Skocz do zawartości

Pieczątki w nowych dowodach


Gość młody
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Ostatno jakiś cwierć inteligent z policji opieprzył klienta ze pieczątka nie jest czerwona :) zostało przywiaznie do koloru z czasów ZOMO czy jak ?

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatno jakiś cwierć inteligent z policji opieprzył klienta ze pieczątka nie jest czerwona :) zostało przywiaznie do koloru z czasów ZOMO czy jak ?

 

Piotr Barczuk

Ponoć jest przepis (może ktoś go znalazł), że wszystkie pieczęcie urzędowe powinny być koloru czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest przepis (może ktoś go znalazł), że wszystkie pieczęcie urzędowe powinny być koloru czerwonego.

Nie ma takiego przepisu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w dowodzie pieczątkę koloru buraczkowego i trochę w rogu zieloną. Pewnie pomyliły się flakoniki przy uzupełnianiu tuszu, albo to takie specjalne zabezpieczenie przed podrobieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej stacji w której pracowałem dostaliśmy takie wytyczne ze starostwa,od bardzo miłej pani naczelnik. :D

A tak na marginesie pozdrawiam panią pani HANIU :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka przypominam ze prawo stanowi w tym kraju Sejm, ustawy wykonawcze preparuje minister. A pani Hania co tu ma do gania ? :)

 

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do poduszki w pieczątce wlewam dwa kolory tuszu co daje niepowtarzalny odcień kupy łosia o poranku.;) Może to mało estetyczne ale w razie próby podrobienia mojej pieczątki będe mógł od razu rozpoznać czy to moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze B.Pan wszystkich "zabija" ja widzę przepisami i dobrze, ale trochę rozsądku gdzie w nowym dow. rej. postawić pieczęć imienną.I wiem!!! że dz.u porusza ten temat tylko jestem w domu i nie mam możliwości sprawdzenia.Ale poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien obowiązywac czerwony tusz wszystkich diagnostów,a nie kolory typu LILA-RÓŻ,bo niektóre dowody rejestracyjne wygladają jak legitymacja SAMOOBRONY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej stacji w której pracowałem dostaliśmy takie wytyczne ze starostwa,od bardzo miłej pani naczelnik. :D

:mrgreen:

No właśnie - też mamy takie wytyczne ze starostwa - ale od pani Lucynki (pozdrowionka) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy umówić się z panią Hanią i na osobności przedyskutować ... :D

 

Wielkie szczęście że niewidziałeś tej pani HANI oczy (stara panna) to chyba wszystko wyjaśnia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze B.Pan wszystkich "zabija" ja widzę przepisami i dobrze, ale trochę rozsądku gdzie w nowym dow. rej. postawić pieczęć imienną.I wiem!!! że dz.u porusza ten temat tylko jestem w domu i nie mam możliwości sprawdzenia.Ale poszukam.

 

Oj da się da da - na własne oczy widziałem :)

A jak znajdziesz dziennik ustaw który rozstrzyga jaką pieczatkę i gdzie w dowodzie to chętnie zpoznam się :)

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udzielę ostrzeżenia :lol: wszystkim dyskutującym /może zrobi to moderator :evil: wstyd aby diagnosta nie wiedzial co ma wbijac do dowodu /

czytajcie, czytajcie, czytajcie - jesteście diagnostami

 

Dz.U.03.192.1878

2004-10-01 zm. Dz.U.04.211.2147 §1

2005-08-11 zm. Dz.U.05.139.1168 §1

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 27 września 2003 r.

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe badawcze, z zastrzeżeniem ust. 2-7, wystawia się zgodnie z następującymi zasadami:

....

 

4. Dokumenty, o których mowa w ust. 1, podpisuje się i oznacza zgodnie z następującymi zasadami:

1) dowód rejestracyjny:

a) na stronie 1 w rubryce "ORGAN WYDAJĄCY" - drukuje się nazwę i adres siedziby organu rejestrującego,

b) na stronie 3 i 4 w rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE" - adnotacje urzędowe potwierdza się wpisaniem daty zamieszczenia adnotacji, podpisem oraz przystawia się okrągłą pieczątkę organu rejestrującego,

c) na stronie 2 w rubryce "TERMIN BADANIA TECHNICZNEGO" w miejscu "mp." - przystawia się okrągłą pieczątkę organu rejestrującegojeżeli termin ten wpisuje organ rejestrujący albo pieczątkę identyfikacyjną uprawnionego diagnosty, jeżeli termin ten wpisuje uprawniony diagnosta; przepis art. 82 ustawy stosuje się odpowiednio;

 

widzę, że zapominacie o tym rozporządzeniu - ale również ono WAS dotyczy - dopuszczacie pojazd do ruchu :!::!::!:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udzielę ostrzeżenia wszystkim dyskutującym /może zrobi to moderator

Dobra dobra nie wycieraj się moderatorem :D . Ostrzeżenia są za niewłaściwe zachowanie a nie za to, że ktoś szuka odpowiedzi... A kto pyta nie błądzi i idzie prosto do łóżka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.