Skocz do zawartości

Żuraw samochodowy


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniając DIP wypełniam wszystkie rubryki do których jest zastosowanie. Jeżeli ładowność jest różnicą miedzy MW a DMC (MMC) to ją wpisuję bez względu na to czy to jest motorower, ciągnik rolniczy, prom kosmiczny czy hulajnoga. Biorę kalkulator robię różnicę i ją wpisuję a czy to jest nacisk na siodło czy ładunek w samochodzie osobowym nie interesuje mnie to mam wpisać parametr to go wpisuję i nie dociekam sensowności tak skonstruowanych przepisów. Po paru latach w tym zawodzie na pewne "kwiatki" obojętnieje a nie mam zamiaru tłumaczyć się jakiemuś kontrolującemu dlaczego jeden z punktów DIPu jest nie wypełniony choć Dz.U do tego obliguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat bo nie bardzo wiem o co ci chodziło?

właśnie o to

Skoro ładowność to:

"największą masa ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu"

 

CIĄGNIE naczepę z ładunkiem,
:shock::shock:

część masy naczepy wiezie na siodle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie musicie skargę jakąś do ETS-u złożyć bo nie dość, że na polskich wyciągach ze świadectwa homologacji nie ma wpisanej ładowności (osobowe, specjalne, ciągniki samochodowe) to w europejskich również (na pewno w osobowych i ciągnikach) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie musicie skargę jakąś do ETS-u złożyć bo nie dość, że na polskich wyciągach ze świadectwa homologacji nie ma wpisanej ładowności (osobowe,

 

Bywa, bywa - w pozycji 50. Nawet w motorowerkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczacie się o pierdołę i nadajecie się do .... np sejmu.

Po co parametr ładowności skoro jest DMC i G :ok

Nie wiem czy każdy dorosły polak potrafi wyliczyć Ładowność. Bo chyba będzie potrzeba interpretacji i ustawy na to co to ta ładowność.

To jest moje prywatne zdanie, że ten parametr powinien być usunięty. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczacie się o pierdołę i nadajecie się do .... np sejmu.

 

Człowiek chce podyskutować a tu go od posłów zwyzywają... żeby na to zasłużyć postuluję zlikwidować G (które w dowodach i tak często jest = 0) zostawić DMC i obowiązkowo ładowność! Też wyjdzie na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bazował bym na tzw. katalogu źródłowym i strukturze danych tam gromadzonych. A tam faktycznie osobowy nie ma ładowności - podobnie jak ciągniki, specjalne itd... Skoro ustawodawca uznał to za katalog źródłowy to ja osobiście się do niego stosuję.

 

A w przypadku ciągników samochodowych to pamiętajcie, że w pewnym okresie w zasadzie nic im się nie określało. Ok. roku 2000 na DR nie podawało się masy własnej, ale nie określało się też DMC! (a i innych parametrów się nie przewidywało)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku ciągników samochodowych to pamiętajcie, że w pewnym okresie w zasadzie nic im się nie określało. Ok. roku 2000 na DR nie podawało się masy własnej, ale nie określało się też DMC! (a i innych parametrów się nie przewidywało)...

 

Nie tylko około roku 2000 ,mieliśmy ostatnio na ustalenie danych ciągniki po leasingu o ile dobrze pamiętam to z 2007,gdzie w DR było wstawione tylko F3,w momencie przerejestrowywania WK zażyczył sobie ustalenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie przerejestrowywania WK zażyczył sobie ustalenia danych.

 

I niby OK - ale w sumie nie wiem czy jako klient bym się od tego nie odwołał... Dlaczego mam za to płacić? :) Czy mój poprzedni DR był wystawiony z naruszeniem prawa? Nie. To dlaczego teraz mam płacić za badanie dodatkowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zdziwiło,ale klient płaci i nie stwarza problemów WK.Przy okresowym uzupełniam im od razu dane ,parę samochodów ta firma ma i przestój im się nie opłaci,60zł to dla nich pryszcz.

 

[ Dodano: 17-04-2010, 22:00 ]

Przypomniało mi się że WK tłumaczył to tym że kiedyś w świadectwie homologacji tych danych nie było ,tylko jak wklepałem nr. świadectwa z tabliczki znamionowej do katalogu ITS to te dane były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w wyciągach jej nie było... I jak ma obecnie postąpić diagnosta mając pustą rubrykę DMC, na TZ ta wartość jest podana, a klient nie chce płacić za ustalenie danych bo

Czy mój poprzedni DR był wystawiony z naruszeniem prawa? Nie. To dlaczego teraz mam płacić za badanie dodatkowe?
Klepnąć taki dowód? To samo co z Hondami TRX, homologowane jako ciągniki rolnicze, DR wydany "bez naruszania prawa" a wątpliwości są...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK ma prawo zgodnie z PORD:

 

Art. 81.11

2) skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu:

a) w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji,

 

Art. 80b mówi natomiast jakie dane mają być ewidencjonowane w CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że WK nie ma prawa. Twierdzę tylko, że jako klient pewnie sam byś się zastanowił dlaczego na pojazd rejestrowany parę lat temu z kompletem dokumentów teraz znów musisz robić badania i uzupełniać dane...

A biedny diagnosta będzie jak ma w ogóle to wszystko ustalić, jak te wszystkie auta do siebie takie podobne - nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biedny diagnosta będzie jak ma w ogóle to wszystko ustalić, jak te wszystkie auta do siebie takie podobne - nie?

 

Blakop Ty jesteś taki dobrotliwy czy taki złośliwy....? Może podciągniesz trochę swoich kolegów i koleżanki z innych WK? Takie to towarzystwo bywa zagubione. A często mają swoich radców prawnych. No chyba , ze natrząsasz się z zapisów prawa, bo nie chce myśleć, że czepiasz się ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.