Skocz do zawartości

Projekt ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu z X.2009


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 78.pkt 2. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, warunki i sposób przeprowadzenia badań technicznych ciągnika rolniczego oraz przyczepy rolniczej, wykonywanych poza terenem stacji kontroli pojazdów, uwzględniając w szczególności zakres badań oraz zapewnienie bezpieczeństwa ruchu.

Może i szynkę dobrą by się dostało :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 74. 3. Badanie techniczne ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej może być przeprowadzane

poza terenem stacji kontroli pojazdów.

A ja obecnie to tłumacze klientom że na stacji musi być "ruch" i tłumacze że muszą przyjechać, a tu patrz :shock: teraz to ja będe do nich jeździł i tłumaczył że już nie muszą przyjeżdżać :evil: tak trzymać wkońcu mam OSKP czyli Objazdowa...... :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ,czytajac Wasze odp odnosze wrazenie- soorry co napisze

uwazacie ze wszyscy robia zle tylko Wy wybrancy dobrze.

odnosnie bt wirtualnych zobaczcie jakie sa planowane kary art99-100 projektu.

 

jestesmy rozbici jako SKP tak samo jaki diagnosci a tylko zadza sie byc cos zrobił PISKP- a nalezy okolo 400 SKP a reszta???

patzry tylko by ktos zalatwil i pomarudzic ,bo to ktos jest winien

 

to ze sa takie planowane kary nie dziwi fakt skoro za to za kilent przyjechal na bt dostaje gratisy-przeceiz to jest chore.

To kilent powinnien zabiegac o to by jesgo auto przeszlo pomyslenie BT.

PRacowalem na SKP kiedy byla jeszcze rejonizacja i auto bylo przyp[isane do SKP

pozdrawiam

zycze miłej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie pozostawiają żadnych złudzeń co do kierunku planowanych zmian.

Raczej nie.Ale chyba główny cel to wyniesienie na piedestał panów z TDT... :razz:

III/IV kwartał 2011 - orientacyjny termin wejścia ustawy w życie

Cholera jeszcze nie zalapię sie na emerytuę..... :?

przebranzowienie
Ijm daj spokój co siądziesz na kasę w markecie...??? :x

Tam nie ma pieczątek...!!!! :D

Może i szynkę dobrą by się dostało

Kto to wie,a moze na jaka księzycówę tez by się czlowiek załapał... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kuluarów wiem, że sprawa wyglądała tak.

 

Jak wiecie tych projektów ustaw było naprawdę sporo. Ale w pewnym okresie prace nad nimi wstrzymano. Malo tego, że wstrzymano, to nawet stwierdzono, że może nie warto robić z tego osobnej ustawy, tylko przygotować większą nowelizacje Kodeksu... I to była jedna z przyczyn porzucenia prac nad ustawa o dopuszczeniu...

 

Ale nagle kogoś olśniło, że jednak tych zmian jest sporo, tematyka szeroka... więc jednak należy wrócić do koncepcji osobnej ustawy... mało tego, że wrócić, to jeszcze zrobić to szybko! Skąd pośpiech? Nie wiem. Ale wydaje mi się, że będzie to wcześniej niż 2011...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jeszcze nie zalapię sie na emerytuę..... :?

 

Szybciej wiek emerytalny podniosą.

 

Słyszałem też, że ta ustawa wejdzie w życie w kwietniu 2010 r.

(a potem przez rok się będzie dopasowywać jak ostatnie zmiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W poprzedniej wersji Ustawy O Dopuszczeniu Pojazdów Do Ruchu był taki zapis:

Art. 67 ust 2. Podmiotowi prowadzącemu stację kontroli pojazdów zabrania się:

pobierania opłat za wykonanie badania technicznego pojazdów w wysokości innej niŜ określona

w przepisach wydanych na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 5 lit. c;

oferowania korzyści materialnych lub nieodpłatnych usług za wykonanie badania technicznego pojazdu

lub w powiązaniu z tym badaniem.

 

Czyli adios gratis.

Przeleciałem aktualną propozycję niejednokrotnie i nie mogę tego znaleźć. Wykreślili?? Może się to komuś rzuciło w oczy - liczę na numer Art.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca Diagnostów jest bardzo szkodliwa. Zobaczcie ilu kierowcom już zaszkodziliście :P

Bywa tez niejednokrotnie niebezpieczna - za 'N' mozna oberwać (oby tylko słownie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej oburza to:

"Żaden podmiot wykonujący działalność lobbingowa nie zgłosił zainteresowania pracami nad

projektem ustawy."

Ja się pytam gdzie były: ITS PISKP......?

 

KOlego Markes a czy nalezysz do PISKP?

nalezy nas około 400SKP a reszta czeka..

juz Ci podaje co ostatnio zrobił PISKP w zalcznikach

poczytaj i pisz takich rzeczy jesli nie wiesz. najlepiej sie poisywac i ządac a samemu nie robic nic.

Powiem Ci jeszcze ze PISKP zlozyla do Komisji Pzryjazne Panstwo wniosek o zaniechanie wykonywanai poswiadczen prze TDT

06_pismo_do_palikota_21_10_2009.pdf

05_pismo_do_sekuly_31_07_2009.pdf

03_pismo_do_oleksiaka_07_07_2009.pdf

01_pismo_do_bogdanowicza_20_05_2009.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zaostrza się konkurencja na rynku stacji diagnostycznych. Aby pozyskać klienta, właściciele stacji coraz częściej przymykają oko na fatalny stan techniczny samochodów. Ministerstwo Infrastruktury chce zaostrzyć kontrolę na stacjach. Branża protestuje, bo nowe przepisy mogą spowodować chaos na tym rynku.

 

Kazimierz Zbylut, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, twierdzi, że branża musi walczyć o przetrwanie. Przypomina, że od 2004 r. nie zmieniły się cenniki usług badań technicznych, a od września tego roku źródło dochodu przedsiębiorstw dodatkowo uszczuplił Sejm. Posłowie znieśli konieczność pierwszych badań technicznych dla samochodów sprowadzanych do naszego kraju. W ten sposób o kilkaset tysięcy sztuk uszczupliła się grupa pojazdów, które poddawane są badaniom technicznym na stacjach.

 

Przedsiębiorcy narzekają na kolejne szykowane przez resort infrastruktury zmiany w prawie regulującym ich działalność. Chodzi o projekt zmian w ustawie o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego.

 

W projekcie przewidziano m.in. zaostrzenie kontroli stacji poprzez zwiększenie kompetencji dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. W nowej formule będzie on miał niemal identyczne kompetencje ze starostwami, pod których nadzorem są teraz stacje. Resort zdecydował się na taki krok po opublikowanym w marcu tego roku raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która uznała nadzór starostw nad stacjami za nierzetelny. Przedstawiciele stacji protestują - poinformowała Gazeta Prawna.

 

Cezary Pytlos

 

http://moto.wp.pl/kat,121,title,Stacje-diagnostyczne-do-kontroli,wid,11785814,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być :D Poprawi się tylko "konstrukcję" i można się bronić.

 

Będzie jak w dowcipie:

Baca stoi przed Sądem

Sędzia - Baco co macie na swoją obronę?

Baca - wiadro nabojów i kałsznikowa w stodole pod słomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.