Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

llary

Konieczność "ustalania danych"

Polecane posty

llary

Czy ktoryś z kolegów doczytał o konieczności wykonywania badania dodatkowego - ustalenie danych niezbędnych do rejestarcji - dla wszystkich sprowadzonych i rejestrowanych po 01.01.10, bo od przedwczoraj to miałem dwa takie przypadki (i to z niemiec) z informacją jaką klient uzyskal w okienku że od w/w daty zmieniły się przepisy i należy takowe badanie wykonać :shock: niby dobrze dla mojej sakiewki ale o takim przepisie to nie słyszałem a jak zauważyliście to mamy 12 luty a takie przeglądy zrobiłem dopiero dwa i to w ostatnie dwa dni......czyżby przez cały styczeń nie rejestrowali. :shock:::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Poza zmianą przepisów od 22.09.2009 nic mi nie wiadomo o nowściach od 01.01.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog

A jak WK ustali rok produkcji w niemieckich brifah i nietylko jest data pierwszej rejestracji i dlatego kierują na ustalenie danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
A jak WK ustali rok produkcji w niemieckich brifah i nietylko jest data pierwszej rejestracji i dlatego kierują na ustalenie danych

 

Masz rację ale tu chodzi o to że panie w okienku twierdzą że jest to wymagane od 01.01.2010 a jest od 22.09.2009

 

Wymagane to za dużo powiedziane ale myślę że wszyscy wiedzą o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek101

Do mnie trafiają pojazdy z ważnym badaniem z zza granicy i robię ustalenie danych(DIP) oraz zaświadczenie z przekreślonymi rubrykami o art.66 z datą następnego badania.Wszystko za 60 zyla.Uwaga często mają za granicą system 4-2-2.Rozpiskę z europejskich państw dostałem z WK.Natomiast te z nieważnym badaniem robię okresówkę i ustalenie (dip) za 98 zł.

Pozdro ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjusz
.Uwaga często mają za granicą system 4-2-2.

 

Należy zwrócić uwagę że zgodnie z naszymi przepisami - terminami badań czyli 3-2-1 brać pod uwagę i terminów trzymać się należy naszych czyli badanie pojazdu starszego niż 5 lat od daty pierwszej rejestracji a gdy przyjedzie na przegląd do nas i termin od daty wykonania badania minoł rok to badanie wykonane za granicą jest nieważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Uwaga często mają za granicą system 4-2-2.

 

no właśnie jak takie u Ciebie (w Polsce) przechodzą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek101

Przyjeżdzają do kraju i są w systemie 3-2-1.Czyli badanie ważne np we Francji u nas staje się nie ważne po upływie roku.Mieszkam i pracuje w lubuskim ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
Czy ktoryś z kolegów doczytał o konieczności wykonywania badania dodatkowego - ustalenie danych niezbędnych do rejestarcji - dla wszystkich sprowadzonych i rejestrowanych po 01.01.10,

Jak na razie Ty jestes tym pierwszym od którego to usłyszałem....

A jak WK ustali rok produkcji w niemieckich brifah i nietylko

WK tego nie ustala.Od tego jesteśmy my oraz rzeczoznawcy.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos
Do mnie trafiają pojazdy z ważnym badaniem z zza granicy i robię ustalenie danych(DIP) oraz zaświadczenie z przekreślonymi rubrykami o art.66 z datą następnego badania.Wszystko za 60 zyla.

 

Ja robie tylko dodatkowe bez DIPu i w uwagach pisze dane niezbędne do rejestracji i nie ustalam NBT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waga50

Myślę że to "Następne prawo lokalne". Nasz WK przyjmuje tylko OBT pojazdów z zagranicy." Prawo lokalne" :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
llary
Poza zmianą przepisów od 22.09.2009 nic mi nie wiadomo o nowściach od 01.01.2010
Musze jeszcze zapytać Panią kierownik WK co mają na myśli z tymi wymaganiami.

od 22.09 rządali okresowki z DIP później po interpretacji panów od poniedziałków zaczeli uznawać przeglądy, chyba nawet te dwuletnie z niemiec kiedy auto miało powyżej 5 lat od daty I rejestracji, a teraz niby to od początku roku chcą ustalenie danych :-o

A jak WK ustali rok produkcji
Prawie z tym to nigdy nie miałem do ustalenia sam rok, bo tak właściwie to w przypadku osobówek to jest proste bo na opłaconej akcyzie mają rok produkcji ustalony przez panów celników, ale w przypadku ciężarówek to już tylko my pozostajemy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duchu

IIary tak sobie myśle że ty jesteś gdzieś blisko mnie, czyżby powiat G... i pani jako naczelnik wydziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
robię ustalenie danych(DIP)

 

DIP wystawiamy tylko do badania okresowego przed pierwszą rejestracją na terenie RP

 

z informacją jaką klient uzyskal w okienku że od w/w daty zmieniły się przepisy

A może byli upierdliwi klienci i tak om rzucili na odczepnego?, a może klienci coś pokręcili? Wiecie jacy są ludzie - usłyszą A a B C D i E już dopowiedzą sobie sami.

 

Nie ma co przeżywać, robimy ustalenie danych i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogba

Jeżeli w okienku wk ktoś odsyła klienta to działa na szkodę skarbu państwa ,ma klienta załatwić a jak ma jakieś wątpliwości to odsyła na stację z odpowiednim skierowaniem o co chodzi i po sprawie. takie jest moje zdanie bo to się trzyma logicznej ku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
bo tak właściwie to w przypadku osobówek to jest proste bo na opłaconej akcyzie mają rok produkcji ustalony przez panów celników, ale w przypadku ciężarówek to już tylko my pozostajemy

:shock::shock::?::?:

a jak ma jakieś wątpliwości to odsyła na stację z odpowiednim skierowaniem o co chodzi i po sprawie. takie jest moje zdanie bo to się trzyma logicznej ku..

Tak powinno być...Ale nie raz klient przychodzi i sam nie wie co chce...Brak

skierowania...Bo pani z okienka coś mu tam powiedziala ale on połowę z tego

co uslyszał to juz zapomniał.... :razz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEK GUZ

Tak powinno być...Ale nie raz klient przychodzi i sam nie wie co chce...Brak

skierowania...Bo pani z okienka coś mu tam powiedziala ale on połowę z tego

co uslyszał to juz zapomniał.... :razz:

 

U mnie na stacji też już podobne przypadki miałem nie raz :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOSPOL

Zgodnie z USTAWĄ O RUCHU DROGOWYM rozdział -3 art. -81. punkt -4. ustęp 3.

pojazdy sprowadzone które mają aktualne badanie techniczne wykonane za granicą nie podlegają badaniom okresowym na terytorjum RP. (datę następnego badania ustala organ rejestrujący ten pojazd).

Natomiast nikt i nic nie zwalnia nas z obowiązku (na skierowanie WK lub właściciela pojazdu ) dodonać ustalenie danych technicznych pojazdu tym bardziej nie robimy tego za darmo.

POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

A może byli upierdliwi klienci i tak om rzucili na odczepnego?, a może klienci coś pokręcili

 

Musimy pamiętać że między nami a panią z okienka jest pośrednik w postaci klienta

 

Musze jeszcze zapytać Panią kierownik WK co mają na myśli z tymi wymaganiami

 

Najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu

Rzucę temat do tego wątku bo jest powiązany-otóż wyczytałem na onecie że planowana jest likwidacja obowiązku wykonania tłumaczenia zagranicznego dowodu rej.mam nadzieję że to plotka bo mocno utrudni nam pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
Rzucę temat do tego wątku bo jest powiązany-otóż wyczytałem na onecie że planowana jest likwidacja obowiązku wykonania tłumaczenia zagranicznego dowodu rej.mam nadzieję że to plotka bo mocno utrudni nam pracę.

W tym temacie kolega blakop bardzo ładnie wyjaśnił tą kwestię.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=73501&highlight=#73501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speed
.Uwaga często mają za granicą system 4-2-2.

 

Należy zwrócić uwagę że zgodnie z naszymi przepisami - terminami badań czyli 3-2-1 brać pod uwagę i terminów trzymać się należy naszych czyli badanie pojazdu starszego niż 5 lat od daty pierwszej rejestracji a gdy przyjedzie na przegląd do nas i termin od daty wykonania badania minoł rok to badanie wykonane za granicą jest nieważne

Właśnie jak jest z tym badaniem(starsze jak 5 lat) z zagranicy na dwa lata?. Ważne tylko pierwszy rok od daty badania?, Ważne do .... tak jak w zagranicznym dowodzie?. Czy jeżeli termin ważności jest mniej jak rok(tak jak w Polsce) to ważne?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migi60
Ważne do .... tak jak w zagranicznym dowodzie?. Czy jeżeli termin ważności jest mniej jak rok(tak jak w Polsce) to ważne?.

Kazdy poj.powyzej 5 lat tylko i wyłącznie na 1 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speed
Ważne do .... tak jak w zagranicznym dowodzie?. Czy jeżeli termin ważności jest mniej jak rok(tak jak w Polsce) to ważne?.

Kazdy poj.powyzej 5 lat tylko i wyłącznie na 1 rok

Jest pewien kierownik WK mgr prawa i twierdzi że jeżeli w zagranicznym DR termin do następnego BT jest dłuższy niż rok to przegląd jest nieważny, jeżeli jest krótszy niż rok to jest ważny pomimo że od badania mineło np 14 miesięcy. Twierdzi że w PORD jest mowa że przegląd jest ważny jeżeli jego termin stanowi tak jak w Polsce, czyli przed upływem roku. Reasumując nie uznaje przeglądów świeżo robionych za granicą tych na 2 lata, a jeżeli od przeglądu mineło 13 miesięcy i zostało 11 miesięcy to jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migi60
Jest pewien kierownik WK mgr prawa i twierdzi że jeżeli w zagranicznym DR termin do następnego BT jest dłuższy niż rok to przegląd jest nieważny,

I tu kłania sie wykładnia przepisów przez WK.U nas jezeli OBT jest wazne nawet na

2 lata to tylko uzupelnienie danych i WK skraca go zgodnie z naszymi przepisami do

1 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.