Skocz do zawartości

Pierwsze badanie quada


piotrek_p

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jest pytanie czy rzeczoznawca będący na liście MI wystawi taką oponię.Ps.Może ktoś ma jakieś ksero homologacji pow 15 kW.Jeszcze nie spotkałem,podejrzewam,że takich nie ma,ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    7

  • blakop

    6

  • piotrek_p

    6

  • Psuj

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeszcze nie spotkałem,podejrzewam,że takich nie ma,ale mogę się mylić.
Jeden taki Mirku mi się chwalił ze ma ... jak tylko ten fenomen mi się potwierdzi nie omieszkam zamieścić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z postu kolegi "blakop":

"Nie starajmy się z pewnych patologicznych przypadków tworzyć norm dla wszystkich i uogólniać...

Kolego - jesteś pewien swojego quada (co do właściwych warunków technicznych), masz opinie rzeczoznawcy z listy MI, wiesz, że jego odpowiedniki są homologowane w kraju itd - śmiało uderzaj na SKP, a jak odmówią - prosto ze skarga do WK, która ja nadzoruje.

 

No cóż, w tonie tej wypowiedzi dostrzegam nutkę "urzędniczego zniecierpliwienia" wywołanego postawą diagnostów - asekurantów. Jako żywo przypomniała mi się podobna postawa urzędnika WK sprzed około 14-lat, kiedy to ja i moi koledzy nie mieliśmy pewności jak mamy podejść do problemu przebudów osobówek na ciężarówki. Usiłowaliśmy wówczas przyjąć właśnie postawę "asekurancką". Ów urzędnik zaprezentował wówczas dokładnie takie samo podejście do problemu, jak kolega "blakop" w zacytownym tu poście. I co się stało? Ano to, że ulegliśmy sile argumentów (czytaj - argumentowi siły) tego urzędnika i w efekcie tej uległości do dziś jeździmy po różnych sądach w całym kraju i musimy odpowiadać na takie oto m.in. pytania: "a czy nie dziwiło świadka, że rzeczoznawca napisał w swojej opinii... tak i tak.......?" , " a czy opinia rzeczoznawcy stanowiła dla świadka podstawę prawną do wykonania badania?" I tak dalej, i tak dalej....bez końca, ładu i składu. Łatwo jest wypowiadać opinię w sprawie, w której nie grozi zbyt wielka odpowiedzialność. Urzędnik WK, mając w ręku zaświadczenie z SKP o przeprowadzonym badaniu ma "tyłek" kryty w 99%. Nigdy więc nie zrozumie "asekuranckiej" postawy diagnosty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś ksero homologacji pow 15 kW.Jeszcze nie spotkałem,podejrzewam,że takich nie ma,ale mogę się mylić.

 

Takie cuda to tylko w Erze :)

 

Większość quadów na polski rynek ma homologację, jednak do kategorii L7e. Czyli moc poniżej 15kW.

Mieszczą się w tym zarówno chińskie zabawki jak i quad za paredziesiąt tys. zł.

Przykład:

http://www.polariscenter.pl/index.php?p=quads_xtreme_sportsman-850-le

http://moto.allegro.pl/item950224974_quad_atv_eagle250_alu_felgi_gwarancja_nowy_2010rok.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
na forum był opisywany przypadek quada którym mógł teoretycznie poruszać się 13latek. Spowodował wypadek, ojciec szczeniaka oskarżył diagnostę że dopuścił do ruchu pojazd o znacznie większej mocy,

ciekawe co z tego wyniknie

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/gizycko-turystka-zginela-pod-kolami-quada,1,4494547,region-wiadomosc.html

:?:

 

jeden z komentarzy :shock::shock::shock:

Miałem w maju komunie i dostałem od hrzesnej quada.

~bielszczak~

Ale tata od razu zablokowal mi 3 bieg i jezdze pomalu. Teraz maksymalna prędkość to 70 km/h. Nie powiem żebym byl zadowolony ale tata mówi że tak bedzie dla mnie bezpiecznie. Ostatnio przewiezlem siostre na Szyndzielnie ale wypadła mi gdzieś na wzniesieniu. Dobrze że miała ochraniacze na kolanach i wszystko dobrze się skączyło. Tylko dwie jedynki jej wyskoczyły, ale tata mówi że to były mleczaki.

:razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od jutra się zacznie tak jak z "BUSAMI"

 

Będą ważyć :lol::D

 

A serio pewnie jakaś krótka nagonka będzie, ale przecież za moc silnika nikt im DR nie zabierze bo jak to stwierdzić na drodze a potem jeszcze zbadać na SKP :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie koledzy QUAD orurowany klijent chce zebym wykonał przegląd. Zarejstrowany jako motocykl miał badanie do 2010r. Rok czasu bez przeglądu byl u kolegi na stacji oczywiscie nie wykonał mu badania, przyjechał do mnie opony chinszczyzna poprosiłem go o homologacje wydawał mi sie na jakis składak ,co wy nato homologacji nie posiadał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUAD orurowany klijent chce zebym wykonał przegląd zarejstrowany jako motocykl

Najpierw ustal może, quad to(samochodowy inny) czy motocykl ,,,

 

[ Dodano: 23-06-2011, 18:55 ]

opony hynszczyzna

z tego powodu każdy pojazd może mieć N ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE KOLEDZY QUAD orurowany klijent chce zebym wykonał przegląd zarejstrowany jako motocykl miał badanie byl rejstrowany rok czasu bez przeglądu byl u kolegi na stacji pogonił go przyjechał do mnie wyzwał od róznych opony hynszczyzna poprosiłem go o homologacje nie ma wydawał mi sie na jakis składak co wy nato z tymi wynalazkami pogonlem go równierz

 

kurna chata, następny co znaków interpunkcyjnych nie zna????? Człowieku - nie można zrozumieć co napisałeś.

 

KAŻDY NASTĘPNY POST BEZ PRZECINKÓW I KROPEK ZOSTANIE USUNIĘTY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna chata, następny co znaków interpunkcyjnych nie zna?????
KAŻDY NASTĘPNY POST BEZ PRZECINKÓW I KROPEK ZOSTANIE USUNIĘTY !!!!

Nie mogłes od razu tak napisac.... :x;) Moze on nie wie ze takie cos istnieje... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE KOLEDZY QUAD orurowany klijent chce zebym wykonał przegląd zarejstrowany jako motocykl miał badanie byl rejstrowany rok czasu bez przeglądu byl u kolegi na stacji pogonił go przyjechał do mnie wyzwał od róznych opony hynszczyzna poprosiłem go o homologacje nie ma wydawał mi sie na jakis składak co wy nato z tymi wynalazkami pogonlem go równierz

 

kurna chata, następny co znaków interpunkcyjnych nie zna????? Człowieku - nie można zrozumieć co napisałeś.

 

KAŻDY NASTĘPNY POST BEZ PRZECINKÓW I KROPEK ZOSTANIE USUNIĘTY !!!!

 

Mnie bardziej błędy ortograficzne rażą, choć za moich czasów 3 błędy interpunkcyjne to jeden ortograficzny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata 60 -te XX wieku były fajne............

 

Mnie bardziej błędy ortograficzne rażą,

 

Błędy nie zmieniają stylu i zrozumienia wypowiedzi, a brak przecinków już tak...

 

Czasami zmieniają.......... choćby może i morze ;) .

Morze i nie ma to wienkżego znaczenia, ale zafsze moszna się domysileć co ałótor miał na mysili :x

 

A nawiasem zaczęło się od quada ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oba posty przytnę... :evil:

Zaraz powiedzą, że to sowieckie metody, a o to Ci nie chodziło, mam nadzieję ???

 

A nawiasem zaczęło się od quada ::hey

I przy tym niech pozostanie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz powiedzą, że to sowieckie metody, a o to Ci nie chodziło, mam nadzieję ???

 

Jakbym stosował sowieckie metody to bym rozdał po strzale ostrzegawczym w tył głowy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
U mnie taki pojazd ktorego moc przekracza 15 kW nie spelnia warunków technicznych,pismo MI a wszelkiego rodzaju zakładanie blokad to lipa.Pisemka z serwisu to nie wszystko,powinna być opinia rzeczoznawcy zgodnie z art.chyba 79a PoRD.Rzeczoznawca ma być certyfikowany będący na liście MI.

5ae1a4b4a61a0_PismoMI-zmianamocysilnika.jpeg.6343649a927d2d0b50f92e60049a76a5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tylko podać - bo w tym papierze toaletowym powyżej o tym zapomniano - jaka jest podstawa prawna, że zmianę mocy może dokonać tylko producent na etapie homologacji.

 

8)

 

W ogóle byłoby miło, żeby ktoś mi tak rozpisał, jakie to zmiany konstrukcyjne są dozwolone, a jakie nie - bo już teraz wiem, że zmiana mocy silnika, to jest niedozwolone - a np. zmiana liczby miejsc? Albo zmiana ładowności? To też tylko producent na etapie homologacji, czy może niekoniecznie? :) Przepraszam - nowy jestem i jeszcze nie poszukałem, w którym to Dz.U. jest taka tabelka z tym co można, a co nie...

Wiem tylko, że złamałem prawo - w moim C5 założyłem sobie chip na listwie wtrysków zmieniający moc. Niestety nie wiedziałem wtedy, że to tylko producent na etapie homologacji może to zmienić. W serwisie sprzedali mi ten gadżet też chyba nieświadomie... Czy powinienem wymontować ten czip - jak myślicie? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.