Skocz do zawartości

Co to jest rozstaw kól


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszę może nieciekawy temat, :twisted: ale poproszę o defincję roztawu kół - jak go mierzyć.

W związku z pojawieniem się parametru tego w DIP-e potrzebuję pomocy w interpretacji.

W ostatniej dyskusji z kolegami doszliśmy do wniosku że są trzy pomiary rozstaw wewnętrzny kól; rozstaw względem symetrii kół, rozstaw zewnętrzny kól :x O który chodziło ustawodawcy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja pomiar rozstawu kół robię względem osi symetrii kół, czyli do środka szerokości opony, zresztą na rysunkach techn. też tak jest podawany rozstaw kół.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw osi - odległość w rzucie poziomym między prostymi łączącymi środki kół poszczególnych osi, mierzona przy symetrycznym ustawieniu kół względem podłużnej osi pojazdu.

 

Rozstaw kół - odległość między punktami styku z powierzchnią jezdni środków bieżników kół tej samej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kołami blizniaczymi :?: Ja użyłem pojęcia płaszczyzny symetrii. :x

Choć jeszcze spróbuję rozwinąć dyskusję - po co ten parametr :?:

Widzę, że wszyscy wiedzą co robić tylko ja taki głąb :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jeszcze spróbuję rozwinąć dyskusję - po co ten parametr :?:

Żeby oni sami wiedzieli po co, jak się robi takie rzeczy na kolanie za pięć dwunasta to efekt widać :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje jak znajdę jak nie mam to nie wpisuję i nikt jeszcze nie dzwonił, że brakuje w DIP'ie w moim rejonie są dwa WK i jeszcze się nik nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nie wpisuję i tel.milczy... :D

Panowie przy okresowym sprowadzanym mamy wypełnić DIP. Dz.U 155 załącznik 3. W uwagach DIP mamy zapis " W pozycjach niedotyczących danego pojazdu należy umieścić znak X " np nacisk 3 osi dla samochodu osobowego. Rozstaw kół dotyczy wszystkich pojazdów 2 śladowych, należy wsiąść miarkę, zmierzyć i wpisać w DIP. Nie ma nigdzie zapisu który by nas z tego zwalniał. Jeśli nawet WK obecnie nie zwraca na to uwagi to TDT przy najbliższej kontroli na pewno wpisze to jako błąd w protokół ( przecież trzeba się czymś wykazać). Ci co nie mają obecnie TDT będą go mieli na pewno a TDT cofa się min 2 lata wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszczególniać pozycje w DIP???? :shock::shock: To dlaczego kolego w pozycji ---miejsca stojące--- w poj. osobowym wpisuje się " x" a nie " 0 "???bo takiego wpisu jak pracuję nie widziałem ...roztaw osi???? nie dotyczy dlatego " x ' i co tu się rozdrabniać ..WK nie wymaga więc nia bądzmy nadgorliwi ....NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMY :cool::cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie byle jak jest lepsze od nie pisania w ogóle?
Na pewno lepsze niż X, choć niekoniecznie byle jak...

Kiedyś przeglądałem katalog DIP i zastanawiam się kto i na jakiej podstawie wypełnia DIP-y. Dla przykładu wpisywano rodzaj katalizatora: trójdrożny, rodzaj paliwa: etylina.

Wpisują to kwalifikowani diagności???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie wymaga więc nia bądzmy nadgorliwi

To, że WK nie zna przepisów to nie znaczy, że Ty masz ich nie przestrzegać.

Jeśli nawet WK obecnie nie zwraca na to uwagi to TDT przy najbliższej kontroli na pewno wpisze to jako błąd w protokół ( przecież trzeba się czymś wykazać). Ci co nie mają obecnie TDT będą go mieli na pewno a TDT cofa się min 2 lata wstecz.

Obyś nie spotkał się w takiej sytuacji, na dzień dzisiejszy wiesz co grozi zgodnie z art 84 diagnoście za wydanie zaświadczenia niezgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy wiesz co grozi zgodnie z art 84 diagnoście za wydanie zaświadczenia niezgodnie z przepisami

Proponuję by zawód diagnosty był traktowany jako zawód baaardzo wysokiego ryzyka.

Można bez problemu trafić do więzienia albo oberwać (jakkolwiek) od klienta, który dostał N :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle wpisujecie ten parametr na DIPie?

 

Nie wpisuję tego parametru, od kiedy wszedł,wystawiem kilkanaście DIP-ów i nie było problemówów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.