Skocz do zawartości

BŁAD W NUMERZE VIN


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • trepek

    10

  • Regan55

    8

  • adam1501

    7

  • bohdang

    6

Może i jest na drzwiach kierowcy... Musiałbym zadzwonić do sprzedawcy i się spytać. Osoba, która dla mnie oglądała ten samochód poraz pierwszy w życiu miała styczność z amerykańską wersją audi 90.

 

Wszystko co wiem, Wam przekazałem. Czyli wynika, że większych problemów nie powinno być a wszystko zależy od kompetencji i chęci pomocy urzędnika teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę ,podajcie podstawy prawne ,że pojazd w Polsce może mieć dwa nr VIN.

O ile dobrze pamiętam jeden z nich musi byc za XXXXXXXXX-OWANY.

 

Pewnie nasze prawo nie przewidzialo takiej sytuacji. :-D

Chcę zwrocić uwagę na autobus (gimbus) marki chyba Jelcz, który ma 2 numery VIN.

Jeden numer nadany przez producenta pojazdu na końcówce podłużnicy prawej z przodu, a drugi numer nadany przez producenta ramy (MAN) umieszczony za przednim prawym kołem. Do dowodu rejestracyjnego wpisany jest nr Jelcza, brak jest jednocześnie adnotacji o drugim nr ramy, ale po konsultacji z kierownikiem WK dowiedziałem się, że tak ma być i oni dobrze o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zwrocić uwagę na autobus (gimbus) marki chyba Jelcz, który ma 2 numery VIN.

Również starsze tak miały jeden był numerem ramy a drugi był numerem VIN ale na tabliczce znamionowej był nr VIN i on był zgodny i wpisywany do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę w innej kwestii,Audi A6 2007 rok ma w bagażniku naklejoną tabliczkę identyfikacyjną jest nr VIN i inne dane,nie ma DMC i nacisków,czy to załatwia sprawę?,czytałem gdzieś,że nie zawsze przyklejano tabliczkę znamionową zgodną z naszymi przepisami,auto nie jest z USA.Proszę o komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto nie jest z USA to raczej nie jest to właściwa tabliczka znamionowa. Nawet na tabliczce amerykańskiej jednak DMC jest podawana i naciski osi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę w innej kwestii,Audi A6 2007 rok ma w bagażniku naklejoną tabliczkę identyfikacyjną jest nr VIN i inne dane,nie ma DMC i nacisków,czy to załatwia sprawę?,czytałem gdzieś,że nie zawsze przyklejano tabliczkę znamionową zgodną z naszymi przepisami,auto nie jest z USA.Proszę o komentarz

 

Miałem nie tak dawno podobny przypadek, w instrukcji obsługi pisało że na rynek zewnętrzny naklejano nalepkę i żeby było fajniej nalepka przykrywała tabliczkę.W Twoim przypadku prawdopodobnie też tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ,ponieważ nie "dobieralem się" do naklejki,może ktoś jeszcze się wypowie i wskaże miejsce tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie tak dawno podobny przypadek, w instrukcji obsługi pisało że na rynek zewnętrzny naklejano nalepkę i żeby było fajniej nalepka przykrywała tabliczkę.W Twoim przypadku prawdopodobnie też tak było.

dokładnie tak jak kolega pisze, pod naklejką może być metalowa tabliczka, miałem kilka takich pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?,zerwać tę papierową i pod będzie ta właściwa

Kiedyś mialem coś podobnego.W bagzniku wlasnie TZ była cześciowo zaklejona

przez tabliczke informacyjną.Moze i Ty masz ten sam orzech do zgryzienia.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ryzykowałem, zostawiłem tak jak było tym bardziej że ta właściwa też była w formie nalepki,częściowo widoczna tak jak pisze Regan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co będzie jak pod nie będzie a tę papierową zniszczę

MG-moze być tak:jak nie uczynisz tak moze być zle... :razz:

Ja mialem ten komfort ze nie była zaklejona całkowicie więc byłem pewny ze jednak

tam jest... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w moim przypadku klienci sami zdzierali :D nawet próbowałem jednego powstrzymać w połowie bo już dało się odczytać, ale nie dał za wygraną :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
berecik napisał/a:

Wysłany: 08-10-2005, 12:02

Jedynym fragmentem kodu, który bezwzględnie jest przestrzegany przez wszystkich producentów są znaki 1-3, które identyfikują producenta oraz znaki 14-17, które muszą być cyframi.

 

To akurat jest jasne, mnie natomiast chodzi o numer Vin Żuka zaczynający się od cyfr(zamiast liter)mający 17 znaków w tym 15 stą literę ( jakby ktoś na siłę chciał utworzyć pełny Vin) ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żuku to jest dopiero paranoja, często tabliczka ma 18 znaków, a na ramie 17.

A jak zadzwonić do nich to nie ma z kim gadać i nikt nic nie wie.

A jak wie to chcą kasę i to nie małą :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyła się komuś w praktyce w Żuku litera na piętnastym miejscu VIN

 

U nas nic takiego nie było, były Żuki w których numer zaczynał się od cyfr ,te miały wymienianą ramę ,pozycje 7-9 było FSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.