Skocz do zawartości

Pieczątka imienna, a inżynier lub magister


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie, jak u was wygląda sprawa z pieczątkami imiennymi osób z wyższym wykształceniem. Jak macie stopień inż lub mgr to na pieczątce też, czy tylko Uprawniony Diagnosta Stefan Konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak zauważyłem, że są. A pytam dlatego, że właśnie ukończyłem studia inżynierskie i chciałem zmienić pieczątkę, na co Pani z WK stwierdziła, że nie ma takiej opcji... że tu wielu inżynierów jest i nikt nie ma stopnia wpisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak zauważyłem, że są.

 

Wpisywanie tytułów na pieczątkach czy drzwiach biur wyszło właśnie z mody, ale jeśli Ty chcesz to nikt nie powinien Ci tego zabronić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywanie tytułów na pieczątkach czy drzwiach biur wyszło właśnie z mody, ale jeśli Ty chcesz to nikt nie powinien Ci tego zabronić,,,

Wzór pieczątki, zawarty w Dz.U.155 "sugeruje" wpisywanie tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co Pani z WK stwierdziła, że nie ma takiej opcji... że tu wielu inżynierów jest i nikt nie ma stopnia wpisanego.

Podejrzewam, że jak udasz się do najbliższej "pieczątkarni" i wykonasz sobie druga pieczątkę z tytułem to nawet nikt się nie zapyta czy masz takowy :D Analogicznie jak zmieniła się w 2004 czcionka w pieczątce imiennej to do tej pory nie którzy diagności używają starego wzoru i jakoś nic się z tym fantem nie dzieje... Natomiast na serio nie powinno być problemu z załatwieniem tej sprawy w sposób jak najbardziej legalny po zgłoszeniu się do magistratu ze stosownym dyplomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tytuły :D ale na pieczątce imiennej w obecnej Firmie nie figurują i nie płaczę z tego powodu :cool: choć w poprzedniej pracy miałem wpisane na pieczątce imiennej tytuły uzyskane na studiach :P ale tam szef zwracał na to szczególną uwagę :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuły typu mgr. inż. docent, doktor nauk itp. w dzisiejszych czasach stosuje się tylko tam gdzie ma to bespośredni związek z wykonywaną pracą, np.na uczelniach,instytutach naukowych,szkołach,itp.

Tytuł w maszym zawodzie i w innych, typu administracja,zawody publiczne,nie powinno się stosować gdyż nie są one związane z naszą pracą,są raczej reliktem poprzedniej PRL-owskiej epoki.

Nie jest to nigdzie napisane , ale jest to teraz ogólnie stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno się stosować gdyż nie są one związane z naszą pracą

A jeśli masz wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i pracujesz jako diagnosta to też nie jest związane? Na kilku niemieckich dokumentach widziałem, że podają tytuł więc chyba to nie relikt PRL-u. Ja nie mam na pieczątkach tytułu, ale jesli ktoś chce je mieć to uważam, że nikt nie może mu wytykać łamania jakichś zasad ( kulturowych, zwyczajowych?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i pracujesz jako diagnosta to też nie jest związane? Na kilku niemieckich dokumentach widziałem, że podają tytuł więc chyba to nie relikt PRL-u. Ja nie mam na pieczątkach tytułu, ale jesli ktoś chce je mieć to uważam, że nikt nie może mu wytykać łamania jakichś zasad ( kulturowych, zwyczajowych?)

 

Czy spotkałeś się z pieczątką imienną diagnosty żeby było napisane tech.sam. Jan jakiś tam? Bo ja nie.Przecież też nikt technikowi sam. nie zabroni żeby się tytułował.

Ja mam jeszcze dyplom mistrza rolnika to przecież też mi nikt nie zabroni walnąć sobie pieczątki ze wszystkimi moimi tytułami na pieczątce :evil:

A zapomniałem dodać że jestem jeszcze czeladnikiem murarskim :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkałeś się z pieczątką imienną diagnosty żeby było napisane tech.sam. Jan jakiś tam? Bo ja nie.Przecież też nikt technikowi sam. nie zabroni żeby się tytułował.

Ja mam jeszcze dyplom mistrza rolnika to przecież też mi nikt nie zabroni walnąć sobie pieczątki ze wszystkimi moimi tytułami na pieczątce

A zapomniałem dodać że jestem jeszcze czeladnikiem murarskim

To o czym piszesz to nie są tytuły zawodowe. A w podpisie i na własnej imiennej pieczątce można umieszczać wszystko, tylko że są granice śmieszności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam tytuł mgr inż, specjaloności samochodowej i jak najbardziej pan w wydziale komunikacji przy wyrabianiu pieczątek powiedział że jak najbardziej można sie tutułować. Zwróćcie uwagę na pieczątki rzeczoznawców i innych nam podobnych, tam też są tytuły. Wiec jak sie ma to myśle ze warto stosować a nie trzymać tytuł w szawce lub w barku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napiszę gdzie mam ;)

Ale widziałem pieczątki poprzednich BT i mieli nawet tytułu doktora.

Jak się ma wykształcenie to warto chyba czasem się pochwalić, choć w dzisiejszych czasach ten tytuł trochę stracił na wartości o maturze nie wspomnę (prawie każdy baran ma dzisiaj maturę) :x:razz::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułowanie mgr inż. (nie wiadomo czego) odeszło do lamusa.

Ale jak ktoś chce mieć na pieczątce to przecież jego sprawa, bo jego pieczątka :)

Co innego stopnie naukowe.

Ostatnio widziałem pieczątkę człowieka który prowadzi działalność gospod. JEDNOOSOBOWĄ (nikogo nie zatrudnia) - Dyrektor mgr inż. ........ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej sądzę żę na pieczątce diagnosty nie powinno być tytułu tylko samo nazwisko i imię.

Jeżeli już ktoś chce się pochwalić swoim wykształceniem to może sobie zrobić osobną pieczątkę Np.Diagnosta mgr.inż. Jan XXXX,lub gdy ma jakieś stanowisko to np.Kierownik SKP mgr.inż. Jan XXXXX.

Przecież teraz prawie każdy ma ukończone jakieś studia,większość młodych nie pracuje w w zawodzie wyuczonym , tylko idzie tam gdzie jest praca.

Taki powiedzmy inż. rolnik,lub mgr.zażądzania załapie się w sklepie z częsciami samochodowymi,przepracuje 2 lata i już może zostać diagnostą.

Chcę po prostu powiedzieć że teraz wyższe studia to jest standard i nie ma się czym chwalić

Ale jeżeli ktoś chce, to nie mam osobiście żadnych zastrzeżeń.

 

Ps. Są jeszcze wizytówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawniej a nawet bardzo dawniej jak byłem jeszcze młody :-P to na pieczątkach imiennych bywało że przed nazwiskiem jak kto nie miał tytułu był w nawiasie minus a jak ktoś miał to był wpisany. Ja spotkałem kilka razy takie pieczątki więc może ktoś starszy stażem ;) się wypowie czy tak było.

 

Uprawniony Diagnosta

(-) Jan Kowalski

 

p.s. Nie obrażając Jana Kowalskiego[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dzienniku Ustaw we wzorze pieczątki imiennej uprawnionego diagnosty jest

Uprawniony diagnosta

inż. Jan Kowalski

tak więc, ta opcja mi odpowiada :cool:

Nie uważam, że ukończenie szkoły wyższej to standard, jeśli chodzi o mężczyzn. Przynajmniej nie w moim otoczeniu. Wielu znajomych zaczęło, mało skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.