Skocz do zawartości

pojazd wolnobieżny


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

bo ja jeszcze się z czymś

takim nie spotkałem żeby w dowodzie rejestracyjnym pisało rodzaj pjazdu -wolnobieżny

Nie Ty jeden.Ja mimo iz juz trochę pracuje w tym "bagnie"tez tego nie widziałem :razz:

teraz pewien wk. stwierdził że powinny ją ciągnąć poj. wolnobieżne .ja sobię nie wyobrażam jak kolejke tur. ciagnie np. k.....wa walec

Ja tez tego nie widzę zeby było to w ten sposób jak oni sobie zyczą...!!!! :evil:

Niestety tu skutkuje u nas -sorry u mnie brak wyobrazni.Moze jak bym najpierw

popracował trochę w MI lub WK to bym inaczej na to wszystko patrzyl i byłoby

wsio ok...!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( bo przecież ten cymbał który to napisał powinien wiedzieć co to jest poj. wolnobieżny. :

 

No chyba nie wiedział,chętnie bym przeczytał opinię kogoś z Wydziału Komunikacji

jak by taki wolnobieżny zarejestrował bo po przejżeniu tabeli z klasyfikacją pojazdów nie

bardzo widzę pod co to podciągnąć.

 

poj. wol. wchodzacy w skład kol. tur. podlega badaniu tech

a poj.wol. NIE wchodzący w skład kol.tur??nie podlega rejestracji i badaniom??

 

A co będzie jak takie cudo niezarejestrwane(np.walec ;D ) przyjedzie do ciebie na przegląd to jakie

badanie wykonasz:okresowe ,okresowe po raz 1 czy ustalenie danych.

Na szczęście ja się z czymś takim nie spotkam-teren nie turystyczny.

 

[ Dodano: 30-12-2009, 21:01 ]

Moze jak bym najpierw

popracował trochę w MI lub WK to bym inaczej na to wszystko patrzyl i byłoby

wsio ok...!!!! :D

 

Broń Cie Panie Boże,wtedy będziesz dla nas stracony. ::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak bym najpierw

popracował trochę w MI lub WK to bym inaczej na to wszystko patrzyl i byłoby

wsio ok...!!!! :D

Pewnie, że byłoby wsio ok bo to nie byłoby Twoje zmartwienie tylko diagnosty co on zrobi, a jak zadzwoniłby do Ciebie to odpowiedziałbyś jak jeden z kierowników WK po 22.09 "... znasz Pan przepisy to proszę je stosować..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ;poj. wol. wchodzacy w skład kol. tur. podlega badaniu tech. chcę tylko wiedzieć na jaki okres,

 

Jeśli Twój WK nie własnej koncepcji to trzymaj się tych zapisów:

 

Art. 81. (110) 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu

wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest

obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

 

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed

upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

 

§ 44. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to ciągnik rolniczy, leśny i pojazd

wolnobieżny oraz przyczepę przeznaczoną do łączenia z tymi pojazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz pojazd wolnobieżny to nie ciągnik rolniczy więc nie można stosować okresów jak dla ciągnika rolniczego. Jeżeli taką kolejkę ciągnąłby ciągnik rolniczy z parametrami pojazdu wolnobieżnego to wówczas moglibyśmy stosować okresy jak dla ciągnika rolniczego bo jest to w dalszym ciągu ciągnik rolniczy z ograniczoną prędkością. Natomiast jeżeli tym pojazdem byłby samochód osobowy to okresy jak dla samochodu osobowego, ponieważ mając zastosowany ogranicznik prędkości stałby się pojazdem wolnobieżnym, który może być wykorzystany do ciągnięcia kolejki ale jednocześnie pozostaje samochodem osobowym i takowe okresy mu przysługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 44. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to ciągnik rolniczy, leśny i pojazd

wolnobieżny oraz przyczepę przeznaczoną do łączenia z tymi pojazdami.

Janusz nie możesz brać paragrafu z jednej ustawy (warunki techniczne) i automatycznie przypisywać go innej ustawie (PoRD). Bo wyraźnie pisze czego ten paragraf dotyczy.

 

Powiem tak: z obecnych przepisów wynika, że nie da się zrobić badań okresowych czy to pojazdu wolnobieżnego czy wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej dlatego, że pod żadną z definicji użytych w art. 81 PoRD nie da się podciągnąć pojazdu wolnobieżnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie można podciągnąć do różnych definicji i różnych czasookresów badań to obligatoryjnie na rok. :)

 

Ja chyba tez bym tak zrobił,czyli poszukał złotego środka ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie możesz brać paragrafu z jednej ustawy (warunki techniczne) i automatycznie przypisywać go innej ustawie (PoRD). Bo wyraźnie pisze czego ten paragraf dotyczy.

 

Dokładnie tak!!!

 

Panowie - termin to jedno... Ale jakie są warunki techniczne dla takich kolejek - wiecie?? Z czym będziecie to porównywać? Jakie wymagania stawiać? Co sprawdzać? :)

 

Identyczny problem jest w WK - na razie nie wiadomo jak to rejestrować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie są warunki techniczne dla takich kolejek - wiecie?? Z czym będziecie to porównywać? Jakie wymagania stawiać? Co sprawdzać?

Odpowiedzi na te pytania mają się pojawić w nowym rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na te pytania mają się pojawić w nowym rozporządzeniu.

stawiam :piwo że w poniedziałek :hihi:

6) w art. 66 po ust. 5 dodaje się ust. 5a w brzmieniu:

"5a. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów wchodzących w skład kolejki turystycznej oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.";

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dylematy prawne , błędy ustawodawców ,ich nie kompetencja i brak doświadczenia.

A gdzie konsultacje "społeczne" ze Związkiem Diagnostów Polskich, albo Stowarzyszeniem Diagnostów Rzeczpospolitej Polskiej, lub Izbą Diagnostów Rzeczpospoilitej..

 

 

A zapomniałem , przecież nie ma takich organizacji , o powstaniu ich tylko się dyskutuje na tym forum od paru już lat . Bicie piany

 

ŻYCZĘ DIAGNOSTOM ABY W 2010 ROKU POWSTAŁA TAKA ORGANIZACJA , ABY TEMAT I PROBLEM JAK MAM ZAKWALIFIKOWAĆ, JAKIE BADANIA ZROBIĆ , ITP I ITD W 2010 ROKU PRZESZEDŁ DO LAMUSA .

A BĘDZIEMY GADAĆ O DUPIE MARYNY

 

TEGO SOBIE I WAM ŻYCZĘ :ok:piwo:piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowiec40 czy "dyzio marzyciel" ?

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2010 ROKU

 

[ Dodano: 31-12-2009, 18:43 ]

Odpowiedzi na te pytania mają się pojawić w nowym rozporządzeniu.

 

minister określi warunki ,a kolejki jeżdżą i wożą ludzi :):razz:

albo myśli o wagonikach .

 

bo na razie obowiązuje to:

(Dz. U. z 2009r. Nr 97, poz. 802)

 

Art. 7. 1. Zespół pojazdów wykorzystywanych jako kolejka turystyczna w ramach

prowadzonej działalności w zakresie świadczenia usług turystycznych w dniu wejścia w Ŝycie

niniejszej ustawy, niespełniający wymagań przepisów wydanych na podstawie art. 66 ust. 5a

ustawy, o której mowa w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, moŜe być

wykorzystywany jako kolejka turystyczna w rozumieniu ustawy, o której mowa w art. 1 w

brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłuŜej niŜ do dnia 31 grudnia 2011 r., z

zastrzeŜeniem ust. 2 i 3.

2. W zespole pojazdów, o którym mowa w ust. 1, dopuszcza się przewóz osób, pod

warunkiem, Ŝe osoby te przewoŜone są wyłącznie na miejscach siedzących.

3. Pojazd wykorzystywany do ciągnięcia przyczep wchodzący w skład zespołu pojazdów, o

którym mowa w ust. 1, moŜe być dopuszczony do ruchu po ograniczeniu prędkości

konstrukcyjnej do 25 km/h i uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym o

ograniczeniu prędkości konstrukcyjnej do 25 km/h.

 

Dzięki chłopaki, jednak wspólnie można wszystko wyjaśnić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...

Zapytam jeszcze tutaj, ponieważ na dół nikt nie zagląda :)

Czy przyczepa specjalna z ograniczeniem prędkości do 25 km/h podlega rejestracji ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ciągnięta przez ciągnik rolniczy to nie. Samo ograniczenie prędkości nic nie zmienia zwłaszcza w przypadku pojazdy nie zarejestrowanego bo niby gdzie by je wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.