Skocz do zawartości

W.K. nie chcą wystawiać skierowania na bad. okresowe?


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Będę tu stroną niestety przeciwna klientowi - nasłuchałem się bajek - w takim przypadku używam telefonu, pytam się z kim rozmawiam i wyjaśniam sprawę. Po ustaleniu poglądów urzędnik - diagnosta podaję klientowi z kim rozmawiałem i co ustaliłem. I ma się udać po PC :evil:

 

Ja dość często telefonicznie staram się rozwiązywać takie problemy i z reguły z pozytywnym skutkiem :) .

Wielu problemów mozna by uniknąć jeżeli klienci kserowali by DR tak jak robi to wiekszość firm transportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu problemów mozna by uniknąć jeżeli klienci kserowali by DR tak jak robi to wiekszość firm transportowych.

Wykonałbyś takie badanie na podstawie "kserówki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu problemów mozna by uniknąć jeżeli klienci kserowali by DR tak jak robi to wiekszość firm transportowych.

Wykonałbyś takie badanie na podstawie "kserówki"?

 

Tak, ale po przeprowadzeniu telefonicznej konsultacji z WK. Jężeli WK potwierdził by fakt zrejestrowania takiego pojazdu jego nr. vin i pozostałe danne to nie widze tu wielkiego ryzyka.

Zresztą WK w Lublinie na prośbe klienta zamiast PC czasami wydaje ksero dokumentów (miałem klienta co zgubił skierowanie OKRD na BT po zatrzymaniu DR i WK wydał mu ksero DR i skierowania OKRD na BT opatrzone pieczęcia "wydano dnia " i podpis pracownika WK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale po przeprowadzeniu telefonicznej konsultacji z WK.

Ja do tej pory nie mogę się doczekać "kwitu" na dokument odpowiadający DR lub PC z magistratu a po konsultacjach z naczelnikiem (we wrześniu 2009) i jego stwierdzeniem, że to my się będziemy martwić jak kontrola przyjdzie, że wykonujemy BT niezgodnie z przepisami to wybacz ale ja swoich uprawnień i czterech liter nie będę nadstawiał bo komuś nie chce się lub nie wie jak ma postąpić w zgodzie z przepisami i żadne uzgodnienia telefoniczne mnie do tego nie przekonują jak nie mam "kwitu na łapie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale po przeprowadzeniu telefonicznej konsultacji z WK.

Ja do tej pory nie mogę się doczekać "kwitu" na dokument odpowiadający DR lub PC z magistratu a po konsultacjach z naczelnikiem (we wrześniu 2009) i jego stwierdzeniem, że to my się będziemy martwić jak kontrola przyjdzie, że wykonujemy BT niezgodnie z przepisami to wybacz ale ja swoich uprawnień i czterech liter nie będę nadstawiał bo komuś nie chce się lub nie wie jak ma postąpić w zgodzie z przepisami i żadne uzgodnienia telefoniczne mnie do tego nie przekonują jak nie mam "kwitu na łapie".

 

Kontroka kontroli nie równa, dużo zależy kto kontroluje stacje. Jeżeli kontrolo dokonuje ktoś z WK i zna sie na SKP to nie powinien robić problemu, jeżeli TDT to moze byc rożnie. Do niedawna były powiaty w których nikt nie kontrolował SKP, ale po kontrolach NIK pewnie juz to się zmieniło.

Ostatnio kolega zrobił badanie pokolizyjne. Po kilku godzinach zadzwonił pracownik WK stwierdził, że pojazd nie ma waznego OBT i że klient musi jeszcz raz pojechać na OBT a on powinien zwrócić kientowi pieniadze za paliwo bo nie umie dobrze zrobić BT :shock: .

Co kraj to obyczaj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli TDT to moze byc rożnie

O to właśnie chodzi, bo jak na biurko trafi protokół pokontrolny z adnotacją, że badania są wykonywane niezgodnie to wiadomo co musi się stać...

Co kraj to obyczaj :(

Rzekłbym co kraj to gorsza wiedza (z wyjątkiem nielicznych gdzie można rzeczowo i konkretnie porozmawiać) a pracownicy zajmujący te stanowiska nawet nie fatygują się aby to zmienić... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na argumenty, że skierowanie nie może być decyzją administarcyjną.

 

PORD oraz akty wykonawcze precyzują kiedy wydajesz decyzję.

 

A gdybym był złośliwy, to skoro skierowanie traktujesz jako decyzję to parafrazując twoją wypowiedź:

Czekam na argumenty, że wbicie adnotacji L i Vat-1 nie może być decyzją administarcyjną.

DR zatrzymany przez Policję też wydajesz decyzją?

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.............................................................................

 

Ostatnio kolega zrobił badanie pokolizyjne. Po kilku godzinach zadzwonił pracownik WK stwierdził, że pojazd nie ma waznego OBT i że klient musi jeszcz raz pojechać na OBT a on powinien zwrócić kientowi pieniadze za paliwo bo nie umie dobrze zrobić BT :shock: .

Co kraj to obyczaj :(

 

Jestem ciekaw czy ten urzędnik oddaje za paliwo jak coś skopie, może ma stację paliw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Jestem ciekaw czy ten urzędnik oddaje za paliwo jak coś skopie,

 

On ma zawsze rację nawet gdy nie ma racji :( .

Ze stacja paliw to dobry pomysł :ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego Elliot - nie czytasz wszystkiego, co jest napisane. Napisałem jasno i wyraźnie, SKO w moim regionie takie postępowanie traktuje, jako poprawne i prawidłowe.

 

Ja nikomu, kto robi inaczej nie wyrzucam, że robi źle i nie stosuje przepisów.

Ty nadal nie podajesz przepisu, który zabrania tego, w zamian widzę, a VAT, a L, a wydanie dowodu. A dlaczego nie w formie decyzji?

Dopisanie współwłaściciela robi się w formie decyzji zmieniającej, bo system komputerowy w WK tak przewiduje?

 

Pomogę Ci np. wyjaśnienie Ministerstwa Finansów do ustawy o opłacie skarbowej, które określają takie czynności, jako czynności materialno-techniczne niewymagające wydania decyzji.

 

Takie przepychanie jest bez sensu. Argument musi być poparty czymś konkretnym (np. przepisem z podaniem podstawy prawnej). Jeśli będziemy stosować tylko ogólniki to będziemy zachowywać się jak politycy. :razz:

 

Ja swoją opinię wydaje na podstawie orzecznictwa i praktyki administracyjnej, oraz np. komentarzy do PoRD, w LEXie jest gotowy wzór skierowania na badania w formie decyzji.

 

Zaznaczam jeszcze raz, że nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że moja praktyka jest rozwiązaniem na całą Polskę.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu, kto robi inaczej nie wyrzucam, że robi źle i nie stosuje przepisów.

Powiedzmy, 'delikatnie' sugerujesz ;)

 

Skierowanie powinno być w formie decyzji administarcyjnej, od której przysługuje odwołanie.

 

Ty nadal nie podajesz przepisu, który zabrania tego

 

Napisałem już raz ale powtórzę.

 

PORD oraz akty wykonawcze precyzują kiedy wydajesz decyzję.

 

Ty nadal nie podajesz przepisu, który zabrania tego

 

Czy oczekujesz, że w przepisach będzie napisane "nie można wydać skierowania w formie decyzji"?

To może znajdź mi podobne stwierdzenie co do zakazu rejestracji chociażby roweru?

Czyli skoro ewidentnie, bezpośrednio sformułowanego zakazu brak to mi go zarejestrujesz?

 

Jak dla mnie to możesz nawet zatrzymany DR wydawać decyzją, tylko nie pisz, że tak się POWINNO robić, napisz - ja tak robię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście użyłem słowa POWINNO :x - sorry

 

Rower zarejestruje, ale będziesz drugi w kolejce, pierwsza jest moja córka. :lol: tylko ktoś musi wydać ci skierowanie na nabicie numeru ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.