Skocz do zawartości

Konferencja na Politechnice Śląskiej w Katowicach 17.10.2009


tadeusz p.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    27

  • Jackow

    13

  • ketiw38

    11

  • JANUSZ60

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko puste słowa bez pokrycia

Dokładnie, najgorsze w tym wszystkim jest to, że mają pojecie o tym co się dzieje i nie chcą usiąść i poprawić swego gniota albo wydać jednoznaczną interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mają pojecie o tym co się dzieje i nie chcą usiąść i poprawić swego gniota albo wydać jednoznaczną interpretację.

Niestety nie kazdy ma na tyle odwagi zeby przyznać się do swoich błędów.... :razz:

Nie sztuką jest błędy czynić ale się do nich przyznać....!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że sami nie wiedzą co z tym zrobić.

a jak się nabroiło, to najlepiej cicho siedzieć i udawać ze ich nie ma i nie ma tematu.

ale ciekawa jest reakcja, czy też brak reakcji tych wszystkich PISPK-ów, ITS-ów i innych " obrońców" i doradców diagnostów i skp, totalna cisza - zastanawiające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawa jest reakcja, czy też brak reakcji tych wszystkich PISPK-ów, ITS-ów i innych " obrońców" i doradców diagnostów i skp, totalna cisza - zastanawiające?

Przeczytaj ministerialne rozporządzenie na ostatniej stronie to zobaczysz z kim się konsultowali, żeby widniało tam moje nazwisko oddał był pieczątki i imienne uprawnienie z klauzulą dożywotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedzi z MI bo nie wiedzą jak wybrnąć z tej sytuacji.Wedłu mnie obecnie w zakres badania okresowego wchodzi sprawdzenie warunków dodatkowych i dlatego w projekcie cennika usuneli punkty 1.12-1.16.W rozporządzeniu gaz jednak zostawili.Jakby miało być po staremu,to po co te zmiany.Słusznie,że"który ma być używany"to nie to samo co"który jest używany".Więc sama interpretacja przepisów przez MI to jeszcze za mało,trzeba zmienić zapis w rozporzadzeniu o zakresie badań i cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miało być po staremu,to po co te zmiany.Słusznie,że"który ma być używany"to nie to samo co"który jest używany".Więc sama interpretacja przepisów przez MI to jeszcze za mało,trzeba zmienić zapis w rozporzadzeniu o zakresie badań i cennik.

:ok:ok:ok::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w mojej ocenie można sobie na dzień dzisiejszy podarować szkolenia w Zaciszu czy gdziekolwiek indziej, bo nie podnieca mnie, że autor przepisu osobiście przekaże co miał na myśli tworząc przepis... Jak miał na myśli, to dlaczego do choinki tak tego nie napisał???

Wiedza przekazana na szkoleniach to za mało - to musi być poparte pisemną wykładnią, że zapis taki a taki, należy rozumieć tak a tak... Bez tego te wszystkie wystąpienia na szkoleniach można odbierać tylko jako żałosne próby ratowania kompletnie spartolonych przepisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych spartolonych przepisach każe się nam pracować a jednocześnie po cichu podnosi się kary za błędy i później naśle się znienacka TDT - będą wyniki będzie się czym pochwalić na konferencjach prasowych.

 

Przykład:

Dz.U 97 z 2009 zmiana PORD

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3

lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a

następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

Ja się pytam jakiego poprzedniego badania technicznego. Przecież pierwsze 3 lata wyznaczył WK na podstawie homo !!! Znowu spierdolili zapis który właściwie sprawia że te 2 lata nie ma do czego przypiąć więc nie ma jak zastosować ! Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie???

Jest to kolejny przykład na poparcie tezy, że POPy i inne ministry zrobili bubla na kolanie, na korytarzu przed weekendem bez jakichkolwiek przemyśleń a najgorsze, że bezkarnie :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi być poparte pisemną wykładnią, że zapis taki a taki, należy rozumieć tak a tak... Bez tego te wszystkie wystąpienia na szkoleniach można odbierać tylko jako żałosne próby ratowania kompletnie spartolonych przepisów...
:ok:ok::hey

Tak tylko jak w tym "bajlzu"pracować zeby nie dać się udupić....!!!! :razz:

Co o tym sądzicie???

Czyli krótko mówić koleiny "kwiatek"z wypocin POP...!!!! :razz:

Markes-masz to oko...!!! :ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pierwsze 3 lata wyznaczył WK na podstawie homo !!! Znowu spierdolili zapis który właściwie sprawia że te 2 lata nie ma do czego przypiąć więc nie ma jak zastosować

Markes30 nie tak ostro :x i tak nic na to nie poradzisz. Uważam, że ten warunek:

następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego

można spełnić wyłącznie wtedy gdy na przegląd przyjedzie przed upływem trzech lat bo wtedy nie możesz dać więcej jak na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spełnić wyłącznie wtedy gdy na przegląd przyjedzie przed upływem trzech lat bo wtedy nie możesz dać więcej jak na dwa lata.

Tak tylko o co zahaczyć (gdzie zacząć ) te 2 lata jak nie było żadnego poprzedniego badania technicznego? Słowa poprzedniego w ogóle nie powinno tam być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie po 3 latach które wyznaczył WK i nastepne po 5 od I rej. lub prze upływem 2 lat od poprzedniego badania czyli tego wykonanegoprzed upływem 3 lat od I rej. i wszystko pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie po 3 latach które wyznaczył WK i nastepne po 5 od I rej. lub prze upływem 2 lat od poprzedniego badania czyli tego wykonanegoprzed upływem 3 lat od I rej. i wszystko pasuje

Sęk w tym że jeszcze żadnego badanie przed upływem 3 lat nikt nie wykonał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wykonałem np. 2letnie auto sprowadzone z zagranicy

poza tym klient moze przyjechac np 2 dni przed upływem 3 lat od I rej. bo tak mu pasuje,

u nas bywa i tak ze klient nieraz jest miesiac wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba6772 - przeczytaj oryginalny tekst z przepisu - tam nie ma słowa "lub". A jak go nie ma to w obecnym brzmieniu zdanie to traci sens logiczny. Oczywiście domyślamy się o co chodzi, ale tak kardynalne błędy na poziomie ustawy to trochę żenujące.

Pojazd nowy z salonu przyjeżdżający na SKP na swoje pierwsze badanie okresowe - nieważne czy po roku, czy po dwóch, czy zgodnie z zapisem Ustawy tu przed upływem trzech nigdy wcześniej badany nie był, więc jak możesz dla wyznaczenia mu kolejnego terminu badania warunkować to uwzględnieniem daty... poprzedniego badania?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.