Skocz do zawartości

Odzyskanie uprawnień


Regan55

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem poruszyć temat ukaranego diagnosty/kolegi/a mianowicie:

Ok.5 lat temu wymieniony kolezka-diagnosta zostal ukarany za nieprawidłowo

wykonywane OBT-"klepnięcia" Z tego co wiem to była jakaś grubsza sprawa bo SKP na

której pracował była nagrywana.Ile tego wykonał/udowodniono mu/ to nie wiem ale w

kazdym bądz razie dostał coś w zawiasach/nie wiem ile-mówił mi ze kara juz minęła/

oraz zabrane uprawnienia na 5 lat.

Istotą sprawy jest to czy w chwili kiedy minie 5 lat będzie mógł powrócić do zawodu

wystarczy ze zwróci się do Starosty i dostanie ponownie uprawnienia czy tez ze względu

na to ze był karany/zawiasy/ nie ma zadnej mozliwości powrotu do pracy na SKP w

charakterze diagnosty.

Proszę o wypowiedz kolegów w tym temacie... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powrócić do zawodu po spełnieniu normalnych warunków:

1.szkolenie

2 egzamin przed TDT

3. z wymaganą praktyką + potwierdzenie zdanego egzaminu + potwierdzone wykształcenie do Starosty po imienne uprawnienie diagnosty

Podstawa prawna:

Dz.U 108 z 2008 z póź. zmian.

Art 84.1

4. W przypadku cofnięcia diagnoście uprawnienia do wykonywania badań technicznych,

ponowne uprawnienie nie może być wydane wcześniej niŜ po upływie 5 lat od dnia, w

którym decyzja o cofnięciu stała się ostateczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. z wymaganą praktyką + potwierdzenie zdanego egzaminu + potwierdzone wykształcenie do Starosty po imienne uprawnienie diagnosty

Podstawa prawna:

Czy aby w tej chwili nie jest tak, że po cofnięciu imiennego uprawnienia po pięciu latach idę do magistratu po jego odbiór? Przecież jeżeli ktoś zdawał "po nowemu" to wszystkie te warunki wymienione w art 84 ma spełnione i komplet dokumentów w ręku, które się nie przedawniają. Po to miedzy innymi była zmiana w projekcie aby po cofnięciu uprawnień ponownie zdawać egzamin. Chyba, że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby w tej chwili nie jest tak, że po cofnięciu imiennego uprawnienia po pięciu latach idę do magistratu po jego odbiór? Przecież jeżeli ktoś zdawał "po nowemu" to wszystkie te warunki wymienione w art 84 ma spełnione i komplet dokumentów w ręku, które się nie przedawniają. Po to miedzy innymi była zmiana w projekcie aby po cofnięciu uprawnień ponownie zdawać egzamin. Chyba, że się mylę...

Z opisu wynika że uprawnienia z całą pewnością uzyskał ponad 5 lat temu czyli na starych zasadach a nowe może uzyska tylko na nowych czyli tak jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa prawna:

Dz.U 108 z 2008 z póź. zmian.

Art 84.1

Przekopałem DzU 108 z 2008r od poz.688-699 i nic na ten temat nie naszłem.

Podajcie mi nr.poz. tego dziennika.... :-(

 

[ Dodano: 29-12-2009, 22:02 ]

Z opisu wynika że uprawnienia z całą pewnością uzyskał ponad 5 lat temu

To pewne jak w banku ze tak jak piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że uprawnienia z całą pewnością uzyskał ponad 5 lat temu czyli na starych zasadach a nowe może uzyska tylko na nowych czyli tak jak napisałem wyżej.

Zapewne masz rację, tylko widzę nierówne traktowanie obywateli w tym zakresie ponieważ diagnosta starszy (stażem) jest w gorszej sytuacji niż młodszy a cóż uczynić z takimi jak ja, którzy dorabiali niektóre zakresy po nowemu?

Przekopałem DzU 108 z 2008r od poz.688-699 i nic na ten temat nie naszłem.

Podajcie mi nr.poz. tego dziennika.... :-(

Podstawa było podana z Prawa o ruchu drogowym Dz.U. 108 z 2005 ze zmianami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa było podana z Prawa o ruchu drogowym Dz.U. 108 z 2005 ze zmianami

OK Teraz juz jestem w domu.No cóz mała roznica w roczniku.... :D

 

[ Dodano: 29-12-2009, 22:51 ]

ponieważ diagnosta starszy (stażem) jest w gorszej sytuacji niż młodszy

Tak widzę ze ja to juz całkiem do "lamusa".Staz to moze nie za duzy ale ten

cholerny wiek...!!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonywania zawodu diagnosty?co sadzicie o takim przypadku?znajomy dostal z urzedu pismo w ktorym zgodnie z decyzją sadu ma zakaz wykonywania zawodu przez 3lata,prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najogólniej taka, że jest człowiekiem z uprawnieniami ale nie może wykonywać zawodu i po trzech latach może ten zawód wykonywać a jak się cofnie uprawnienia to się jest człowiekiem bez uprawnień i można do zawodu powrócić najszybciej po 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyliście kwestie prawne zabraniające pracy w zawodzie diagnosty, a są jakieś przypadki zabraniające pracy w tym zawodzie ze względów zdrowotnych, jakieś specjalne badania itp itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś specjalne badania itp itd.?

O niczym takim nie slyszałem.Musisz jedynie dostarczyć zaświadczenie od lekarza

med.pracy i chyba to wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś przypadki zabraniające pracy w tym zawodzie ze względów zdrowotnych

Oczywiście, że są np. ślepota, (nie obrażając osób niewidomych) ale jak w każdym zawodzie pewne schorzenia sprawiają, że lekarz medycyny pracy widząc charakter danej pracy zezwala na jej wykonywanie lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.