Skocz do zawartości

Volkswagen Transporter T4 zwiększenie DMC przyczepy.


TomekTDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po ponad miesięcznej przerwie.

Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za okazaną pomoc. Udało się!, otrzymałem wreszcie duplikat ŚH, na którym widnieją liczby 2000kg i 700 kg, co więcej. Udało mi się też już zrobić BT na okoliczność montazu haka, na którym to mam przepisane dane z ŚH - nawet mając w ręku ŚH nie było to łatwe, żeby przekonać diagnostę do tego, żeby nie wpisywał różnicy z tabliczki ale się udało.

Pozostała jeszcze tylko wizyta w WK, ale mam nadzieję że tak już nie będzie żadnych problemów.

Jeszcze raz serdeczne dzięki i 3majcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • karolakpiotr

    18

  • Regan55

    17

  • adam1501

    15

  • ketiw38

    12

  • 4 months later...

witam Wszystkich, mam podobny problem...

 

Zakupilem VW t4 1,9td z 1996r. Samochod kompletnie przerobiony na 2002.

 

Dane z dowodu:

 

F.1 2380 , f.2 2380, g.1775, O.1 1620, O2 700kg,

 

niestety przy malowaniu calego samochodu zagubila sie tabliczka...

 

Tak jak poprzednicy bede probowal zmienic 0.1 na 2000

ŚH skad moge zabrac jezeli samochod był sprowadzany?? ( brief zagubiony przez poprzedniego wlasciciela)

Drugie pytanie gdzie moge "dorobic" tabliczke bo raczej bez niej nie moge jezdzic...

 

Rozmawialem dzisiaj z kierownikiem VW nowy Sacz , niestety powiedzial ze nie moze mi pomoc..

 

JEst sens zwracac sie do kulczyk tradex jezeli auto bylo sprowadzone???? z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przy malowaniu calego samochodu zagubila sie tabliczka...

:lol: Normalka jak jest coś do ukrycia :razz:

 

Tak jak poprzednicy bede probowal zmienic 0.1 na 2000

ŚH skad moge zabrac jezeli samochod był sprowadzany?? ( brief zagubiony przez poprzedniego wlasciciela)

 

Wyciąg ze ŚH powinien Ci wystawić producent lub importer pojazdu za odpowiednią opłatą.

 

Drugie pytanie gdzie moge "dorobic" tabliczke bo raczej bez niej nie moge jezdzic...

Pozostaje wyrobić tabliczkę zastępczą. Procedura nastepująca :

1. Jedziesz do WK i składasz wniosek o wydanie decyzji na wyrobienie tabliczki zastępczej - nie wszystkie WK wydają bez zaświadczenia z SKP o braku tabliczki :sad:

2. Jak nie dostaniesz Decyzji na swój wniosek pozostaje jechać na SKP tam dostaniesz negatywny wynik badania za brak tabliczki znamionowej i z powrotem do WK po Decyzję na tabliczkę zastępczą.

3. Z decyzją WK jedziesz na SKP wskazaną w decyzji w celu wyrobienia tabliczki zastępczej i potem po wyrobieniu i zamontowaniu nowej tabliczki jedziesz na stację która dała ci negatywny wynik badania w celu wykonania badania poprawkowego.

 

P.s Jak załatwiać będziesz to wszystko na OSKP będzie mniej jeżdżenia bo wystarczą tylko 2 wizyty a jak zacznie od stacji podstawowej będziesz musiał być 3 razy na stacji (2 razy na podstawowej i raz na okręgówce) no chyba że podstawowa na uprawnienia do nadawania numerów wówczas też tylko 2 wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie WK wydają bez zaświadczenia z SKP o braku tabliczki :sad:

Tabliczka jest wydawana na wniosek właściciela i WK łaski nie robi.

2. Jak nie dostaniesz Decyzji na swój wniosek pozostaje jechać na SKP tam dostaniesz negatywny wynik badania za brak tabliczki znamionowej i z powrotem do WK po Decyzję na tabliczkę zastępczą.

Jaki rodzaj badania wykonać i jaką opłatę pobrać w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi bo jest to działanie wbrew prawu i jak poprosisz o ich decyzję na piśmie to już się tak wesoło nie robi a tym bardziej że nie można wykonac badania na brak tabliczki bo niby jakie wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka jest wydawana na wniosek właściciela i WK łaski nie robi.

 

Wiem, że nie powinien robić łaski ale niestety robi przynajmniej u mnie bez zaświadczenia z badania nie chcą dawać decyzji na TZ, i jak zwykle klient nieświadomy swoich praw jedzie do SKP bo Pani w WK powiedziała że ma być zaświadczenie ze stacji a po uświadomieniu go że powinien dostać na swój wniosek najczęściej odpuszcza i mówi żeby dać mu zaświadczenie bo on z nimi kopać się nie będzie. :sad: Przykre ale prawdziwe

 

Co innego adam1501 jakbyś pojechał Ty czy ja po decyzje na tabliczkę zastępczą, my byśmy nie dali się tak łatwo spławić bo wiemy jak ma być :-P ale taki zwykły człowieczek ?

Jaki rodzaj badania wykonać i jaką opłatę pobrać w takim przypadku?

 

Normalne okresowe jaki jest problem wykonać go po kilku miesiącach od poprzedniego okresowego nikt Ci przecież nie broni pozostaje tylko kwestia kasy bo trzeba zapłacić za badanie, lub jeździć bez TZ do następnego okresowego :x Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem taką sytuację, kiedy klient wrócił z WK i mi nawtykał, więc pofatygowałem się z nim razem do naczelnika i otrzymał decyzję bez badania i przepraszam od Pani w okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem taką sytuację, kiedy klient wrócił z WK i mi nawtykał, więc pofatygowałem się z nim razem do naczelnika i otrzymał decyzję bez badania i przepraszam od Pani w okienku.

 

Ja mam kilka WK w mojej okolicy i jakby chciał tam jeździć z klientami w różnych sprawach to mój szef by mnie chyba zwolnił bo zamiast robić swoją robotę bym jeździł po WK. Ja przecież od tego nie jestem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja też mam kilka ale jak mam wyjść na idiotę to mam tę możliwość aby udowodnić swoje zdanie. Najpierw próbuje telefonicznie wyjaśnić sytuację i to z reguły skutkuje i doprowadza do konsensusu a w przypadkach szczególnych fatyguję się osobiście (mam taką możliwość aby pod moją nieobecność szef mnie zastąpił :cool: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nic z tego... Probowalem zalatwic ŚH w vw przez znajomego ktory tam sprzedaje samochody i co??? i dowiedzialem sie ze nie byloby problemu ze ŚH gdyby nie fakt ze auto w 2007r. bylo sprowadzone... Oni wydaja tylko swiadectwa samochodom krajowym... ma ktos jeszcze jakis pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli samochód zostal sprowadzony w 2007r to orginały lub ksero DR z zagranicy powinny znajdowac się w WK.Przeciez wtedy juz WK zabieral całą dokumentację samochodu.A przynajmniej pytałes o to w WK gdzie była I rej.tego samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2007 roku samochod zostal sprowadzony i zarejestrowany w Bochni. W tym roku znajomy (własciciel) zarejestrowal go w Nowym saczu. Czyli co kotaktowac sie z WK w Bochni???? ale co oni moga mi wydac??

 

W VW nowy sacz powiedzieli ze w PL w zadnym salonie nie dostane takiego swiadectwa... bede probowal z VW POLSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co kotaktowac sie z WK w Bochni???? ale co oni moga mi wydac??

Tak oczywiście ze z WK w Bochni.Wydadzą Ci ksera DR tego pojazdu z zagranicy a tam przeciez będa dane dotyczące O1 i O2...

 

[ Dodano: 12-10-2010, 16:00 ]

Ps.A mozesz mi powiedzieć skąd ten samochod pochodzi-w jakim kraju był kupiony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście ze z WK w Bochni.Wydadzą Ci ksera DR tego pojazdu z zagranicy a tam przeciez będa dane dotyczące O1 i O2...

Pewnie, że dostanie zwłaszcza jak był z np Belgii :D lub temu podobnych w którym znajduje się tylko nr nadwozia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak był z np Belgii lub temu podobnych

Oj juz tak czarno to widzisz...A moze jednak od sąsiadów z za rzeki...????

A nie pamiętam jak było to wcześniej ale obecnie przy samochodach wlaśnie z Belgii b.często klienci mają homo...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dostanie zwłaszcza jak był z np Belgii :D lub temu podobnych w którym znajduje się tylko nr nadwozia...

Te z Belgii przy obecnych przepisach to są najlepsze,prawdopodobieństwo niezgodności danych = 0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.