Skocz do zawartości

straż pożarna


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

niech chata ministra spłonie doszczętnie, gdy naczepa z wodą będzie stała w korku ...

... zgodnie z przepisami :evil:

Bo u nas niestety niejednokrotnie potrzeba takich sytuacji aby decydenci ruszyli się do roboty, tylko jak to później wytłumaczyć tym których już nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    13

  • Radhezz

    8

  • bohdang

    7

  • jarolud

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam wszystkich kolegów, czytajac wszystkich wypowiedzi doszedlem do wniosku ze faktycznie cysterna do przewozu piany czy wody jako straz pozarna - jako sama naczepa nie moze byc pojazdem uprzywilejowanym ani specjalnym bez odpowiedniego ciągnika siodlowego. A zmiana i przekroczenia naciskow na osie i siodlo nie moze sie odbyc bez odstebstwa ministra.postaram sie wstawic widok podobnej naczepy, nie wiem czy mi sie uda.Pozdrawiam

 

Dla lepszej widocznosc naczepa takze posiada niebieskie sygnaly swietlne w tylnej czesci oraz kolorystykę jak dla strazy pozarnej. Ale watpie zeby zgodnie z obowiązujacymi przepisami mogla byc naczepa specjalna - jedynie z adnotacja w dowodzie o przeznaczeniu Pozarniczym

straz.jpg.076097bd38a4a23d6f76bf43089fd6e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy że ciągnik będzie uprzywilejowany ?

 

przy odpowiednich gabarytach naczepy może nie starczyć

 

Sprecyzuję Czy fakt podpięcia naczepy bez uprzywilejowania do ciągnika uprzywilejowanego nie skutkuje koniecznością oznakowania tejże naczepy sygnałami uprzywilejowania? Trochę też sobie nie wyobrażam żeby taki zestaw lawirował w mieście na pełnym gazie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję Czy fakt podpięcia naczepy bez uprzywilejowania do ciągnika uprzywilejowanego nie skutkuje koniecznością oznakowania tejże naczepy sygnałami uprzywilejowania?

Dla spełnienia wymagań odnośnie widoczności "uprzywilejowania" tak powinno być, natomiast nie czyni z niej naczepy uprzywilejowanej. Ten sygnał świetlny powinien być widoczny z Tyłu takiego zestawu aby przypadkiem ktoś z tyłu nie zaczął wyprzedzać jeżeli jest w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie czyni z niej naczepy uprzywilejowanej.

 

Czy można podważyć fakt uprzywilejowania naczepy jeżeli jest podpięta do uprzywilejowanego ciągnika? Przecież sama z siebie naczepa nie może być uprzywilejowana. To by znaczyło - jak sama naczepa jest uprzywilejowana, że będąc ciągniona przez nie uprzywilejowany ciągnik nadal będzie uprzywilejowana czy wtedy traci uprzywilejowanie? 8) Skoro nieoznakowane pojazdy policji czy innych służb stają się uprzywilejowane po nałożeniu "magnetycznego koguta" to uważam że fakt podpięcia do ciągnika uprzywilejowanego upoważniać może do obłożenia w/w naczepy kogutami. Ciągniona za zwykłym ciągnikiem po zdjęciu kogutów jest zwykłą naczepą . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sama z siebie naczepa nie może być uprzywilejowana.
:ok
Ciągniona za zwykłym ciągnikiem po zdjęciu kogutów jest zwykłą naczepą . 8)

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
I tu właśnie dochodzimy do sedna sprawy. Jeżeli uprzywilejowanym pojazdem może być tylko pojazd samochodowy, to na pojeździe innym niż samochodowy nie mogą być umieszczane m.in. oznakowania zastrzeżone dla pojazdu uprzywilejowanego. Czyli omawiana naczepa nie może przysłaniać tychże świateł błyskowych umieszczonych na pojeździe ciągnącym. Trzeba więc zastosować jakieś sprytne rozwiązanie, co niekiedy może być trudne. To jest właśnie owa "zagwozdka".

a może

PoRD

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

38) pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mercedes Vito osobowy 9 miejsc został przemalowany, posiada napis STRAŻ, zamontowano koguta. Klient chce zmiany konstrukcyjne na samochód specjalny-pożarniczy.

Samochód nie posiada żadnego dodatkowego wyposażenia.

To cudo ma jeździć w OSP i jak w DR nie będzie specjalny-pożarniczy to Gmina nie pokryje kosztów.

Jest jakieś rozporządzenie mówiące co winień posiadać specjalny-pożarniczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwili sobie na innej SKP tak jak chcieli.

Ktoś myli pojęcia: samochód uprzywilejowany z samochodem specjalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualne (z zeszłego miesiąca bodajże) stanowisko MI w tej sprawie, ponieważ STRAŻ u nas również walczyła o takie pojazdy. Tak samo jak kiedyś tak samo i dziś MI powiedziało jasno i wyraźnie - to nie jest samochód specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś je wrzucić. Byłoby łatwiej wyjaśnić klientowi.

To dla nas ważne. Straż zabiega a ktoś ulega bo przecież STRAŻ niesie pomoc.

Obserwuję teraz w moim mieście akcję jak Krokodyle zabrali wszystkim autobusom o DMC 3.5 T DR do wyjaśnienia. Spodziewam się paraliżu autobusowego podobnego do lotniczego po wulkanie z Islandii. Autobusy są ważone i wychodzi około 11 miejsc a w DR mają 15 i więcej.

Coś podobnego może spotkać i Specjalne- Pożarnicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego speed czy w tych autobusach nie chodzi czasem o termin następnego badania technicznego? Bo zastanawia mnie tez taka kwestia u mnie w regionie ze "kierowcy-właściciele tych autobusow do 3,5 tony szukaja chetnego na stacji diagnostycznej ktory im podbija dowody na caly rok a w pojezdzie maja po 13-15 miejsc siedzących" Niegdzie nie wyczytalem o tym ze autobusy do 3,5 tony maja termin nastepnego badania za rok ( wiadomo ze pojazdy do przewozu osob o liczbie od 5-9 to wtedy corocznie).

Czy moze sie mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Poldka strażackiego i wpisałem mu osobowy.

Na pewno pod specjalny się nie kwalifikował, miał tylko, oznaczenie i takie tam..

Policja w tych ich DR też ma wpisane samochód osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Okresowe badanie techniczne autobusu przeprowadza się przed upływem roku od dnia

pierwszej rejestracji i następnie co 6 miesięcy - czyli jeżeli wpis w dowodzie autobus to nie ważne ile osób - zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktos wrzucic prawidłowa op. rzeczoznawcy dot. zmiany z cieżarowego na

na autobus ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian nie chodzi o termin BT tylko o to że są przeciążone.

Na okresowym jak mam autobus to ważę.

W ciągu roku zrobiłem tylko 9 szt, reszta odpadła bo miały 3, 4 fotele więcej jak wynikało z wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mialem lekką kłutnię z kolegą po fachu po zarejestrował Mercedesa Sprintera w dowodzie autobus (15 osób z kierowcą) ale dmc 3,5 tony - wedlug mojego kolegi weszly nowe przepisy i autobusy do 3,5 tony maja badanie na rok, wedlug mnie jak jest autobus to na 6 miesiecy. Dlatego chcialem sie upewnić, dziekuje za pomoc i wyjasnienie ( ja tez waże te magicznej konstrukcji autobusy) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Na przykład zdjąć siodło i na ramie pośredniej zamontować podest z podnośnikiem hydraulicznym. Takie to dziwne?? :shock:

Bez demontażu siodła :!: Panie ja chcę tym ciągać naczepy :evil:

Wy się śmiejecie, a ja jestem w podobnej sytuacji :-D

 

Znaczy się tak: kolega ma ciągnik siodłowy Jelcz C423D w idealnym stanie - auto już rok stoi na czasowym wyrejestrowaniu, jeszcze rok tak może postać, a potem na żyletki :-| Powiem szczerze, że jako miłośnikowi polskiej motoryzacji w wadze ciężkiej niespecjalnie mi się to widzi :roll:

 

Kolega skłonny jest oddać auto w dobre ręce za "worek kartofli", a ja bym go chętnie "przytulił" jako osoba prywatna... Tyle że podatek drogowy mnie zabije :razz: Auto za młode jest na żółte blachy, zresztą trochę mnie przeraża ta wizja, bo sporo się już nasłuchałem o tym jak to żółte blachy potrafią życie utrudnić :/

 

Stąd też pytanie do Was jako specjalistów co byście doradzili w takiej sytuacji? Pojazd będzie własnością osoby prywatnej, nie będzie ciągał przyczep...

 

Jakkolwiek by nie było mam plan awaryjny: auto wezmę na siebie, przekażę w użytkowanie OSP - montaż wyposażenia pojazdu uprzywilejowanego to kwestia jednego dnia, bo mam wszystko co mi jest do tego potrzebne (koguty, głośnik, syrenę... no może poza naklejkami "STRAŻ") i będzie "specjalny pożarniczy" ;)

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 16-04-2014, 14:24 ]

przeniesione z http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie ciągał przyczep...

Chyba naczep!

 

"STRAŻ") i będzie "specjalny pożarniczy" ;)

I co niby, miałoby być w nim takiego "specjalnego"?

Ciągnik samochodowy, to zwykły pojazd samochodowy, żaden tam pojazd specjalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.