Skocz do zawartości

Corolla 1.4 z ciężarowego 4 na osobowy 5 miejsc


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Przyjedzie do mnie klient na zmiany konstrukcyjne (jak w temacie).

Badanie okresowe kończy się w poniedziałek.

Jak wykonać takie badanie aby nie było poprawki? :D

Badanie okresowe+dodatkowe (180zł), kratka zdemontowana potwierdzona fakturą zakładu. Czy w opisie zmian należy zmienić jakieś wartości?

Dane z tabliczki:

1580

2580

1-920

2-920

Dane w dowodzie:

F1-1580

F2-1580

G-1075

O1-1000

O2-450

Nacisk osi-9,00kN

Dodam, że auto fabrycznie posiada 5 foteli oraz 5 pasów bezpieczeństwa i to nie było ruszane, a mimo to w dowodzie były 4 miejsca siedzące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w opisie zmian należy zmienić jakieś wartości?

Jeżeli (G)masa pojazdu nie zmieniła sie w sposób istotny a wtym przypadku raczej nie to nalezy pozostawić parametry bez zmian.

Dodam, że auto fabrycznie posiada 5 foteli oraz 5 pasów bezpieczeństwa i to nie było ruszane, a mimo to w dowodzie były 4 miejsca siedzące...

Pewnie mialo podłokietnik zamiast środkowego fotela a pasy bezpieczeństwa czsami pozostawiano nie zdemontowane.

Jak wykonać takie badanie aby nie było poprawki?

Zmiany konstrukcyjne + OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W adnotacjach możesz dodać, że dokładny nacisk osi to 9,02 kN ale... ;)

Natomiast warto dodać, że F3 odczytane z tabliczki to 2580. Podaj tez moc, jeśli w DR nie było.

 

Jako opis zmian proponuję "w trakcie badania stwierdzono wyposażenie pojazdu w 5 miejsc fabrycznych z oryginalnymi fabrycznymi kotwiczeniami pasów i pasami oraz brak przegrody..." - tym zgrabnym zabiegiem słownym unikasz jednoznacznego określenia, czy to było faktycznie zmieniane, czy już tak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładny nacisk osi to 9,02 kN

Też o tym myślałem, nie wiem dlaczego w dowodzie było 9,00 pewnie sobie ktoś zaokrąglił;)

Reszta to już gra słowna, a jakże istotna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaokrąglali wszyscy - producent w wyciągach, WK bo program nie pozwalał dodawać wartości po przecinku... i do teraz to pokutuje, również podczas ustalania danych w czasie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie odnośnie zmian konstrukcyjnych.

Wczoraj na szkoleniu Urzędnik z Krakowa przedstawił nam nowy cennki za badania techniczne i tak brzmi pozycja 6.7 tego cennika:

W którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym - zakres obejmuje zakres badania okresowego ,pokolizyjnego , zgodność dokonanych zmian z przepisami wraz z ustaleniem nowych danych technicznych i sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe - opłata ma wynosiś 94 zł +82 zł + opłata za badanie okresowe? Pytanie po co pobierac za badanie pokolizyjne i czy tak pobieracie ? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

dokładny nacisk osi to 9,02 kN

 

Też o tym myślałem, nie wiem dlaczego w dowodzie było 9,00 pewnie sobie ktoś zaokrąglił;)

9,02 to też zaokrąglenie bo dokładny to 9,016 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

dokładny nacisk osi to 9,02 kN

 

Też o tym myślałem, nie wiem dlaczego w dowodzie było 9,00 pewnie sobie ktoś zaokrąglił;)

9,02 to też zaokrąglenie bo dokładny to 9,016 :)

I to też jest zaokrąglenie :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.