Skocz do zawartości

Auto po wypadku z gazem


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Ty zaś nie widzisz problemu w badaniach pokolizyjnych wogóle

i w tym się z Tobą zgodzę, nie mam problemu by zakwalifikować pojazd do badania po wypadku (pełen zakres DU 155 par 3.1 pkt 2) czy tez usterki (zakres DU 155 par 3.1 pkt 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Rowan

    21

  • jarolud

    13

  • Regan55

    11

  • ponti

    4

Top Posters In This Topic

Facet ma wybitą szybę i tylko szybę a policjant pokolizyjne ...ect 8)

 

przeprasza, że się wtrącę, ale jeśli ta szyba została uszkodzona w kolizji to chyba policjant dobrze napisał.

zresztą za po kolizyjne jest 94,-zł, a za usterkę 20,- zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zaś nie widzisz problemu w badaniach pokolizyjnych wogóle

i w tym się z Tobą zgodzę, nie mam problemu by zakwalifikować pojazd do badania po wypadku (pełen zakres DU 155 par 3.1 pkt 2) czy tez usterki (zakres DU 155 par 3.1 pkt 1)

 

Czy w tym zakwalifikowaniu bierzesz pod uwagę to co policjant wpisał na pokwitowaniu ?

 

[ Dodano: 03-11-2009, 11:21 ]

rzeprasza, że się wtrącę, ale jeśli ta szyba została uszkodzona w kolizji to chyba policjant dobrze napisał.

 

Cały problem ze auto dostało w szybę oderwanym elementem z innego pojazdu. A policjant pokolizyjne Pytam : Jakie elementy zostały inne uszkodzone ze to wpisał ? No chyba ze nie będziemy się tym wogóle przejmować :-) Przy okazji jak rozpoznasz czy " poduszki , pirotechniczne napinacze przy pasach są używka ? I jak to się dzieje z rozbite auto które dyskwalifikuje się do naprawy zagranicą i dalszego użycia da radę naprawić w Polsce i dopuścić do ruchu i jeszcze jest ze 3000 zł tańsze niż zagranicą . No tak tam stara unia ... tylko ze potem winny kto ...? Na kontroli miałem problem z tym i tylko z tym Tu za mało Pan wziął tam za dużo. 8)

 

[ Dodano: 03-11-2009, 11:28 ]

Powinieneś dokładniej czytać to co piszę ( albo w ogóle czytać to co inni piszą) bo za każdym razem zmieniasz swoje zdanie i mnożysz problemy

 

"Więcej pokory synu" tak mi ostatnio ktoś zasugerował Wiec piwo masz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem ze auto dostało w szybę oderwanym elementem z innego pojazdu. A policjant pokolizyjne Pytam : Jakie elementy zostały inne uszkodzone ze to wpisał ?

 

no tak, ale na miejscu zdarzenia był policjant i on wie czy dostał jakimś elementem z innego pojazdu, czy też być może nadział się na dyszel lub inny drąg wystający z innego pojazdu, albo kamieniem :) i on kwalifikuje, czy jest to usterka, czy też kolizja.

a my niestety musimy to respektować co pisze na pokwitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my niestety musimy to respektować co pisze na pokwitowaniu.

 

zresztą za po kolizyjne jest 94,-zł, a za usterkę 20,- zł

 

Ano właśnie i tu schody Dlaczego Pan kasuje 94 zł przecież policjant powiedział że za samą szybę tylko 20 zł !! ?? To dlaczego wpisał pokolizyjne a nie samą usterkę ? To akcja z 30.10.2009 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więcej pokory synu" tak mi ostatnio ktoś zasugerował Wiec piwo masz 8)

Dzięki, ale wolałbym poczuć jego smak niż patrzeć na nie przez szybkę :)

w/g mnie to jest badanie po kolizji w którym... wytłuszczenie

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w

którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z

zastrzeŜeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie

elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagroŜenie dla bezpieczeństwa ruchu

drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w

których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika

nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

a to jest badanie pojazdu w którym stwierdzono usterki

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, Ŝe

zagraŜa bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska - obejmuje sprawdzenie i

ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki

wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia

oraz pkt 1.2.1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia

jak zakwalifikować?.... przeczytać to co napisał policjant, wysłuchać właściciela obejrzeć pojazd i stwierdzić (podjąć decyzje) czy konieczne jest wykonanie badania z załącznika 4 pkt1 dział 1

tylko i wyłącznie pęknięta szyba, mogła to być kolizja sam osob z rowerem w czasie którego rowerzysta wybił szybę, policjant napisze... pojazd uszkodzony w wyniku kolizji- zbita szyba czołowa. Diagnosta ma w ręku skierowanie, ogląda pojazd i jeśli nie widać innych skutków tej kolizji sprawdza tą szybę i kasuje 20 zł za 1 usterkę

Jaśniej już nie potrafię napisać. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zakwalifikować?.... przeczytać to co napisał policjant, wysłuchać właściciela obejrzeć pojazd i stwierdzić (podjąć decyzje) czy konieczne jest wykonanie badania z załącznika 4 pkt1 dział 1

 

Policjan wpisał pokolizyjne Właściciel: "uszkodzony przód pojazdu ? Zresztą nie wiem byłę zagranicą auterm jechał pracownik Masz Pan pokwitowanie nie ?" Oglądzasz auto i nic się nie zgadza bo przód i reszta auta w orginale NO to full 94 + 98 A tu niespodzianka Ubezpieczyciel odmówił wypłacenia 94 + 98. Dlaczego ? Jak dostarczył FV z naprawy z ASO to się wyjaśniło. 94 + 20 . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to full 94 + 98

tego nie rozumiem skąd taka cena

ubezpieczyciel odmówił wypłacenia 94 + 98

a to rozumiem, miał racje

jak dostarczył FV z naprawy z ASO to się wyjaśniło. 94 + 20 . 8)

a to? za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie rozumiem skąd taka cena

 

Wpisane uszkodzenia pokolizyjne zakaz poruszania

 

a to rozumiem, miał racje
Miał rację bo ...?

 

a to? za co?

 

taką kwotę zaakceptował i wypłacił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Zakaz poruszania może mieć np przy nie działających kierunkowskazach.

2Miał rację bo... badanie po wypadku (w którym zostały naruszone główne elementy...itd) kosztuje w/g cennika 94zł

3 gorzej jak wróci po zwrot zawyżonej kwoty :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Zakaz poruszania może mieć np przy nie działających kierunkowskazach.

 

Tylko że policjant nie wpisał powodu zakazu poruszania nie gbybajmy dobrze ? :)

2Miał rację bo... badanie po wypadku (w którym zostały naruszone główne elementy...itd) kosztuje w/g cennika 94zł

 

Problem w tym ze nie zostały naruszone....Policjan co wpisał to wpisał chroniąc swoje 4 litery 8)

 

Róznica została wypłacona.

 

3 gorzej jak wróci po zwrot zawyżonej kwoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zakwalifikować?.... przeczytać to co napisał policjant, wysłuchać właściciela obejrzeć pojazd i stwierdzić (podjąć decyzje) czy konieczne jest wykonanie badania z załącznika 4 pkt1 dział 1

 

Policjan wpisał pokolizyjne Właściciel: "uszkodzony przód pojazdu ? Zresztą nie wiem byłę zagranicą auterm jechał pracownik Masz Pan pokwitowanie nie ?" Oglądzasz auto i nic się nie zgadza bo przód i reszta auta w orginale NO to full 94 + 98 A tu niespodzianka Ubezpieczyciel odmówił wypłacenia 94 + 98. Dlaczego ? Jak dostarczył FV z naprawy z ASO to się wyjaśniło. 94 + 20 . 8)

 

 

Kolego mam dla Ciebie jedna uwage ,ktora ja stosuje;

mianowicie zawsze robie kopie skierowania i stosuje zasade .ZE GĘBA DOBRA NA KLUSKI"

masz dokument i na tym sie opierasz a dalej mnei to nie interesuje i tu druga zasad RWD= ;ratuj wlaśną d...pe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowicie zawsze robie kopie skierowania

 

Ja też xeruję pokwitowanie ale z tego mało co wynika jak się okazało w kontaktach z ubezpieczycielem i po kontroli . W pierwszym przypadku: Za dużo wzięte a w drugim za mało uszczuplenie budżetu ! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Według mojej wiedzy to czynności bad pokolizyjnego to czynności bad okresowego /Wtym ewentualnia "GAZ "/ + bad pokolizyjne .Więc 98+94+63+1=256 Zakład ubezpieczeń ma obowiązek zwrotu takiej sumy i nie ma podstawy do odmowy a gdybanie że oddadzą lub nie to jest tzw. własna zgoda . Jak nie zrobisz badania j/w podano to dostaniesz skierowanie od ubezpieczyciela na kwotę 50PLN za które grosza nie dostaniesz a badanie pokolizyjne zaoszczędza tą małą kwotkę. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy to czynności bad pokolizyjnego to czynności bad okresowego /Wtym ewentualnia "GAZ "/ + bad pokolizyjne .Więc 98+94+63+1=256 Zakład ubezpieczeń ma obowiązek zwrotu takiej sumy i nie ma podstawy do odmowy a gdybanie że oddadzą lub nie to jest tzw. własna zgoda . Jak nie zrobisz badania j/w podano to dostaniesz skierowanie od ubezpieczyciela na kwotę 50PLN za które grosza nie dostaniesz a badanie pokolizyjne zaoszczędza tą małą kwotkę. :lol::lol::lol:

Potwornie się kolego mylisz. Od 2 miesięcy już tak nie jest.

A tym CEPiK-iem to mnie rozwaliłeś. :shock:

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 19-11-2009, 15:07 ]

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6814

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy to czynności bad pokolizyjnego to czynności bad okresowego /Wtym ewentualnia "GAZ "/ + bad pokolizyjne .Więc 98+94+63+1=256 Zakład ubezpieczeń ma obowiązek zwrotu takiej sumy i nie ma podstawy do odmowy a gdybanie że oddadzą lub nie to jest tzw. własna zgoda .

 

więc wystaw fakturę taką dla ubezpieczalni , a ubezpieczalnia sobie przeczyta fakturę i klientowi odpowie że :

" ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ ZWRACA KOSZTY ZA BADANIE PO KOLIZYJNE , A NIE ZA BADANIE OKRESOWE. "

 

ponad to nie wiem czy wiesz , ale przepisy po 22-09-2009 r mówią wyraźnie że można zrobić samo badanie po kolizji za 94 zł pod warunkiem że pojazd ma ważne BO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

czy przy badaniu auta z gazem po wypadku żądacie protokołu na butle aktualnie robionego w związku z wypadkiem,czy takiego jaki był wystawiony przy montowaniu instalacji gazowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.