Skocz do zawartości

Brak dowodu i papierów na instalacje


BuzzFuzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość nietypową sytuacje z samochodem.Posiadam auto z instalacją gazową z 99r skończyła sie homologacja na zbiornik.Dowód rejestracyjny zabrany za brak przeglądu,wydane jedynie zaświadczenie z wydziału komunikacji.Autem miałem już nie jezdzić ale plany sie zmieniły.Dokumentów od instalacji też nie posiadam ani nie wiem gdzie była wykonana w dowodzie rejestracyjnym chyba jest wpis o lpg ale palca niedam sobie uciąć.Moje pytanie jak w takiej sytuacji moge zrobić przegląd i odzyskać dowód.Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    7

  • ketiw38

    7

  • Regan55

    7

  • ponti

    5

Top Posters In This Topic

albo wymienić zbiornik na nowy i do tego dostaniesz kwit ,a co do homolgacji na instalację to pogadaj z gazownikem może po wymianie zbiornika sie podpisze pod tym i napiszę ci taki papierek , a najlepiej zdemontuj instalację lpg i na OBT w uwagach napisać że z pojazdu została zdemontowana instalacja gazowa LPG i problem z głowy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to możliwe by od 1999 r pojazd jeździł na gaz i nie miał wpisu w DR LPG,

badanie zbiornika w TDT i przedłużenie poświadczenia dozoru lub tak jak wyżej nowy zbiornik, albo demontaż instalacji ( tylko w warsztacie który ma uprawnienia do montazu instalacji LPG) nastepnie badanie okresowe plus dodatkowe (gaz) na SKP cena 98+63 zł

I jeśli wynik badania bedzie pozytywny to WK odda DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak przeglądu

Czyli rozumiem ze DR zabrała Ci policja...!!! :razz:

Jezeli zrobiła to policja to masz od nich pokwitowanie na DR....????

wydane jedynie zaświadczenie z wydziału komunikacji

Jakie zaświadczenie z WK i w jakim celu...????

w dowodzie rejestracyjnym chyba jest wpis o lpg ale palca niedam sobie uciąć

Czyli nie jesteś tego pewny...???

To moze pamiętasz ile ostatnio placiłeś za przegląd techniczny na SKP...??

Jezeli mi na to odpowiesz to spróbuje Ci ci nieco doradzić co masz zrobić....!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontaż instalacji rozwiąże temat

Po malutku...!!!! :razz:

Ok,zdemontuje i co dalej...???Na OBT co gościu powie:diagnosto pisz na zaswiadczeniu

ze zdemontowałem instalację-tak.On przeciez nie wie czy ma wpis w DR i pójdzie do

WK z tym.A jak się okaze ze w DR nie ma wpisu to co dalej...!!!! :razz:

Mozesz mi powiedzieć...???? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee może trzeba by zdemontować cały samochód, stary jest pewnie i w dodatku na gazie od 10 lat, było by czym się golić na święta :-D

a tak poważnie to po demontażu klient przedstawia rachunek z warsztatu że instalacja LPG została zdemontowana, miałem takie przypadki (koszt ok 170 zł) zbiornik musi być opróżniony i odgazowany i dopiero wtedy klient może go sobie na złom oddać. Jak diagnosta będzie miał taki kwit o demontażu to bez problemu diagnosta napisze w zaświadczeniu że pojazd nie jest przystosowany do zasilania gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po demontażu klient przedstawia rachunek z warsztatu że instalacja LPG została zdemontowana

Sądzę ze nie musi mieć rach.,moze sam to zdemontować...!!!!

Jak diagnosta będzie miał taki kwit o demontażu to bez problemu diagnosta napisze w zaświadczeniu że pojazd nie jest przystosowany do zasilania gazem.

Oczywiście ze jak nie będzie gazu to wpisze ze zdemontowano to ustrojstwo....!!!

Pytanie zasadnicze:klient nie wie czy miał wpis w DR...???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak diagnosta będzie miał taki kwit o demontażu to bez problemu diagnosta napisze w zaświadczeniu że pojazd nie jest przystosowany do zasilania gazem.

Bez takowego "dokumentu" również to uczyni, ponieważ nie jest on wymagany i jeżeli pojazd na badaniu technicznym będzie bez tej instalacji to napisze to co widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze nie musi mieć rach.,moze sam to zdemontować...!!!!

być może masz rację i nie będę się upierał przy swoim zdaniu, ale miałem kilka przypadków demontażu instalacji i za każdym razem robiła to firma zakładająca instalację. A to że z tym zbiornikiem nie jest taka prosta sprawa po raz pierwszy dowiedziałem się od klientów właśnie, potem pytałem gazowników i mi to potwierdzili.

Pytanie zasadnicze:klient nie wie czy miał wpis w DR...???? :razz:

faktycznie mało wie na temat swojego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że z tym zbiornikiem nie jest taka prosta sprawa po raz pierwszy dowiedziałem się od klientów właśnie, potem pytałem gazowników i mi to potwierdzili.

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam....!!!!! :D

Przy takiej sytuacji robię swoje i prawdę mówiąc nigdy klienta zadnego nie pytałem

jak sprawa wyglada ze zbiornikiem.Ale od czego jest forum i koledzy...!!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OBT co gościu powie:diagnosto pisz na zaswiadczeniu

ze zdemontowałem instalację-tak.On przeciez nie wie czy ma wpis w DR i pójdzie do

WK z tym.A jak się okaze ze w DR nie ma wpisu to co dalej...!!!!

Zgadzam się z Reganem, gdyż od tego czy gaz jest wpisany w DR czy też nie zależy cała 'procedura' postępowania. Aż dziwne, że właściciel nie wie co jest wpisane w DR :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam w okolicy warsztat i z niego ofertę na "...legalizację zbiorników LPG montowanych w pojazdach samochodowych. Legalizacja zbiorników odbywa się w siedzibie naszej firmy we współpracy z Transportowym Dozorem Technicznym (TDT)..."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Reganem, gdyż od tego czy gaz jest wpisany w DR czy też nie zależy cała 'procedura' postępowania

 

procedura postepowania diagnosty?, czy klienta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedura postepowania diagnosty?, czy klienta??

I diagnosty i klienta :) Diagnosta będzie wiedział jaki rodzaj badania wykonać, a klient będzie wiedział co zrobić z tym nieszczęsnym zbiornikiem.

 

[ Dodano: 05-11-2009, 09:47 ]

Mam w okolicy warsztat i z niego ofertę na "...legalizację zbiorników LPG montowanych w pojazdach samochodowych. Legalizacja zbiorników odbywa się w siedzibie naszej firmy we współpracy z Transportowym Dozorem Technicznym (TDT)..."

To Twoi klienci mają niebywałe szczęcie! Podaj adres tego warsztatu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I diagnosty i klienta :) Diagnosta będzie wiedział jaki rodzaj badania wykonać

Niestety tu sie mylisz.Nie interesuje mnie co miał klient w DR .Mam pokwitowanie policji i samochód -stwierdzam na okresowym(bo za brak badań zatrzymany DR) stan faktyczny i finito :).Samochód z gazem ,to robie z gazem i stwierdzm brak waznosci zbiornika i wynik negatywny. A co klient zrobi to nie moja "broszka".

Może wymienic zbiornik -dostanie wynik pozytywny.czy odbierze DR z WK?????????????

Może zdemontować instalacje -wynik pozytywny (samochód bez inst.gazowej)-czy odbierze DR ??????????????????

Klient niefrasobliwy ponosi konsekwencje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tworzących prawo diagnostów . Odnośnie zadanego pytania . Aby ponownie mógł pan poryszać się tym pojazdem należy :

- podjechać do autoryzowanego punktu montarzu instalacji gazowej i przedstawić problem odnośnie braku papierów na montarz instalacji i dozoru zbiornika .Z punktu montarzu musi pan otrzymać dokumenty na montarz instalacji jak i decyzję + prptokół TDT na zbiornik.

- Z dokumentami odnośnie gazu + pokwitowaniem z policji na stację kontroli pojazdów na badanie techniczne . Jeśli wynik badania technicznego będzie pozytywny to Wydział Komunikacji , odebranie Dowodu Rejestracyjnego i powrót na stację kontroli pojazdów po pieczątkę w dowód rejestracyjny.

Jeżeli zgóbił pan pokwitowanie to najpierw po wizycie w autoryzowanym punkcie montarzu instalacji gazowej do Wydziału Komunikacji po skierowanie na wykonanie badania okresowego i ze skierowaniem na stację kontroli pojazdówna, badanie techniczne . Jeśli wynik badania technicznego będzie pozytywny to Wydział Komunikacji , odebranie Dowodu Rejestracyjnego i powrót na stację kontroli pojazdów po pieczątkę w dowód rejestracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to klient nie mógł zapomnieć "kwitów" z domu :?:

No niestety nie bo powinien przyjechać z pokwitowaniem policyjnym i poświadczeniem TDT jeżeli posiada instalację gazową. Jeżeli przyjeżdża bez pokwitowania to niestety ale do WK po PC lub do domu po pokwitowanie, jeżeli nie posiada poświadczenia TDT a pojazd jest z instalacją to do TDT po wtórnik dokumentu bądź wymiana zbiornika i wówczas będzie miał świeżutkie poświadczenie. Jeżeli jego niefrasobliwość jest do takiego stopnia posunięta to niestety musi to zaboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badanie stawia się z pokwitowaniem policjanta (lub skierowaniem z WK) i "kwitem" na nową lub zalegalizowaną butlę.

 

Diagnosta wykonuje badanie okresowe pojazdu przystosowanego do zasilania gazem, kasuje 98 i 63, wystawia zaświadczenie z pozytywnym (lub negatywnym) wynikiem badania. Jeśli wynik jest P klient idzie do WK po DR. Jeśli w DR jest wpisany gaz to odzyska dowód, jeśli nie to będzie musiał dostarczyć do WK resztę dokumentów potrzebnych do wpisania gazu, lub wymontować instalację gazową i ponownie stawić się na badanie okresowe w SKP gdzie znowu zapłaci 98 zł i dostanie zaświadczenie z wynikiem P i dopiero odbierze DR.

 

Ogólnie to jest problemem klienta czy ma wpisany gaz do DR, bo my tego DR nie widzimy. Stan faktyczny zweryfikuje WK po przedstawieniu przez klienta zaświadczenia z SKP. A za gapowe niestety się płaci...

 

 

Gdyby nie miał wpisu gaz w DR policjant powinien zatrzymać DR nie tylko za brak aktualnych badań ale także za brak w/w wpisu i powinno to być zaznaczone w pokwitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja pobrania blach czasowych i PC na badanie (jeśli zgubił kwit od policjanta), a w PC będzie, lub nie będzie wpisany gaz i też wiemy na czym stoimy. Albo P i po odbiór DR, albo N za posiadanie instalacji bez wpisu gaz i do gazowników na demontaż instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie miał wpisu gaz w DR policjant powinien zatrzymać DR nie tylko za brak aktualnych badań ale także za brak w/w wpisu i powinno to być zaznaczone w pokwitowaniu.

 

NA bt zgłosił się pacjent z pokwitowaniem policji "brak wpisu gaz" Zaświadczenie z info ze zdemontowano instalację. Po 2 tygodniach znowu ten sam pacjent z tym samym .... Przyjedzie na obt goły pojazd a za dwa dni ma TAXI GAZ HAK I szyby boczne czarne jak noc. Pierwsze pytanie w razie W diagnosta nie zauważył ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tworzących prawo diagnostów

Ośmielam się stwierdzić, że my diagności nie tworzymy prawa. Gdyby tak było problemów do rozwiązania byłoby znacznie mniej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.