Skocz do zawartości

pojazd strazy pożarnej zrobiony z samochodu policyjnego


PAWEŁ.S

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów diagnostów

dzis na stacje przyszedł pan z pytaniem jakie warunki musi spełniac

pojazd aby został uznany jako samochód strazy poarnej.Oczywiscie

przeczytałem panu jakie warunki musi spełniac. moje pytanie jaki

rodzaj badania wykonujemy i czy zmieniamy rodzaj pojazdu bo tyle

co widziałem dowody od pojazdów strazy pozarnej miały samochód specjalny

Co lepsze pan poinformował mnie ze pojazd ochotnicza straz dostała

w prezecie od komendy wojewódzkiej policji i nie otrzymali dowodu

rejstracyjnego ani tablic dostali natomiast protokół przekazania pojazdu

i specyfikacje techniczna w której są wipisane marka , moc silnika,

liczba miejsc, masy itd. ale nie wiadomo jak był zarejstrowany

Tak naprawde nie wiem jak z tym fantem zrobic nigdy nie miałem takiego

przypadku prosze o jakąś rade jaki rodzaj badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonujesz badanie techniczne po zmianach. Poinformuj też klienta, że WK będzie od niego żądał oświadczenia od przedsiębiorcy dokonującego przebudowy (zmian). Ponieważ pojazd nie był rejestrowany w "cywilu", wykonujesz zakres badania okresowego i dodatkowego - po zmianach. Wydajesz klientowi zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu + załącznik "opis zmian dokonanych w pojeździe". Kasujesz za badanie okresowe (w wysokości odpowiednio do tonażu) + za dodatkowe po zmianach z poz. 6.7 tabeli opłat (82-zł). Jeśli będzie to uprzywilejowany pojazd to sprawdzasz warunki dodatkowe dla poj. uprzywilejowanego i kasujesz za to 50-zł z poz. 6.3 tabeli. Nie zapomnij zażądać od klienta opinii uprawnionego rzeczoznawcy. Oczywiście pojazd ma mieć tablice i pozwolenie czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta opinia to "Dupochron"?

W pewnym sensie tak, ponieważ możesz poprosić o opinię ale nie musisz, tak jak z uznaniem przedstawionej opinii możesz się zgodzić z jej treścią lub nie. Ostatnie słowo zawsze należy do Ciebie jako diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście unikam kontrowersyjnych konstrukcji i nawet po przedłożeniu oceny technicznej

wiem że to JA odpowiadam bezpośrednio a rzeczoznawca śpi spokojnie.

No cóż taki nasz zawód i jak to powiedział mój kolega cyt."trzeba umieć pływać w tym g....e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji jedno"drobne"pytanko:

Czy mogę wykonać zmiany konstrukcyjne wraz z OBT przed I rej z zagranicy? :D

 

[ Dodano: 08-10-2009, 21:26 ]

Oczywiście z cięzarowego na osobowy!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma przeszkód. Oczywiście po spełnieniu wymaganych warunków. Uważam, że my - diagności jesteśmy od wykonywania badań technicznych, a nie od rejestracji. Jeśli wykonamy badanie zgodnie z naszą wiedzą i opiszemy to co widzimy, to postąpimy prawidłowo. Natomiast WK jest od tego aby zarejestrować pojazd po spełnieniu także wymogów formalnych (dowód własności, obowiązkowe opłaty, podatki, oświadczenia, zaświadczenia itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konstr. przed pierwszą w kraju,maiłem taki przypadek, badanie przed pierwszą klient do wydziału ,tablice i dopiero zmiany, niestety płaci dwa razy za okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem tego pewny co przyjdzie do glowy urzęd. z WK. :evil:

 

Mój wydział stwierdził, że auta z unii traktujemy jak zarejestrowane w innym powiecie u nas i nie ma problemu z przeróbką przed p.rej. Zresztą inaczej diagnosta musiałby poświadczyć nieprawdę, że auto jest np ciężarowe a na skp stroi osobówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wydział stwierdził, że auta z unii traktujemy jak zarejestrowane w innym powiecie u nas i nie ma problemu

W tej chwili tak, ponieważ wykonujemy badanie okresowe i dokładamy tylko zmiany konstrukcyjne, kiedyś niestety nie, bo trzeba było wykonać badanie pierwsze i zarejestrować aby móc wykonać badanie okresowe+zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wydział stwierdził, że auta z unii traktujemy jak zarejestrowane w innym powiecie u nas i nie ma problemu z przeróbką przed p.rej.

Nie mozesz podesłać paru bardziej oświeconych do mojego WK???? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wydział stwierdził, że auta z unii traktujemy jak zarejestrowane w innym powiecie u nas i nie ma problemu z przeróbką przed p.rej.

Nie mozesz podesłać paru bardziej oświeconych do mojego WK???? :D

 

...hmmm jaki WK takie SKP ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.