Skocz do zawartości

W jaki sposób zmienic dmc w aucie powyzej 3,5t


MackoGsxR

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jest świeżo sprowadzone, służy do obwoźnego sprzedawania hot-dogów lub np.lodów. W briefie są zapisane jakies miany w dmc. Przed zmianą ważył poniżej 3.5t ,a po zmianie 3,8t. Jaki sposób mozna wrócić do pierwotnej dmc? Jakie dokumenty są wymagane?? Bedę wdzieczny za szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie wiem jaka jest wartośc dmc na tabliczce znamionowej . Jednak chciałbym poznac oba przypadki. Jesli wartośc na TZ jest poniżej 3.5t to chyba powinien wystarczyć zwykły przegląd techniczny,a co w przypadku jeśli jest powyżej 3.5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wartośc na TZ jest poniżej 3.5t to chyba powinien wystarczyć zwykły przegląd techniczny

 

W zasadzie tak, zależy od WK. Ale ogólnie w takim przypadku nie zmieniasz DMC tylko korygujesz do poprawnej wartości.

 

a co w przypadku jeśli jest powyżej 3.5t?

 

NIC nie da się zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam prawie ten sam problem z DMC lecz nie wiem jak to najlepiej sprostować, jeszcze nie odczytałem tabliczki,ale chodzi mianowicie o to ze mam lt 35 na bliźniaku i w dowodzie rej, mam 3640kg.DMC ale warzyłem go na wadze i masa własna jest mniejsza od tej co w dowodzie a mianowicie wazy 2240kg a w dowodzie 2600kg. i myślę ze jest jakiś błąd w dowodzie re, ale nie jestem tego pewny a zależało by mi na 3500kg, jak to najlepiej rozegrać do kogo się zwrócić z tym problemem.

Proszę o pomoc w tej sprawie bo jestem laikiem w tym temacie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prawie ten sam problem z DMC lecz nie wiem jak to najlepiej sprostować, jeszcze nie odczytałem tabliczki,ale chodzi mianowicie o to ze mam lt 35 na bliźniaku i w dowodzie rej, mam 3640kg.DMC ale warzyłem go na wadze i masa własna jest mniejsza od tej co w dowodzie a mianowicie wazy 2240kg a w dowodzie 2600kg. i myślę ze jest jakiś błąd w dowodzie re, ale nie jestem tego pewny a zależało by mi na 3500kg, jak to najlepiej rozegrać do kogo się zwrócić z tym problemem.

Proszę o pomoc w tej sprawie bo jestem laikiem w tym temacie :razz:

 

A co ma do tego masa własna.

Chcesz zmienić DMC ale najpierw dowiedz się czy WK zmieni DMC w dowodzie rejestracyjnym (prawdopodobnie nie).

Także jak już został zarejstrowany powyżej 3.5 tony to pozamiatane, musi tak zostać.

A tak od siebie NIE KOMBINUJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka takich przypadków, że DMC w DR było wyższe niż na tabliczce.

I załatwiłem to tak: opinia rzeczoznawcy z fotkami oczywiście,BT, potem do WK, i OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się przejechałem na ludziach a mój błąd ze nie sprawdziłem w dowodzie dmc i tak to już jest w tym świecie

Jezeli kupuję się samochód przykładowo za 20 lub 30 tyś.to nie stać wtedy na parę

groszy na to zeby podjechać na SKP i sprawdzić takie rzeczy przez diagnostę a nie

mieć pretensję do calego świata za swoje błędy....!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf dziękuje bardo za podpowiedz i o takie coś mi chodziło widzę ze jeszcze są życzliwi ludzie na tym świecie jeszcze raz dziękuje :D:) .

A co do pretensji do całego świata, to ich nie mam tylko nauczkę na przyszłość.

A co do tych parę groszy na stację SKP to raczej po 21.00 to se mogę na pole pojechać.

REGAN 55 Ja nie wiem co ty tu robisz, pomagasz czy szkodzisz????? . :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka takich przypadków, że DMC w DR było wyższe niż na tabliczce.

I załatwiłem to tak: opinia rzeczoznawcy z fotkami oczywiście,BT, potem do WK, i OK.

Jeśli idziemy w stronę poprawienia błędu tzn. przywrócenia do DR danych umieszczonych na tabliczce to sprawa jest dość prosta, ale znacznie bardziej komplikuje się gdy chcemy nagiąć dane z tabliczki i z dowodu do naszych potrzeb. A taki przypadek tu podejrzewam. Przepraszam jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze nie odczytałem tabliczki...

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że masz taki problem a nie znalazłeś kilkunastu sekund czasu aby rzucić okiem na tabliczkę znamionową i wiedzieć od razu gdzie tkwi błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hade napisał/a:

...jeszcze nie odczytałem tabliczki...

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że masz taki problem a nie znalazłeś kilkunastu sekund czasu aby rzucić okiem na tabliczkę znamionową i wiedzieć od razu gdzie tkwi błąd

 

Najpierw musi mieć pojazd :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych parę groszy na stację SKP to raczej po 21.00 to se mogę na pole pojechać.

To lepiej kupić kota w worku....???? :razz: Przeciez to nie czasy kiedy sprzedający

był paniskiem bo miał samochód a Ty pieniędzmi mogleś sobie sciany tapetować bo

nie bylo co kupić.Zrozum raz na zawsze ze Ty jako kupujący dyktujesz warunki.

Przeciez od samego poczatku wiedzialeś jakie jest DMC /przynajmiej w DR/ więc

wiedziałeś co czynisz.Dlaczego nie porównałeś tego z TZ...??? :razz: A moze TZ wcale

nie ma/bo jak na razie nie podajesz tej wartości/...!!!

REGAN 55 Ja nie wiem co ty tu robisz, pomagasz czy szkodzisz????? .

Jezeli ktoś chce pomocy to w miarę posiadanej wiedzy staram sie takiej osobie

pomóc.A co Ty faktycznie chcesz tego to ja juz nie jestem pewny.Widzę tylko ze

w klopoty wpakowałes sie na wlasne zyczenie.Nie licz na to ze ktoś Ci pomoze

jezeli ma to być niezgodne z przepisami....!!!! :razz:

Powodzenia R55 ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziś dotarłem do alta i zdrapałem farbę z tabliczki bo tylko był win wyczyszczony, i prawie dowiedziałem się wszystkiego poza jednym tabliczka jest po niemiecku ale spisałem numery i wartości,a więc

abe 9834

3640

pierwsza cyfra 3 lub 5:w całości 5640

1- 1500

2- 2300

typ 291.

I prawie jestem pewny z mojej zielonej teorii ze ben-de zmuszony sprzedać a szkoda bo silniczek aż mruczy.z góry jeszcze raz dziękuję i doceniam te porady, no cóż takie życie.

Człowiek się uczy na błędach, :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regan55. Sorki ze tak naskoczyłem na ciebie ostatnio ,nie chciałem tylko nie miałem czasu a to niestety mnie kosztowało i tyle tras już wiem,normalnie byłem zachwycony tom maszynom jak ją zobaczyłem i to mnie straciło.Po prostu w tych czasach już nikomu nie można ufać, jeszcze ras dziękuję wszystkim. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upadaj na duchu! Zdobyłeś coś cennego! Doświadczenie. Ja przerabiałem na własnej skórze podobne problemy więc wiem co to znaczy. Myślę, że trafisz jeszcze na dobre okazje i będziesz wtedy ostrożniejszy. Życzę Ci powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, dziękuję i to jet prawda jestem już troszeńkę mądrzejszy :) .

Ale gdyby nie wy to bym poleciał do wk i to dopiero bym zrobił z siebie bar--na.

Ale heca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na tym forum nikt nie jest wrogo nastawiony do Ciebie. Pewna szorstkość wypowiedzi wynika z doświadczeń piszących, którzy wiele już w życiu widzieli i z nie jednego pieca chleb jedli. Posługują się pewnymi skrótami myślowymi i czytają między wierszami. Ale nie jest to wymierzone przeciwko pytającym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.