Skocz do zawartości

Konferencja na Politechnice Śląskiej w Katowicach 17.10.2009


tadeusz p.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono diagnostów i chyba nie tylko.

Pragne podzielić się gorącą nowinką,otóz panowie to co do tej pory uważaliśmy ze kasujemy osobno od tej pory kasujemy dodatkowo,tak po krótce:

Taxi-OBT+DBT Taxi

L -OBT+DBT L

ADR-OBT+za bad.specjalistyczne

Autobusy na setke-OBT+za bad specjalistyczne

czyli jednym słowem żle interpretowaliśmy do tej pory nowe przepisy.

Wszystkie te nowości i nie tylko mają się pojawić na stronie MI w poniedziałek

www.mi.gov.pl

Pzd. Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    27

  • Jackow

    13

  • ketiw38

    11

  • adam1501

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

czyli jednym słowem żle interpretowaliśmy do tej pory nowe przepisy.

Wszystkie te nowości i nie tylko mają się pojawić na stronie MI w poniedziałek

Przecież "ministry" mówią, że nie ma problemów w badaniach i rejestracji pojazdów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już od dobrych kilku dni docierają podobne sygnały.

 

W wielkim skrócie ma być tak, że badanie, które zawiera się w Załączniku nr 1 - ma być kasowane wyłącznie za okresowe (wyjątek: GAZ), wszystkie inne, które trącają Załącznikiem nr 4 - (również) za dodatkowe.

Nie wiem, czy kluczem do całości nie jest interpretacja słowa DODATKOWE - które w Dz.U.227 mogło być rozumiane inaczej, niż obecnie.

 

W miarę oficjalna interpretacja ma pojawić się w poniedziałek na stronach Ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wróżenie z fusów,na konferencji jako pierwsi w POLSCE byliśmy o tym poinformowani,jest to informacja wiarygodna a nie prawdopodobna.

Tak na marginesie konferencje prowadził mgr.inż Jerzy Król z MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wróżenie z fusów,na konferencji jako pierwsi w POLSCE byliśmy o tym poinformowani,jest to informacja wiarygodna a nie prawdopodobna.

To dlaczego do tej pory ani SKP ani WK nie mają pojęcia jak to stosować, skoro trąbią o tym na prawo i lewo i twierdzą, że to wszystko jest jasne i oczywiste, ręce opadają... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wróżenie z fusów,na konferencji jako pierwsi w POLSCE byliśmy o tym poinformowani,jest to informacja wiarygodna a nie prawdopodobna.

Tak na marginesie konferencje prowadził mgr.inż Jerzy Król z MI.

 

A widziałeś dwa pisma z MI wydane w odstępie paru miesięcy całkowicie sobie zaprzeczające? I to na dodatek podpisane przez jednego człowieka?

Więc nie mów o wiarygodności ustnych przekazów, jak pismom do końca nie można wierzyć.

 

Oby system pobierania opłat był taki jak piszesz, ja jestem za... ale poczekajmy na oficjalne stanowisko. Do tego momentu stosujemy uzgodnienia z lokalnym WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie była rozmowa przy piwie,powtarzam Oficjalnie P.Naczelnik J.Król ogłośił nam to pierwszym w Polsce (uczestnikom konferencji która odbyła się 17 10 2009r na Politechnice Śląskiej w Katowicach).

Co do tablic,gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne?

O tablicach pisze tylko tyle że masz porównać zapis ze stanem faktycznym a jak nie ma tablic i zapisu o nich ,to piszemy w uwagach" Pojazd bez tablic rejestracyjnych"oczywiście w zaświadczeniu o przeprowadzonym BT i DIP-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tablic,gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne?
O tym jest na forum mnóstwo postów czyli na konferencji nic na ten temat nie mówiono?Oczywiście dla urzędników świeże ustawy są przejrzyste no bo oni pod badaniami się nie podpisują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem padło pytanie co z tablicami,odpowiedz padła, cyt;"gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne? "

W takich przypadkach o braku tablic mamy wpisywać w uwagach adnotacje o braku takowych,takie jest stanowisko MI w tej sprawie jak i tych co pisałem powyżej.

Koledzy,ja stosuje powyższe ustalenia,podzieliłem się tą wiedzą dlatego aby inni nie byli w "plecy"i nie utrudniali sobie życia i innym.

Acha i jeszcze jedno przy OBT przed pierwszą rejestracją nie kasujemy za identyfikacje.

Odnośnie Roku produkcji :-( zostaliśmy sami :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem padło pytanie co z tablicami,odpowiedz padła, cyt;"gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne?
Pozostało czekać na pisemne uzasadnienie o ile takowe będzie.Ja też przychylam się do podziękowń i jak sie to potwierdzi jakieś piwko też się znajdzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt;"gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne? "

Odpowiem pytaniem na pytanie, jak wprowadzić WYMAGANE dane do rejestru zgodnie z par 5 ust 2 Dz. U. 155.? Dlaczego skoro są to fakty oczywiste to do tej pory żaden ministerialny przedstawiciel nie zamieścił tych informacji na stronie ministerialnej, żeby nie było zamieszania.

Proszę nie traktuj tego osobiście, cieszę się, że dzielisz się informacjami uzyskanymi na różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach, tylko szlag mnie trafia jak te przedstawiciele ministerialni twierdzą, że wszystko jest jasne i oczywiste tylko nikt nie chce dać tego na piśmie z odpowiednimi paragrafami i się pod tym podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Ja to się uzbrajam od 22 wrzesnia :D:D:D

Tylko żeby mi coś nie ??????

coś wypadło

Im zawsze coś wypada. Ale te zmiany im nie wypadły :?:razz:

Im coś wypada a my musimy z tym żyć :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie była rozmowa przy piwie,powtarzam Oficjalnie P.Naczelnik J.Król ogłośił nam to pierwszym w Polsce (uczestnikom konferencji która odbyła się 17 10 2009r na Politechnice Śląskiej w Katowicach).

[...]

Trzeba było szepnąć słówko, na forum się zareklamować za free, diagnostów przyciągnąć, firmę Norcom zaprosić (mała sprzedaż wiązana ?).

Tak czy owak - szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.