Skocz do zawartości

Konferencja na Politechnice Śląskiej w Katowicach 17.10.2009


tadeusz p.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    27

  • Jackow

    13

  • ketiw38

    11

  • adam1501

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

odpowiedz padła, cyt;"gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne? "

 

 

To niech pan Król powie, gdzie jasno pisze, że tablice rejestracyjne do badania nie są potrzebne - skoro wszystkie zapisy mówią o porównaniu danych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę podjechać na badanie autem bez silnika?

A dlaczego nie ;) mozna postawić np.zagiel.....!!!! :lol:

i wio!

Tylko zastanawia mnie te "wio"....czyzby jadnak po maską czaiły się jadnak jakieś

konie......??? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta konferencja w Katowicach to podsumowanie cyklu szkoleń które prowadziło SITK z Krosna w całej Polsce, a było tego trochę, ta w Katowicach była ostatnią.A na prawdę warto było jechać jechać . Bez tablic może być pojazd ale przywieziony na lawecie, wówczas w adnotacjach wpisujemy bez tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a było tego trochę,

Czy mozesz napisać konkretnie co?Jakies interpretacje itp?Chyba "lojalki"nie kazali

Ci podpisywać i zakaz rozpowszechniania uzyskanej wiedzy Cię nie obowiazuje!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono diagnostów i chyba nie tylko.

Pragne podzielić się gorącą nowinką,otóz panowie to co do tej pory uważaliśmy ze kasujemy osobno od tej pory kasujemy dodatkowo,tak po krótce:

Taxi-OBT+DBT Taxi

L -OBT+DBT L

ADR-OBT+za bad.specjalistyczne

Autobusy na setke-OBT+za bad specjalistyczne

czyli jednym słowem żle interpretowaliśmy do tej pory nowe przepisy.

Wszystkie te nowości i nie tylko mają się pojawić na stronie MI w poniedziałek

www.mi.gov.pl

Pzd. Tadeusz

Owszem padło pytanie co z tablicami,odpowiedz padła, cyt;"gdzie pisze że przy identyfikacji mają być tablice rejestracyjne? "

W takich przypadkach o braku tablic mamy wpisywać w uwagach adnotacje o braku takowych,takie jest stanowisko MI w tej sprawie jak i tych co pisałem powyżej.

Koledzy,ja stosuje powyższe ustalenia,podzieliłem się tą wiedzą dlatego aby inni nie byli w "plecy"i nie utrudniali sobie życia i innym.

Acha i jeszcze jedno przy OBT przed pierwszą rejestracją nie kasujemy za identyfikacje.

Odnośnie Roku produkcji :-( zostaliśmy sami :sad:

Są to dla mnie dwa sprzeczne posty - raz mogę brać dodatkow i powinienem - drugi raz nie mogę i nie powinienem - Panie Tadeuszu proszę się zdecydować - czy do badania okresowego mogę kasować dodatkowe bo takie jest wymagane, cz też nie :?::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,gdzie dopatrzyłeś się sprzeczności

Jak przyjedzie taxi na pkresowe to mogę go skasować za okresowe i dodatkowe "TAXI" z pkt 6 - dodatkowe

Jak przyjedzie na okresowe przed pierwszą rejestracją to mogę go skasować za okresowe ale nie mogę za dodatkowe ustalenie danych z pkt 6 - dodatkowe :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobisz jak przyjedzie Ci taxi z zagranicy, albo taki sobie ADR - też nie weźniesz za dodatkowe?

 

[ Dodano: 20-10-2009, 17:33 ]

PS przypominam tylko, że z agranicy to też może być zarejestrowany :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko pokręciłeś Tadeusz pisze,że jak robisz TAXI okresowe to należy pobrać 98+42 oczywiście mowa jest o aucie już zarejestrowanym w Polsce

 

Taxi z zagranicy nie zrobisz ,bo nie będzie posiadał legalizacji taksometru,ponieważ wydawany jest imiennie i na auto zarejestrowane w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą wspaniłą ustawę (155poz 1232) już chyba setny raz. Jest ona tak świetnie skonstrowana, że jeszcze trzeba wiedzieć gdzie na konferencję jechać i wiedzieć który krasomówca ma więcej do powiedzenia.

Wyjaśniam moje stanowisko &2 zakres okresowego badania pkt 4 sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w rozporządzeniu o warunkach technicznych.

Skoro ktoś jest tak mądry i interpretuje to na jakiej konferencji to niech czuje się w obowiązku zamieścić to na stronie ministerstwa dla ogółu - a nie wyśle sobie do kilku SKP i wybranych starostw :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SITK z Krosna

 

:cool:

 

Bez tablic może być pojazd ale przywieziony na lawecie

 

Hmmm - ale na kanał wpychacie go na tej lawecie, czy jak? Laweta też jest badana? :) A ja mam SKP jakieś 50 od komisu - trzeba tez lawetę brać, czy można przepchać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek-ja namieszałem czy Ketiw?

 

Nie ty tylko Ketiw :):)

 

[ Dodano: 20-10-2009, 20:05 ]

Wiem ,że piszą w zaswiadczeniu,że pojazd dostarczony na lawecie ,uważam to za pewien dupochron,ale nie zaszkodzi jak jest napisane,natomiast w mojej ocenie mnie nie interesuje jak przyjechał na stację.Ps.Robimy bez tablic i nie sadzę ,że wszystkie przyjechały na lawecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tablic może być pojazd ale przywieziony na lawecie

No dobrze,rozumiem ze na lawecie.Tylko co mam napisać jak mi wjedzie na parking

o wlasnych silach i z tablicami rej. z zachodu/codzienny chleb,na ludzi nie działa nic a

nic 22.09/Fakt te tab.wyglądają jak by uciekły przed utylizacją ale są!!! :razz:

A ja mam SKP jakieś 50 od komisu

Blakop,nie bądz skapcem-50km pchać,laweta,laweta....!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak na artykuł Faktu to zareagowali (MI) w takim tempie, że jeszcze tusz w gazecie nie wysechł a oni już śpieszą z wyjaśnieniami, jak na naszym podwórku od miesiąca nie można dojść ładu z oczywistymi przepisami (wg MI) to nie ma chętnego aby naskrobać na temat tych oczywistych spraw na stronie MI choć kilka słów. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak na artykuł Faktu to zareagowali (MI) w takim tempie,

A szkoda ze o tym nie wiedziałem,bo mimo ze tej gazety nie czytam to z chęcia

bym kuknął co ci nasi najmądrzejsi z MI powiedzieli.

Ale jak znam zycie to raczej dalej zyją w samouwielbieniu...!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono diagnostów i chyba nie tylko.

Pragne podzielić się gorącą nowinką,otóz panowie to co do tej pory uważaliśmy ze kasujemy osobno od tej pory kasujemy dodatkowo,tak po krótce:

Taxi-OBT+DBT Taxi

L -OBT+DBT L

ADR-OBT+za bad.specjalistyczne

Autobusy na setke-OBT+za bad specjalistyczne

czyli jednym słowem żle interpretowaliśmy do tej pory nowe przepisy.

Wszystkie te nowości i nie tylko mają się pojawić na stronie MI w poniedziałek

www.mi.gov.pl

Pzd. Tadeusz

 

może ktoś znalazł na stronach MI informacje, które miały się ukazać na stronie MI w poniedziałek.

mam wrażenie, że nie zostało sprecyzowane w który poniedziałek :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.