Skocz do zawartości

Jak dzielić pojazdy wg Vat(cyfra) na podstawie art. 86 ust.4


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie odliczanie Vatu u nas jest trochę dla mnie śmieszne.... W Niemczech np. w życiu nie widziałem auta z kratką. Z tego co dowiedziałem się od kolegi który mieszka tam na stałe istnieje u nich cos w stylu np. punto van gdzie sa dwa fotele i kratka za nimi.Auto fabrycznie wychodzi jako ciężarowe dla malej działalności np. kurier i takie jezdzi do końca żywota. Nie wchodzi u nich w rachubę przeróbkę go na osobówkę co u nas jest dalej możliwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    17

  • blakop

    15

  • adam1501

    12

  • cubitus

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chodzi mi tylko że tym autkom nie określę pod jaki Vat podpadają ...

Nie spełniają danego pkt VATu o jaki się rozchodzi klientowi.

Zgadza się, ale na pewno nie negatyw :)

Ponieważ jest to badanie dodatkowe i jako takie nie posiada wyniku natomiast w pkt drugim zaświadczenia na drugiej stronie piszesz co powyżej, jak się już ktoś uprze.

odliczanie Vatu u nas

"Dziki kraj", parafrazując ministra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę

Ale bełkot... Kolego dziś sobota. Zabić mnie chcesz??? :shock:

Tak po Polsku... To bez wpisu w DR VAT-... można odliczać VAT od paliwa czy nie????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie a co będzie z takim autkiem : Mercedes Benz 620 D. Dopuszczalna masa całkowita

5900 kg. Liczba miejsc 7 (ma podwójną kabinę) no a skrzynia ładunkowa odkryta (dodatkowo kiper).Oś tył naturalnie bliżniak ;). Czy auto spokojnie dostanie VAT 4 ?? (Ja uwazam że tak). No i czy obowiązkowo tacho ?? (Nie jestem pewien....)

Samochód rocznik 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 3,5t odlicza VAT bez żadnych dodatkowych kwitów.

 

no a skrzynia ładunkowa odkryta (dodatkowo kiper).Oś tył naturalnie bliżniak ;) . Czy auto spokojnie dostanie VAT 4 ??

Chyba miałeś na myśli VAT 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten nawet tacho nie ma.... Więc co dalej ?

 

Auto rocznik 2003 DMC 5900 kg ma mieć sprawny ogranicznik prędkości ustawiony na max. 90 km/h oraz tachograf (zalegalizowany oczywiście). Brak sprawnego ogranicznika prędkości oraz zalegalizowanego tachografu (lub fakt nieposiadania tegoż urządzenia) skutkuje negatywnym wynikiem badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto rocznik 2003 DMC 5900 kg ma mieć sprawny ogranicznik prędkości ustawiony na max. 90 km/h oraz tachograf (zalegalizowany oczywiście). Brak sprawnego ogranicznika prędkości oraz zalegalizowanego tachografu (lub fakt nieposiadania tegoż urządzenia) skutkuje negatywnym wynikiem badania.

 

Jeżeli chodzi o ogranicznik prędkości to sie zgodzę, ale w autach przeznaczonych na własny użytek nie ma obowiązku montowania tachografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ogranicznik prędkości to sie zgodzę, ale w autach przeznaczonych na własny użytek nie ma obowiązku montowania tachografu.

 

A co ma przedstawić na udowodnienie tego że to na własny użytek :D ja takiego jeszcze nie spotkałem a tachografu zawsze się czepiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma przedstawić na udowodnienie tego że to na własny użytek ja takiego jeszcze nie spotkałem a tachografu zawsze się czepiam

 

Ja uważam, że jako diagności jesteśmy zobligowani do sprawdzania tachografów tylko w pojazdach ADR i autobusach 100 km/h. W pozostałych przypadkach nie mamy podstawy prawnej do sprawdzenia tachografu. Od tego jest Policja i ITD. Problematyczną kwestia jest jak nalezy postapić jak jest zamontowany tachograf a nie posiada waznej legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pkt. 9.1.15 z tabelki Dz.U. 155

 

Tachograf o ile jest wymagany a przecież dla sam. ciężarowego jest wymagany i jak jest wymagany to ma byc zamontowany a jak jest zamontowany to ma być sprawny, a jak ma być sprawny to ma mieć legalizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. nr 32

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

.

.

.

16) w przyrząd kontrolny - tachograf samochodowy; przepis stosuje się do:

a) pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej 9 t i powyżej, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.,

b) pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, wyprodukowanego po dniu 31 grudnia 1999 r.,

z wyjątkiem autobusu miejskiego używanego w komunikacji miejskiej lub miejskiej i podmiejskiej oraz pojazdu Sił Zbrojnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.