Skocz do zawartości

Brak dowodu i papierów na instalacje


BuzzFuzz

Rekomendowane odpowiedzi

- podjechać do autoryzowanego punktu montarzu instalacji gazowej i przedstawić problem odnośnie braku papierów na montarz instalacji i dozoru zbiornika .Z punktu montarzu musi pan otrzymać dokumenty na montarz instalacji jak i decyzję + prptokół TDT na zbiornik.

 

Który to punkt montażu tak chętnie wydaje dokumenty na instalacje których nie robił ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    7

  • ketiw38

    7

  • Regan55

    7

  • ponti

    5

Top Posters In This Topic

Pierwsze pytanie w razie W diagnosta nie zauważył ?

 

To za drugim razem jak wytnie taki numer to cykasz zdjęcie komory silnika i w razie W masz wszystko czarne na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie w razie W diagnosta nie zauważył ?

 

To za drugim razem jak wytnie taki numer to cykasz zdjęcie komory silnika i w razie W masz wszystko czarne na białym.

 

Wiesz chyba zacznę tak robić ... smutne to 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc na wstępie klient niech idzie do WK pobrać ksero dowodu rej. właściciel ma takie prawo wtedy będzie wiedział na czym stoi czy ten GAZ jest wbity w DR czy nie .Prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba zacznę tak robić ... smutne to 8)

 

Niestety... Na kompie mam cała galerię tabliczek znamionowych i różnych dziwnych pojazdów :D

 

więc na wstępie klient niech idzie do WK pobrać ksero dowodu rej.

 

:ok tez dobre wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy sama decyzja TDT do badania okresowego z gazem nie wystarczy, powinniście to wiedzieć . Wpis "gaz" w DR niczego nie zmieni . Dodatkowo gość pisał że instalacę zakładał 1999r to już dozór TDT jest pewnie nieważny a i sam dozór niewystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i sam dozór niewystarczy

Jeśli w DR ma "GAZ" -dozór absolutnie wystarczy do OBT.

Jeśli w DR nie ma "GAZ" - ....... to nie wystarczy ......

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w DR ma "GAZ" -dozór absolutnie wystarczy do OBT.

Jeśli w DR nie ma "GAZ" - ....... to nie wystarczy ......

Koledzy mówimy o sytuacji, w której klient przyjeżdża z zabranym dowodem i posiada tylko pokwitowanie z policji, więc jeżeli jest instalacja gazowa to do wykonania badania potrzebne jest tylko poświadczenie TDT i pokwitowanie. Klient goni do WK po takim badaniu i tam dopiero jest "zonk" jeżeli nie posiada wpisu ale to już nie nasze zmartwienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy koledzy słyszeli o " wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem" właśnie tam znajduje się numer zbiornika i numer VIN pojazdu w którym ten konkretny zbiornik został zamontowany i oczywiście nie tylko. I dzięki temu wiem czy cwaniak nie przekładał zbiornika z innego pojazdu. A tak po za tematem to kolega Psuj ciekawie robi badania aut z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy koledzy słyszeli o " wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem" właśnie tam znajduje się numer zbiornika i numer VIN pojazdu w którym ten konkretny zbiornik został zamontowany

A po co Ci te papiery?

 

zdobyć papierek na zbiornik to nie jest duży kłopot

Lepiej się zwrócić do producenta będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy koledzy słyszeli o " wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem"

Słyszeliśmy i nic dla nas z tego dokumentu nie wynika.

I dzięki temu wiem czy cwaniak nie przekładał zbiornika z innego pojazdu

Nie obchodzi mnie skąd ma ten zbiornik, kto go montował i czy ktoś cwaniakuje czy nie, dla mnie ma przedstawić poświadczenie TDT (ponieważ mam obowiązek wpisania numeru tego dokumentu i datę jego wystawienia) a ja mam sprawdzić montaż i szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy koledzy słyszeli o " wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem" właśnie tam znajduje się numer zbiornika i numer VIN pojazdu w którym ten konkretny zbiornik został zamontowany

A po co Ci te papiery?.

 

ja tego nie napisałem !!!!

tylko ten gość co jest z Bogdańca :)::hey

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem"

To jest papier do WK przed wpisem w DR.

Dla nas jest papier z pieczątką na której jest mały okrągły znaczek z napisem"TDT ..." (numer inspektora).

Nie interesuje mnie co ma klient wpisane w DR. Stwierdzam że ma instalację i ma dać papier na zbiornik. Robię badanie OBT+GAZ. Wypisuję zaświadczenie P (jeśli zasłużył :-D ), kasuję i do widzenia.

Ja stwierdzam stan faktyczny.

Co zrobi klient jeśli nie miał w DR wpisu GAZ? Mało mnie to obchodzi. Niech idzie do apteki po Bilobil.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
to będzie jeździł na benzynie ...

:lol:

 

Niekoniecznie... znajdzie stację gdzie klepną taki dowód. I wcale nie będzie musiał demontować instalacji na czas przeglądu, niestety to rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.