Skocz do zawartości

UPRAWNIENIA DIAGNOSTÓW


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Starosta nie jest od tego żeby wyrażać lub nie wyrażać zgody na zatrudnienie diagnosty. Żaden przepis nie zabrania zatrudnienia diagnosty z niepełnymi uprawnieniami na OSKP. Żaden przepis nie nakazuje, że zawsze i w każdej chwili na OSKP musi znajdować się diagnosta z pełnymi uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też specjaliści tacy, co tłumaczą zagadnienie następująco: skoro stacja jest działalnością regulowaną, skoro dojazd jest oznaczony wraz z godzinami oraz podmiot zatrudnia uprawnionych diagnostów, to nie może być takiej sytuacji, że petent badania nie załatwi, bo akurat jak zajechał furą pod bramę okazało się, że stacja ma deczko ułomny stan osobowo-zawodowy w tym czasie. Oczywiście bez urazy, że ktoś nie posiada full uprawnień. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

to nie może być takiej sytuacji, że petent badania nie załatwi

 

Ale przecież załatwi - niezwłocznie jak się zjawi inny diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma przyobiecaną robotę na okręgowej i już chciałby się zahaczyć, leczy doszły go usłyszane wątpliwości, więc pyta, co by było, gdyby było, a uprawnienie wnet uzupełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - czyli jako nadzór dopuszczasz, że na OSKP, żaden Diagnosta nie będzie miał pełnych uprawnień? Tym stacja będzie OSKP tylko z nazwy?

 

Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to też poproszę dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paprock napisał:

petent badania nie załatwi

Oczywiście , że nie załatwi. Ja bym takiego słowa nie używał , bo co oznacza słowo załatwi ? podejdzie do diagnosty i powie przyjechałem załatwić przegląd ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blakop napisał:

czyli jako nadzór dopuszczasz, że na OSKP, żaden Diagnosta nie będzie miał pełnych uprawnień? Tym stacja będzie OSKP tylko z nazwy?

 

Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to też poproszę dlaczego.

Zależy jak kto rozumie „zatrudnia uprawnionych diagnostów”. Jeśli rozumieć ten zapis w sensie „zatrudnia uprawnionych diagnostów” posiadających uprawnienia do wszystkich badań, do których uprawniona jest stacja, to OSKP powinna zatrudniać tylko diagnostów z pełnymi uprawnieniami. Jeśli rozumieć „zatrudnia uprawnionych diagnostów” posiadających tylko uprawnienie diagnosty (nieważne jakie), to dopuszczalnym byłoby zatrudnienie diagnosty z niepełnymi uprawnieniami. Ale co w tej sytuacji miałby zrobić przedsiębiorca zatrudniający diagnostę na PSKP, który nie posiada np. uprawnień na LPG – zwolnić go z pracy? A może diagności z niepełnymi uprawnieniami powinni w ogóle zniknąć z rynku pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na SKP się nic nie załatwia, tylko wykonuje badanie.  

32 minuty temu, Rafi90 napisał:

Z podobnym tekstem wpada przynajmniej kilka osób w tygodniu

większość klientów tak mówi , ale to źle brzmi , bo potem rozpowiada na mieście, że tam w tej stacji załatwił przegląd, można te słowa odebrać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rewers napisał:

 A może diagności z niepełnymi uprawnieniami powinni w ogóle zniknąć z rynku pracy.

Skoro nikt nie wywiera presji to po prostu podzielą los dinozaurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej oceny, to od samego początku miano "badania" jakoś się nie przykleiło do tej moto-gałązki. Nie wiem, nie żebym coś miał do stosowanych wyrazów, ale... No co tu się wymądrzać. Zeszmacone jest to zawodowo trochę i nie mi wskazywać winnego. Na kilka tysięcy czynnych może klika setek bada. A reszta robi pieniądze - bez wnikania jakie, kiedy i ile. Zakres badania opisany jest w rozporządzeniu, a ITD co łapie, a policja po jakie licho sprawdza zadymienie po diagnostykach. No nie mówcie, że takie pojazdy były na badaniach, bo to po prostu uwłacza!

Aha, żeby nie było zaraz. Święty nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paprock napisał:

Aha, żeby nie było zaraz. Święty nie jestem.

Myślę, że nie tylko Ty ! :silent:

A co do całości treści przedmówcy : to pełna zgoda. :icon_wink:

Ale dla pocieszenia powiem, że jest małe światełko w tunelu....... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kurcze, to czasami śmieszne, co się dookoła dzieje. Albo żałosne - nie wiem.

Nasz miejski tabor autobusowy, wiadomo, wysłużony. Tylko, że ten tabor co pół roku przechodzi pozytywne badania na swojej stacji kontroli - wiadomo. I wszystko ładnie się kręci, autobusy śmigają, zadymiają, podciekają... I dopiero ITD zdaje się dotarła do zakutej głowy, która przyobiecała tabor sukcesywnie wymieniać na nowy. Powstaje proste pytanie: po co stacja kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jak robota. Według mnie dobra jeśli ma się w miarę dobry układ. A niestety diagnosta panem świata nie będzie i nie zmieni tego co na drogach. Trzeba się z tym pogodzić, Ty czegoś nie puścisz, puści ktoś inny i dalej złom lata w obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest presja o system poprawy badań technicznych i chodzi o to, żeby nie puszczać, a dopuszczać. A tych co złom puszczają należałoby wyeliminować, tylko nie ma na to sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, michal_k napisał:

Żaden przepis nie nakazuje, że zawsze i w każdej chwili na OSKP musi znajdować się diagnosta z pełnymi uprawnieniami.

Wystarczy, że nakazuje zatrudnienie uprawnionych diagnostów.

Naprawdę nie uważasz, że to jest naginanie prawa ?

Edytowane przez JANUSZ60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

A tych co złom puszczają należałoby wyeliminować, tylko nie ma na to sposobu.

Raczej nie osposób tu chodzi a o brak woli politycznej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blakop napisał:

czyli jako nadzór dopuszczasz, że na OSKP, żaden Diagnosta nie będzie miał pełnych uprawnień?

 

Absolutnie nie napisałem, że żaden. Po prostu OSKP może zatrudnić diagnostę z niepełnymi uprawnieniami. Skoro OSKP ma wykonywać wszystkie rodzaje badań to już rolą przedsiębiorcy jest zorganizowanie tego. Może sobie to różnie zorganizować logistycznie - choćby przez "diagnostę na telefon". Jeśli zdarzy się sytuacja, że akurat przyjedzie klient na badanie, do wykonania którego dany diagnosta nie posiada uprawnień, to przedsiębiorca wezwie "niezwłocznie" diagnostę z odpowiednimi uprawnieniami, który jest u niego zatrudniony, ale chwilowo nieobecny. Klient chwilę poczeka i świat się nie skończy. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, michal_k napisał:

Klient chwilę poczeka i świat się nie skończy.

Istnieje takie miejsce, gdzie klienci tak pięknie czekają? Oczywiście nie mam na myśli urzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.