Skocz do zawartości
sgt.sly

Honker 4012 wojskowy pytanie o pasy

Rekomendowane odpowiedzi

sgt.sly

Kopiłem honkera z AMW rocznik 1991 i tu rodzi sie pytanie data pierwszej rejestracji jest 1991 ale dla wojska

czy da rade go zarejestrować na 8,9 osób w cywilu ??

czy auto jest skazane na 2 osoby bo nie ma pasów z tylu

DZIEKUJE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64

DZ.U 32

8 ) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:

– 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,

– 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,

– 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym

No i pytanie czy ma fabryczne punkty mocowania siedzeń.

Znalazłem dane z instrukcji :liczba miejsc 2-8 więc chyba powinno dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym

A moze to auto z nadwoziem otwartym? Takie tez były produkowane, ale osobiście nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud
Takie tez były produkowane, ale osobiście nie widziałem.

W Wojsku cała masa takich. A wyprodukowane w Lublinie ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
W Wojsku cała masa takich

Ale ja tam nie byłem :D

Fakt, że wyprodukowane w Lublinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
A moze to auto z nadwoziem otwartym

Całkiem możliwe.Opis nadwozia z instrukcji tej co mam:Rodzaj- toworowo-osobowe,trzydrzwiowe,część kabiny i przedział towarowy kryte opończą lub nakładką hard-top,szyba przednia osadzona w odchylnej ramie.Mamy podane tylko ogółne dane,niech autor postu sprawdzi przepisy ze swoim autem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kowal
Kopiłem honkera z AMW rocznik 1991 i tu rodzi sie pytanie data pierwszej rejestracji jest 1991 ale dla wojska

a jakie to ma znaczenie - czy dla wojska - liczy się data pierwszej rejestracji i takie warunki spełnia na ten dzień-rejestrowany najczęściej jako jako samochód ciężarowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sgt.sly

No i pytanie czy ma fabryczne punkty mocowania siedzeń.

Znalazłem dane z instrukcji :liczba miejsc 2-8 więc chyba powinno dać radę.

Z tego co wiem tam jest wszystko fabrycznie

Jest to auto z którego można ściągnąć dach wiec nie wiem czy to go klasyfikuje jako nadwozie otwarte

Jest to tarpan z silnikiem iveco 2,5d z 1991 rok produkcji typ 4012 tyle wiem na jego temat

chodzi mi właśnie o to czy pierwsza rejestracja będzie brana pod uwagę wojskowa czy cywilna

czy porostu od góry diagnosta musi uznać ze pierwsza to wojskowa i nie muszę mieć pasów z tylu wiec będzie zarejestrowany na 8 osób ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Liczy się data pierwszej rejestracji w wojsku. Jak będziesz kupował przypilnuj, żeby wpisali ją na FV. Pojazd będzie zarejestrowany z jej uwzględnieniem.

W Wojsku cała masa takich. A wyprodukowane w Lublinie ....

Ten model i rocznik to jeszcze chyba jednak poznańska FSR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej65

D.Z. 32

7) w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:

a) na przednich siedzeniach; warunek stosuje się do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r. i do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.,

b) na siedzeniach innych niż przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r. przepisów lit. a i b nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym oraz autobusu przeznaczonego do przewozu pasażerów stojących;

Siedzenia z tyłu są z boku a nie skierowane do przodu więc psy nie obowiazują. Odnośnie ilości osób to na potrzeby wojska Tarpan był rejestrowany na 9 osób łącznie z kierowcą ale faktycznie miał siedzenia dla dziesięciu osób, więc albo potrzebna jest homologacja samochodu albo diagnosta powinien wydać zaświadczenie dla dziesięciu osób. Wtedy niestety prawo jazdy kategorii B nie wystarczy do prowadzenia tego pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sgt.sly

dziękuje panowie jesteście skarbnica wiedzy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud

Cyt "Ten model i rocznik to jeszcze chyba jednak poznańska FSR."

W latach kiedy pracowałem na skp JW jeździliśmy po odbiór pojazdów do Lublina. Nie mam wiedzy czy w Poznaniu odbierano pojazdy dla WP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

No to jeszcze pytania jakie to były lata...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud
No to jeszcze pytania jakie to były lata...

Po przeniesieniu produkcji.

Dodam że w naszej JW nie było nowych odbieranych z Poznania. Z przekazania z JW do JW owszem."

Cyt "... produkcja została przeniesiona do Lublina przez Daewoo Motor Polska (1997-2001)"

Źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Honker

[ Dodano: 04-06-2010, 13:13 ]

z silnikiem iveco 2,5d

A jak jest zimny po nocy dobrze odpala ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64

Piszą tam tak jak i Andzrzej65 że były na dziesięć miejsc ,i chyba w instrukcji między 2 a 8 jest plus,mam słabo czytelne ksero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sgt.sly

jak narazie silnik ma przejechane 50k auto stało na wybrakowce od 95r

Pali na dotyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Zgadza się - od 1997 szło już jako Daewoo - ale model tez był juz inny. Ten model i ten rocznik to z pewnością wytwór poznańskiej fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud
Ten model i ten rocznik to z pewnością wytwór poznańskiej fabryki.
Oczywiście, przecież to nie jest tajna informacja. Chyba, ze to jednak zmyła była.... A o Lublinie wspomniano trochę z innego powodu. Procedury przekazania pojazdu nie wiem czy były takie same jak za czasów poznańskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ketiw38

jak narazie silnik ma przejechane 50k auto stało na wybrakowce od 95r

Pali na dotyk

Sorry ale o czymś wspomnę - i tu są pieniądze podatników oraz brak odpowiedzialności za decyzję :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud
brak odpowiedzialności za decyzję

Ja tak dyplomatyczny jak kolega Ketiw38 nie będę . Zwolniłem się z JW bo nie mogłem już na to marnotrawstwo środków patrzeć. A potem " odchodzą z WP bo obcinają kasę."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

jarolud - ale nie byłeś przypadkiem pilotem Tu-154, co? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kowal
Zwolniłem się z JW bo nie mogłem już na to marnotrawstwo środków patrzeć

Taka niestety jest szczera prawda - i ja w końcu podjąłem męską decyzję i w lipcu składam wypowiedzenie z tej chorej instytucji . Ale nie martwcie się dalej bedę z wami i to jeszcze bliżej -mam dwie propozycję pracy -oczywiście na stacji diagnostycznej .

P.S Odbiegliśmy troche od tematu -ale to forum ma to do siebie że nikt za mocno nikogo nie strofuje ,nie poprawia jego błędów -jak to jest na forum wojskowym -żadnego luzu , kontrola tresci postów -jest to chore jak wojsko. Dlatego na tym forum bede do końca świata i jeden dzień dłużej :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarolud
jarolud - ale nie byłeś przypadkiem pilotem Tu-154, co? :)

Gdyby człowiek miał latać miałby skrzydła. Cyt" w którym dokonano tylko kosmetycznych zmian nadwozia." Myślę sobie , że "późny" Poznań tak wiele nie różnił się od "wczesnego" Lublina. A dlaczego cabrio dla wojska lepszy od "blaszanki" ?

Kto tego nie przeszedł ten nie wie o czym mowa. Co nie kolego Fiedorowicz ? Cyt " To nie ma być zrobione lepiej to ma być zrobione po naszemu " Aż klikać szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mmiodzio

Kto tego nie przeszedł ten nie wie o czym mowa.

Panowie nie jest ,aż tak żle ,tylko jest tragicznie. :evil: Żeby tak przeciętny Polak wiedział jak są marnowane jego podatki to przypuszczam żeeeby i tak nic nie zrobił. ha ha ha. Istny Cyrk .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi