Skocz do zawartości

odmowa badania, POJAZD CIĘŻAROWY, ciężarówka kratka


migacz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie wiem... Wiem tylko, że od kwietnia to wejdzie, przy czym już teraz można wystąpić o taką homologację - i tych dwóch producentów to zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to piękny kraj, przepisy w tym kraju nadal przypominają te z czasów gdy malowano trawę na zielono bo Sekretarz Partii (jedynej i słusznej) odwiedzał miasto.

Przykład w temacie, przyjeżdża sobie człowiek Masterem o DMC 3,5t w celu wykonania BT dodatkowego dot. adnotacji Vat.

W ręku trzyma wyciąg ze świadectwa homologacji, DR i KP.

W wyciągu figuruje rodzaj, podrodzaj, przeznaczenie: samochód ciężarowy, furgon, uniwersalny.

KP i DR to potwierdza w przedmiocie rodzaju i przeznaczenia.

I jaką informację uzyskuje ten Pan? :)

Adnotacji nie będzie bo pojazd nie spełnia wymagań Ustawy o podatku VAT.

Gość dostaje piany na ustach no jak to k..........urde przecież to auto jest CIĘŻAROWE najbardziej jak może ;)

Sorry, Panie Kochany life is brutal.

Ale ..... tuż za nim wjeżdża Seicento o DMC 1210, dokumenty te same.

W wyciągu Seicento figuruje DUMNIE VAN i pojazd wyjeżdża z zaświadczeniem i adnotacją!

 

W którym innym NORMALNYM kraju na pierdołę w którą psa ciężko zmieścić, odliczy się VAT, a na samochód wyprodukowany do zarabiania na siebie przewożący dwadzieścia razy więcej towaru, NIE?

 

[ Dodano: 11-11-2009, 01:42 ]

Panowie... Od kwietnia 2010 kratki znikną na zawsze - już wydawane są homologacje (SEAT TOYOTA) na ciężarówki bez kratki...

 

Tak ale zapewne mają wpisane odstępstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym innym NORMALNYM kraju na pierdołę w którą psa ciężko zmieścić, odliczy się VAT, a na samochód wyprodukowany do zarabiania na siebie przewożący dwadzieścia razy więcej towaru, NIE?

To są skutki kiedy rozporządzenia są robione przez grupę niedouczonych ludzi zajmujących swoje stanowiska nie z wiedzy ale z klucza partyjnego, kolesiowego, znajomości i koneksji i nie mają na tyle honoru, żeby skoro już się tam dostali to liznęli chociaż podstaw kompetencji albo słuchali ludzi , którzy się na tym znają. Bo jeżeli rozporządzenia napisanego dla techników nie może rozszyfrować stado prawników to przepraszam albo ja jestem niedorozwinięty albo w ministerstwach siedzą ludzie takiego pokroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.