Skocz do zawartości

OAUD zarejestrowany przed 28-lipca 2005


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: czy qaud zarejestrowany przed wejściem Dziennik Ustaw rok 2005 nr 162 poz. 1360 może miec powyżej 15 kW. bo zarejestrowany po to oczywiście że niemoże mieć więcej niż 15kW. W każdym bądz razie niepowinien :x

 

Bo mam klienta i Ja twierdze że nie powinien pozytywnie przejeść z tą mocą (38kW) a pierwsza rejestracja maj 2005.

Co koledzy na ten temat: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w Dz.U. z 1999r., nr 91, poz. 1039 - Rozporz. w spr. homologacji pojazdów, w załączniku nr 2 , zawierającym definicje kategorii pojazdów, jest mowa o tzw. motorowerach i motocyklach czterokołowych. Zawarte tam są ograniczenia mocy silników tych pojazdów, takie same jak obowiązujące teraz. Tak więc quad z 2005r. również musi odpowiadać warunkom określonym dla kategorii L2 - L5. Czyli moc - do 15kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przerośniętymi quadami zawsze był problem, swego czasu nawet ITS uważał że furtka samochodowy inny - inny pozwala na rejestrację w zasadzie wszystkiego, stąd trochę tych quadów (w sumie w dobrej wierze) zostało zarejestrowanych. Jest też grupa która miała polskie homologacje jako ciągniki i dopiero teraz podczas BT robią się problemy bo od tego czasu pojawiło się trochę wyjaśnień, nawet dość rozsądnych jak na MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też grupa która miała polskie homologacje jako ciągniki i dopiero teraz podczas BT robią się problemy

 

"Spotkamy się również z przypadkami klasyfikowania tych pojazdów jako ciągniki rolnicze.

Przypomnijmy sobie zapis zawarty w art. 2. pkt 44 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” (z późniejszymi zmianami), który stanowi jak niżej:

„44) „ciągnik rolniczy” - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;”

Wskazanie ustawowe jest jednoznaczne i przeprowadzając pierwsze badanie techniczne quada należy się nim kierować, jak również zapisami zawartymi w DzU nr 32 z dnia 26 lutego 2003 r., zawierającym pod pozycją 262 rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, które w §45 ust. 1 pkt 3 stanowi: „maksymalna prędkość konstrukcyjna ciągnika rolniczego i leśnego nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h zmierzonej zgodnie z przepisami o homologacji pojazdów.”

Jeśli badany pojazd nie ma określonej w homologacji prędkości konstrukcyjnej lub tej homologacji nie ma, to prędkość ta powinna być określona zgodnie z przepisami o homologacji. Innymi słowy, konieczne jest przy jej określaniu przestrzeganie procedury homologacyjnej. "

http://www.motofocus.pl/news,3793,badania-techniczne-pojazdy-czterokolowe-lekkie-i-inne-niz-lekkie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli badany pojazd nie ma określonej w homologacji prędkości konstrukcyjnej lub tej homologacji nie ma, to prędkość ta powinna być określona zgodnie z przepisami o homologacji. Innymi słowy, konieczne jest przy jej określaniu przestrzeganie procedury homologacyjnej. "

 

Czy ktoś mógłby podać jak wygląda taka procedura?

Znalazłem w sieci jedynie procedurę kontroli ogranicznika prędkości a jak to wygląda dla pojazdu? Tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam klienta i Ja twierdze że nie powinien pozytywnie przejeść z tą mocą (38kW) a pierwsza rejestracja maj 2005.
same problemy z tymi "znajomymi" :evil::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.