Skocz do zawartości

Konferencja na Politechnice Śląskiej w Katowicach 17.10.2009


tadeusz p.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie wiesz o czym ja piszę? :)

 

No to wyjaśnij, jest sobota, klientów mam jeszcze 5 na kolejce i od rana śniadania nie jadłem Daruj 8) Nie żebym się żalił oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    27

  • Jackow

    13

  • ketiw38

    11

  • adam1501

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego

o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy

o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza

się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem

5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego

roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

Ja osobiście rozumie ten zapis (z aktu ujednoliconego strony sejmowej) bardzo prosto i po co tu komplikować:

 

Jeżeli klient przyjechał przed upływem 3 lat, można śmiało mu dać termin na dwa lata pnieważ cyt "następnie przed upływem (ma być)5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego"

Zapis i nie później niż 2 lata, mówi o następnym badaniu (terminie jaki ma prawo wyznaczyć diagnosta - 2 lata):!:

Jeżeli klient nie przyjechał przed upływem 3 lat powinien dostać an rok - bo nie dopilnował terminu i teraz:

jeżeli przyjeżdza na drugie badanie, które zgodnie z planem powinno się odbyć cyt "przed upływem 5lat od pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od poprzedniego badania" lub lub spóźnił się z przeglądem pierwszym i przyjechał po 3latach od rejestracji to dostaje na 1 rok bo "następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

I dla mnie to jest jasne i czytelne, ale polak potrafi i może interpretować to inaczej, nawet tak "poważni" ludzie jak Pan Zbylut Kazimierz na jednym ze szkolen po 22.09.2009 podpisywał się dwoma rękami, że pojazd który przyjedzie przed upływem 5 lat na pierwsze badanie od rejestracji (bo mu się tak zapomniało) to powinien dostać na dwa lata :evil:

Dlatego nie wierzę w słowo mówione tylko PISANE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem,że tak było przed zmianami i tu jest ta różnica.Obecnie jak przyjedzie na drugie po 3,5 -dostanie do 5-ciu ,jak przyjedzie po 4 latach i 3 m-cach dostanie na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij,

Nie jestem tak do końca pewny ale:

1/Przyjezdza po 2latach i 10m-cach-dajesz tylko czy az na 2 lata

2/Przyjezdza po 3 latach i 2 m-cach-uzupełnasz do 5 lat

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.....!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem,że tak było przed zmianami i tu jest ta różnica

 

Przed zmianami tak samo po 3 roku i 1 dzień to na 1 rok ale skoro się zmieniło nie ważne 8)

 

Obecnie jak przyjedzie na drugie po 3,5 -dostanie do 5-ciu

 

Jak czytam ten zapis to tak samo myślę . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij,

Nie jestem tak do końca pewny ale:

1/Przyjezdza po 2latach i 10m-cach-dajesz tylko czy az na 2 lata

2/Przyjezdza po 3 latach i 2 m-cach-uzupełnasz do 5 lat

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.....!!!!! :D

 

1/ na 2 lata i 2 miesiące czyli do 5 lat :?:

2/ dajemy na 1 rok przyjechał po terminie przed upływem 3 roku od daty 1szej rejestracji :?:8) Sam już nie wiem Do tego zapisu muszę podejsć z jakim polonistą albo co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz napiszę tok swojego rozumowania

 

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego

o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy

o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza

się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem

5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego

roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

Ja osobiście rozumie ten zapis (z aktu ujednoliconego strony sejmowej) bardzo prosto i po co tu komplikować:

 

Jeżeli klient przyjechał przed upływem 3 lat, można śmiało mu dać termin na dwa lata pnieważ cyt "następnie przed upływem (ma być)5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego"

Zapis i nie później niż 2 lata, mówi o następnym badaniu (terminie jaki ma prawo wyznaczyć diagnosta - 2 lata) :!:

Jeżeli klient nie przyjechał przed upływem 3 lat powinien dostać an rok - bo nie dopilnował terminu i teraz:

jeżeli przyjeżdza na drugie badanie, które zgodnie z planem powinno się odbyć cyt "przed upływem 5lat od pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od poprzedniego badania" lub lub spóźnił się z przeglądem pierwszym i przyjechał po 3latach od rejestracji to dostaje na 1 rok bo "następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

I dla mnie to jest jasne i czytelne, ale polak potrafi i może interpretować to inaczej, nawet tak "poważni" ludzie jak Pan Zbylut Kazimierz na jednym ze szkolen po 22.09.2009 podpisywał się dwoma rękami, że pojazd który przyjedzie przed upływem 5 lat na pierwsze badanie od rejestracji (bo mu się tak zapomniało) to powinien dostać na dwa lata

Dlatego nie wierzę w słowo mówione tylko PISANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij,

Nie jestem tak do końca pewny ale:

1/Przyjezdza po 2latach i 10m-cach-dajesz tylko czy az na 2 lata

2/Przyjezdza po 3 latach i 2 m-cach-uzupełnasz do 5 lat

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.....!!!!! :D

 

Dokładnie tak :ok

 

Przyjeżdża po 4 latach i jeden dzień dajesz na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem,że tak było przed zmianami i tu jest ta różnica

 

Przed zmianami tak samo po 3 roku i 1 dzień to na 1 rok ale skoro się zmieniło nie ważne 8)

 

Obecnie jak przyjedzie na drugie po 3,5 -dostanie do 5-ciu

 

Jak czytam ten zapis to tak samo myślę . 8)

 

 

Czasokres BT wynosi 3/2/1/1,2 wiec skad sie Wam Panowie bierze dopełnianie do 5 lat> Czy jesli przyjedzie na badanie na 3 dni prze dupływem 5 lat tez dasz mi tylko na 3 dni????

W tym zapisie chodziło oto o czym wczesniej rozmawialismy tzn:

jest zarejestrowanye auto nowe na 3 lata.Wlasciciel wyjezdzal i wracal do kraku powiedzmy po 9latch.i wtedy zgłaszał sie na BT i musiałes mu dac na nastepny termin za 2 lata.A jak mamy to juz prawnie załatwione znowu szukamy dziury>

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jak przyjedzie na drugie po 3,5 -dostanie do 5-ciu ,

To mamy nowy termin półtora roku, brawo !

 

jak przyjedzie po 4 latach i 3 m-cach dostanie na rok.

 

,a czemu na rok a nie na 9 miesięcy na przykład ???

 

[ Dodano: 31-10-2009, 13:43 ]

Przyjeżdża po 4 latach i jeden dzień dajesz na rok

 

przekraczając 5 lat - pięknie motacie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam: DLACZEGO ROBICIE BAJZEL?

temat wałkowany wielokrotnie i tam piszcie dowoli

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6657

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6552

czy niedługo w temacie "moje hobby" też zjedziecie na bicie piany dot. terminów badań?

Jeśli chcecie sobie pogawędzić, załóżcie sobie temat i tam nawijajcie... bo ostatnio coraz więcej "ilości" zamiast "jakości" :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasokres BT wynosi 3/2/1/1,2 wiec skad sie Wam Panowie bierze dopełnianie do 5 lat> Czy jesli przyjedzie na badanie na 3 dni prze dupływem 5 lat tez dasz mi tylko na 3 dni????

W tym zapisie chodziło oto o czym wczesniej rozmawialismy tzn:

jest zarejestrowanye auto nowe na 3 lata.Wlasciciel wyjezdzal i wracal do kraku powiedzmy po 9latch.i wtedy zgłaszał sie na BT i musiałes mu dac na nastepny termin za 2 lata.A jak mamy to juz prawnie załatwione znowu szukamy dziury>

pozdrawiam

Niestety czasokres BT wynosi 3/2/1/1 to jest woja interpretacja - chyba, że jest to gdzieś zapisane :?:

Moje jest że Czasookres może być 3/2/1/1 itd lub 3/1/1/1 itd

Czyli jedno jest pewneże piewsza rejestracja jest na 3 lata ale pierwsze badanie okresowe czy jest na 2 lata czy na 1 rok to zależy czy klient dotrzyma warunków gwarancji dostania 2 lat - czyli czy przyjedzie przed upływem 3 lat od pierwszej rejestracji :ok

 

[ Dodano: 31-10-2009, 13:48 ]

ok już nie będę tu pisał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że po przemyśleniach pewna kwestia nie daje mi spokoju a wszystko przez markesa30 kilkadziesiąt postów wcześniej.

Jacdiag wykres jest dobry ale uważam, że nie w całości. Spróbuję to udowodnić. Przygotowałem do tego pomoc graficzną :-D . (To czerwone na obrazku to pieczęć z WK :) )

Otóż w ustawie pisze: "...przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego..."

Dziś przyjeżdża na badanie klient i podaje DR. Masz daty wydania DR 2007.04.30 (taka sama widnieje w rubryce data pierwszej rejestracji) oraz termin badania technicznego: 2010.04.30.

Klient przyjechał dziś na SKP i zażyczył sobie aby wykonać badanie techniczne (pół roku przed terminem - ma takie prawo).

Wykonałeś badanie techniczne i musisz ustalić datę następnego badania.

I dalej.

Klient spełnił 1 warunek: przyjechał przed upływem 3 lat.

Ciebie przy wyznaczeniu terminu następnego badania obowiązują 2 warunki: przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego. Dlaczego obydwa? Bo są połączone spójnikiem "i" a nie "lub".

Pytanie za milion: Masz DR w ręce (patrz foto) znajdź tam datę poprzedniego badania aby spełnić warunek: 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego.

Gdzie tam jest pieczątka z poprzedniego badania technicznego?

DRej.thumb.JPG.b720ba35c18ce3c1dd3b7c075161a51c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za milion: Masz DR w ręce (patrz foto) znajdź tam datę poprzedniego badania aby spełnić warunek: 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego.

Gdzie tam jest pieczątka z poprzedniego badania technicznego?

Dokładnie o to mi chodziło! Odpowiedzi jakie do tej pory ustaliłem są dwie :

1. Ponieważ nie ma poprzedniego badanie - nie ma terminu 2 lata (literalnie)

2. Zapis poprzedniego znalazł się przez pomyłkę, niechcący nie zwracamy uwagi na poprzedniego - wyznaczamy nie dłużej niż na 2 lata od wykonania badania (interpretacja ITS )

Może w poniedziałek pokaże się jakaś interpretacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za milion: Masz DR w ręce (patrz foto) znajdź tam datę poprzedniego badania aby spełnić warunek: 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego.

nie podałeś w jakiej walucie :D

 

skoro mam DR w ręce i zastanawiam się nad datą to badanie z wynikiem P już zostało zakończone :!:

i choćby minęła minuta czy 5 to już historia

 

i oto odnalazło się "poprzednie" badanie

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ustawodawcy chcieli dobrze ale jak zwykle przedobrzyli :-D .

Powinno to brzmieć tak: " i nie później niż 2 lata od dnia w którym przeprowadzono badanie techniczne".

Obecnie wynika fakt że w przykładzie, który podałem termin nast. badania będzie wynosił 2.5 roku.

i choćby minęła minuta czy 5 to już historia

 

i oto odnalazło się "poprzednie" badanie

Czyli mam rozumieć że, wbiłeś pieczątkę do DR i za chwilę wbijesz drugą bo badanie wykonane przed chwilą jest już poprzednim od którego wyznaczysz 2 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.