Skocz do zawartości

Za zgodność z oryginałem


al41

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,że tak powiem z pytań trudnych.

Klient wymaga poświadczenia za zgodność z oryginałem dowodu rejestracyjnego. Był na badaniu, pozwolenie czasowe (czyli nie ma moich poświadczeń). Mogę zrobić ksero i przystawić firmowe pieczątki i potwierdzić za zgodność z oryginałem :) pozwolenia czasowego. Czyli czy mogę być w tym wypadku notariuszem. Proszę o opinię sprawa na ostrzu (może o kant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na badaniu, pozwolenie czasowe

Czyli wystawiłeś mu z tego badania zaświadczenie...????

przystawić firmowe pieczątki i potwierdzić za zgodność z oryginałem pozwolenia czasowego.

Jezeli wystawiłeś zaświadczenie to przeciez musiałes je podpisać i postawić pieczątki

firmowe i Twoje osobiste....!!! :razz:

O co jeszcze chodzi bo tak do końca nie rozumię :co ma wspólnego notariusz z

diagnostą...???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi po za przeglądem czyli robisz xero dowodu i poświadczasz za zgodność.

Robisz dodatkowe badanie na pozwoleniu czasowym - czyli nie ustalasz następnego terminu badania i klient prosi o xero dowodu i potwierdzenie za zgodność. Czy diagnosta może wystawiać dokumenty za zgodność nie wystawiane przez siebie

 

[ Dodano: 16-11-2009, 20:55 ]

Był na badaniu, pozwolenie czasowe

Czyli wystawiłeś mu z tego badania zaświadczenie...????

przystawić firmowe pieczątki i potwierdzić za zgodność z oryginałem pozwolenia czasowego.

Jezeli wystawiłeś zaświadczenie to przeciez musiałes je podpisać i postawić pieczątki

firmowe i Twoje osobiste....!!! :razz:

O co jeszcze chodzi bo tak do końca nie rozumię :co ma wspólnego notariusz z

diagnostą...???? :razz:

 

Nie o to chodzi nie o moje dokumenty czy ja mogę poświadczać za zgodność dokumenty WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na badaniu, pozwolenie czasowe

Czyli wystawiłeś mu z tego badania zaświadczenie...????

przystawić firmowe pieczątki i potwierdzić za zgodność z oryginałem pozwolenia czasowego.

Jezeli wystawiłeś zaświadczenie to przeciez musiałes je podpisać i postawić pieczątki

firmowe i Twoje osobiste....!!! :razz:

O co jeszcze chodzi bo tak do końca nie rozumię :co ma wspólnego notariusz z

diagnostą...???? :razz:

Może byś się zajął czym innym albo poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie ponownie. Czy diagnosta może poświadczyć za zgodność dokumenty wystawione przez WK, czy diagnosta może poświadczyć za zgodność dokumenty za zgodność które widzi a pojazdów nie widzi

 

[ Dodano: 16-11-2009, 21:14 ]

CBS CCA JWA

Jak takiś mądry to po co zadajesz glupie pytania...???? :razz:

Nie daj się sprowokować

lepiej kup COD WF2 i zagramy

albo na CSS

 

[ Dodano: 16-11-2009, 21:28 ]

CBS CCA JWA

Jak takiś mądry to po co zadajesz glupie pytania...???? :razz:

Nie modry tylko głupi

Czy diagnosta może poświadczać za zgodność z oryginałem dokumenty wystawiane przez WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diagnosta może poświadczać za zgodność z oryginałem dokumenty wystawiane przez WK.

Jeżeli Ty zrobiłeś kopie z oryginału dokumentu to możesz się pod tym podpisać, że potwierdzasz zgodność z oryginałem tylko dla kogo ta kopia miałaby być i czy ten ktoś będzie honorował taki dokument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wpuszczam tylko zadałem pytanie czy diagnosta może zrobić xero dowodu rejestracyjnego i poświadczyć za zgodność z oryginałem. Czy taki dokument jest ważny, czy stawiając takie poświadczenie jestem zgodny z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża Jaś Fasola ma folfo do przewozu FL potrzebuje tak zezwolenie, ADR wygrał przetarg i każdy chce dowód rejestracyjny skond on ma to wsiąść

I takie moje pytanie czy ja [jako(były)] mogę zrobić xero i poświadczyć za zgodność z oryginałem. Widzę dokumenty ale czy mogę

 

[ Dodano: 16-11-2009, 21:58 ]

nie rozumiem ,

Daj na luz....!!!! ::hey

Pewnie ja tom bym sobie dał tylko firma ma 60 zestawów ADR to nie bardzo dać sobie na luz

Policz cyrka 60 zestawów to jest 120 pojazdów razy 1.3+1.11 I 10%wypadkowych daj se na luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al41 - ja mam pomysł. Będę od dziś przyjeżdżał do Ciebie na badania i kierował do Ciebie wszystkich znajomych - tylko takie drobne ale z zapłatą. Otóż ja prowadzę taka działalność - jak przychodzisz do mnie ze stu złotówką, to ja robię ksero i Ci to poświadczam za zgodność. I taką kasą będą Ci płacić ludzie za badania - OK? ;)

Słuchaj - a pralki na SKP tez naprawiasz? Bo SKP to taki warsztat prawie - nie? No a skoro warsztat... ;)

Oj al... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak od razu przestań, a al41 całe życie marzył aby być notariuszema - a przez przypadek został diagnostą i do tej pory nie może się z tym pogodzić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powinien poświadczyć zgodność kopii faktury z oryginałem?

Czy poświadczenie zgodności z oryginałem faktury musi koniecznie wystawić notariusz, czy może to być osoba kopiująca taką fakturę?

 

Jeżeli jest już taka konieczność poświadczenia zgodności faktury VAT z jej oryginałem, czynności takiej powinien dokonać notariusz. Podstawą prawna do sformułowania takiej tezy stanowi ustawa z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz. U. Nr 22, poz. 91).

 

Przepisy przewidują jednak pewne wyjątki. I tak poświadczenia zgodności kopii faktur VAT będących załącznikami do wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego faktur z oryginałem może również dokonać urząd gminy. Jest to jednak osobna kwestia, którą reguluje ustawa z 9 września 2000 r. o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635 z późn. zm.). Wniesienie wniosku i załączników w postaci kopii faktur VAT nie podlega wówczas opłacie skarbowej.

 

Reasumując należy podkreślić, że właściwie jedynie notariusz jest odpowiednio przeszkolony i wyposażony w niezbędne kompetencje, aby móc potwierdzić, że dany dokument jest zgodny z jego pierwowzorem. Organy administracji publicznej co prawda również mają taką możliwość, ale z racji tego, że nie jest to ich obowiązek, często odsyłają petenta do notariusza.

 

Podstawa prawna:

 

* Ustawa z 9 września 2000 r. o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635 z późn. zm.);

* Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.);

* Ustawa z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz.U. Nr 22, poz. 91 z późn. zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.