Pomóżcie proszę

Czy w zakresie pokolizyjnego jest okresowe i czy kasuję za nie gdy nie określam terminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie robizs pokolizyjne i ustalenie danych tzn.kasujesz 94+60

 

nie tak dokońca dlatego, że w badanie pokolizyjne obejmuje zakres dla badania okresowego i nie chodzi tu o ustalenie terminu badania a o zakres czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rachunku pojazd po wypadku

 

Na wniosek klienta wykonujesz badanie w którym z dokumentów wynika, że uczestniczył w wypadku drogowym lub narusz wymagania ochrony środowiska (pokolizyjne koszt 94 zł poz cennika 6.9) i również na wniosek klienta ustalasz dane techniczne potrzebne do rejestracji ( ustalenie danych koszt 60 zł poz cennika również 6.9)

 

Skreślasz pkt 1 i 2 w zaświadczeniu, nie ustalasz tnb, wystawiasz klientowi tylko zaświadczenie, a najlepiej rozdziel te badania na dwa zaświadczenia. Czyli zrób dwa badania.

Wzór wniosku znajdziesz tam http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/download.php?id=2799

 

 

 

Dopóki będziecie używać tego zwrotu, zawsze będą z tym badaniem problemy.

że w badanie pokolizyjne obejmuje zakres dla badania okresowego

ZAPOMNIJCIE TEN ZWROT. Zakres badania okresowego zawiera na dzień dzisiejszy tylko badanie po zmianach konstrukcyjnych i żadne inne.

 

Badanie pokolizyjne nie obejmuje już zakresu badania okresowego. Zostało to zmienione. Badanie pokolizyjne zawiera po prostu takie same czynności i jeszcze więcej jak okresowe, ale na dzień dzisiejszy tych badań już nic nie łączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPOMNIJCIE TEN ZWROT. Zakres badania okresowego zawiera na dzień dzisiejszy tylko badanie po zmianach konstrukcyjnych i żadne inne.

 

A jak wg.Ciebie,gdy klient założy GAZ i ma ważne badanie?Też tylko dodatkowe GAZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie po wpis do WK i dodatkowego nie robi

A jak upłynie termin 30 dni od daty zamontowania instalacji i WK wyśle klienta na badanie -to jakie badanie wykonać i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak upłynie termin 30 dni od daty zamontowania instalacji i WK wyśle klienta na badanie -to jakie badanie wykonać i za ile?

 

Miałem taki przypadek , klient po 8 miesiącach chciał wpisać GAZ a pani w WK kazała jechać na badanie bo minął długi okres,konsultowałem to i zrobiłem badanie za 161 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak upłynie termin 30 dni od daty zamontowania instalacji

 

egzekwowanie terminu 30 dniowego zgłoszenia się klienta po wpis zależy od WK .Jedne WK termin respektują inne nie i wpisuja adnotację gaz.

 

WK wyśle klienta na badanie -to jakie badanie wykonać i za ile?

To juz WK musi to okreslić na skierowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzekwowanie terminu 30 dniowego zgłoszenia się klienta po wpis zależy od WK .Jedne WK termin respektują inne nie i wpisuja adnotację gaz.

Nigdzie nie pisze co w przypadku, gdy 30 dniowy termin minął. Czy po 8 miesiącach homo straciło ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Nigdzie nie pisze jakie grożą konsekwencje w przypadku niedotrzymania tego terminu. Oczywiście chodzi o przypadek tu opisywany.

 

Czy urzędnik zrobi niezgodnie z przepisami jeśli odeśle na bt w związku z przekroczonym 30 dniowym okresem wymagalności zgłoszenia wszelkich zmian ? To dość dwuznaczne dajemy np zaświadczenia na obt brak miejsca w dr i badanie jest ważne rok a zaświadczenie 30 dni? Paranoja A są urzędy co odsyłają na ponowne . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz WK respektuje daty na zaświadczeniach,

Trudno mi powiedzieć jak to jest u nas.Wiem jedynie ze niektórzy klienci jezdzą na wydanych przez nas zaświadczeniach nie tylko rok!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz WK respektuje daty na zaświadczeniach, np. na rok, tak że nie trzeba ponawiać badania po 30 dniach.

Jak może nie respektować? W zaświadczeniu pisze wyraźnie termin następnego badania. Jak ktoś trzy miesiące po badaniu poszedł ze zaświadczeniem do WK po nowy DR to co, nie dadzą mu nowego dokumentu? Na jakiej podstawie? Przecież badanie jest ważne jeszcze siedem miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz WK respektuje daty na zaświadczeniach, np. na rok, tak że nie trzeba ponawiać badania po 30 dniach.

 

To nie takie proste. Ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania po wypadku jak będzie badanie na zaświadczeniu dłuższym jak 30 dni ?

Auto może wyjechać zagranicę na zaświadczeniu? Chyba jednak nie respektują. Tak to można jeździć 10 lat na zaświadczeniach bez np wymiany DR. :cool:

 

[ Dodano: 04-10-2009, 20:32 ]

Nasz WK respektuje daty na zaświadczeniach, np. na rok, tak że nie trzeba ponawiać badania po 30 dniach.

Jak może nie respektować? W zaświadczeniu pisze wyraźnie termin następnego badania. Jak ktoś trzy miesiące po badaniu poszedł ze zaświadczeniem do WK po nowy DR to co, nie dadzą mu nowego dokumentu? Na jakiej podstawie? Przecież badanie jest ważne jeszcze siedem miesięcy.

 

I to jest paranoja Badanie ważne a zaświadczenie nie . Ważność dokumentu 30 dni. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania po wypadku jak będzie badanie na zaświadczeniu dłuższym jak 30 dni ?

Dla mnie jest to tylko i wyłącznie sprawa klienta.W przypadku kiedy wydaje zaś.z OBT lub innego powodu/np.hak itd./zawsze informuje klienta ze ma 30 dni na załatwienie danej sprawy.Jak natomiast on postąpi to nie moja broszka!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania po wypadku jak będzie badanie na zaświadczeniu dłuższym jak 30 dni ?

Dla mnie jest to tylko i wyłącznie sprawa klienta.W przypadku kiedy wydaje zaś.z OBT lub innego powodu/np.hak itd./zawsze informuje klienta ze ma 30 dni na załatwienie danej sprawy.Jak natomiast on postąpi to nie moja broszka!!!! :D

 

pieska niebieska znowu muszę się z Regan55 zgodzić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.