Skocz do zawartości

wystapienie Szefów Wydziałów Komunikacji


Dabek

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w Palikocie nadzieja... 8)

 

No nie wiem Czytałem sobie stenogram z jakiegoś posiedzenia z tym panem Jasno określił ze jest za zniesieniem badań technicznych , państwo obywatelskie i takie tam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zasadnicza siła robocza nie podlega w żaden sposób pod przedsiębiorcę... Chciałbyś być takim przedsiębiorcą?

Przecież diagnosta nie podlega w żaden sposób naciskom pracodawcy :evil: ponieważ ma się poruszać w ramach przepisów i nie interesują go przeroby, zadowolenie klientów i takie tam :shock: a priorytetem jest wypełnianie zapisów prawa i bezpieczeństwo na drogach, tylko wskaż mi proszę taką SKP gdzie się to odbywa w ten sposób :D, osobiście pracowałem na kilku i wszędzie jest tylko kasa, kasa, kasa a jak nie dajesz kasy to szukasz roboty i nie oszukujmy się tak się to ma na dzień dzisiejszy i póki to osadzone jest w takich ramach póki tak będzie wyglądać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Czytałem sobie stenogram z jakiegoś posiedzenia z tym panem Jasno określił ze jest za zniesieniem badań technicznych , państwo obywatelskie i takie tam 8)

 

Tak - ale spójrz na cały kontekst tej wypowiedzi. On popiera PISKP - odsunąć TDT od tych spraw, bo to kontrola kontroli (już prowadzonej przez SP), albo w ogóle zlikwidować badania (niektóre kraje w USA). On proponuje wzmocnienie pozycji SP poprzez dodanie do możliwości kontroli realnych sankcji dla SKP, ale jest przeciwny dublowaniu kontroli przez TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Czytałem sobie stenogram z jakiegoś posiedzenia z tym panem Jasno określił ze jest za zniesieniem badań technicznych , państwo obywatelskie i takie tam 8)

 

Tak - ale spójrz na cały kontekst tej wypowiedzi. On popiera PISKP - odsunąć TDT od tych spraw, bo to kontrola kontroli (już prowadzonej przez SP), albo w ogóle zlikwidować badania (niektóre kraje w USA). On proponuje wzmocnienie pozycji SP poprzez dodanie do możliwości kontroli realnych sankcji dla SKP, ale jest przeciwny dublowaniu kontroli przez TDT.

 

NIK kontrolował jakość kontroli nad SKP prowadzone przez Starostwa . A skrupiło się na SKP Może w takim razie skupmy sie na kontroli kontrolujących SKP i im zwiększmy sankcję ? Dlaczego znowu mają SKP cierpieć? Koleżeńskie układy i nierówne traktowanie w czasie kontroli wszystkich SKP podlegające pod dane starostwo - zależne od osobistych znajomości. A "polecanie" przez WK danej SKP jako tej dobrej wcale nie jest takim rzadkim przypadkiem. Przyznam że jest to jakiś węzeł gordyjski. Mi propozycje wspomnianego Pana nie przypadły do gustu. Niby liberał a sankcje zwiększać. Jeżeli natomiast mówimy o odsunięciu TDT od kontroli SKP to się z nim zgadzam. 8)

 

[ Dodano: 09-12-2009, 10:14 ]

(niektóre kraje w USA).

 

Niektóre Stany w USA :)

 

[ Dodano: 09-12-2009, 10:37 ]

osobiście pracowałem na kilku i wszędzie jest tylko kasa, kasa, kasa a jak nie dajesz kasy to szukasz roboty i nie oszukujmy się tak się to ma na dzień dzisiejszy i póki to osadzone jest w takich ramach póki tak będzie wyglądać dalej...

 

Potwierdzam. A jak przychodzi godzina "W" to właściciel nic nie cierpi. Zapętlenie tego słowa mi brakowało 8)

 

Tak przy okazji To moze pomysł nierealny ale może jakieś konkretne sankcje dla posłów za gnioty ? A tak mają immunitet 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tym zatrudnieniem diagnostów np w TDT bo rozumiem że to kwestia otwarta, bo przecierz równie dobrze można by było w SP.

Miałbym jak na razie dwie wypłaty więcej w mojej firmie bo mój diagnosta dostawał by "państwówke" no i ja również :lol: z tym że o ile by takie coś powstało to napewno stacja odprowadzałaby jakąś część przychodu z badań do odpowiednio TDT lub SP i śmiem twierdzić że było by to przeważnie więcej niż obecnie kosztuje zatrudnienie diagnosty, chociaż ostatecznie to zależałoby od ilości badań.

Czy to by było dobre to musiał bym się lepiej zastanowić, ale czy zlikwidowałoby "przymykanie oka" na stan techniczny i "wolne datki"...... :-?

Możliwe że trochę niektórzy diagności poczuli by się pewniej na swojej posadzie, ale wpływu całkowicie przedsiębiorcy by to nie załatwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o inicjatywie PISKP?

 

http://www.piskp.pl/?k=aktualnosci&ads=jeden&nrs=1905

 

Ich atak na TDT w pierwszej chwili skomentowałem jako strzał w kolano (bo wszyscy na to tak zareagowali), ale Palikot na Komisji Sejmowej ich poparł, więc jak widać drążą temat... No tak czy inaczej - coś starają się robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Stany w USA :)

 

Czyli kraje związkowe - Państwa federacyjne, bo tak bardziej należy je traktować. :)

 

....republika związkowa. Stany Zjednoczone w nazwie odpowiedź Raczej może związek byłych kolonii angielskich plus to co wydarli Indianom . 8) Federacyjne ? Bliżej mi z tym przymiotnikiem do obecnej Rosji Wiadomo o co chodzi. O historii chętnie podyskutuję na forum historycznym. Wolałbym jednak coś o występie SzWK 8)

 

[ Dodano: 09-12-2009, 20:09 ]

No tak czy inaczej - coś starają się robić...

 

Teraz decyzja przyłączyć się czy stać z boku ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja to tak po noweczesnemu ten skrót rozwijam. ;) State = Państwo. Jak wiadomo w naszym języku określenie Stan tylko w pewnych kontekstach określa Państwo (np. racja stanu), a etymologicznie bardziej przyjęło się Państwo. Biorąc jednak pod uwagę organizacje polityczno-ustrojową trafniejszym określeniem byłoby Państwa Zjednoczone Ameryki Północnej. Tymczasem w Polskiej świadomości amerykański stan jest odbierany bardziej jako jednostka podziału terytorialnego (błędnie) - niejako odpowiednik naszego województwa, co prowadzi do braku zrozumienia pewnych rzeczy.

Ale zgadzam się - nie o tym mowa tutaj :)

 

Teraz decyzja przyłączyć się czy stać z boku ? 8)

... i narzekać ;)

Otóż to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polskiej świadomości amerykański stan jest odbierany bardziej jako jednostka podziału terytorialnego

 

Mi raczej chodziło o stan jako historyczne uwarunkowanie nazwania zaanektowanego terenu Ameryki jako kolonii zamorskiej. Zważywszy na różnorodność praw stanowych skłaniam się do Twojej wersji nowego tłumaczenia skrótu USA Nie zgłębiajmy tego bo będę musiał zadzwonić do kuzyna do NY i to ustalić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.