Skocz do zawartości

DZ.U 140 poz 946


DARIO64

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam to rozporządzenie i nie dowierzam :? Jestem ciekaw jak to się przełoży na życie? Jest to BARDZO DUŻE ułatwienie, ponieważ podchodziłem po kilka razy do egzaminu i brakowało mi naprawdę niewiele, niekiedy to nie wiedziałem co zrobiłem błędnie i gdyby nadeszła taka pomoc myślę że poradził bym sobie bez problemu :) Ciekawy jestem też czy pod tym kątem zmienią się pytania egzaminacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pod tym kątem zmienią się pytania

Aby ograniczyć możliwość korzystania z Dz U tdt może wprowazić bardziej rozbudowane pytania, na przeczytanie których trzeba będzie mieć dużo więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sadze, ze pytania sie zmienią i moze byc tak ze bedzie kilka testowych pytan a wiecej opisowych gdzie bedzie trzeba opisac cala technike badania lub obliczyc cos na podstawie wzoru. Tak zeby zajelo to troche czasu a TDT i tak powie ze za kandydaci maja za malo wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co! ja pracuje jako diagnost 12lat i zdałem egzamin za pierwszym razem(Gdańsk). Na autgobusy 100 i SAMY Dziwię sie że "starzy diagności" na NORCOMIE piszą że będzie "żle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzaminy TDT. weszły w 2004 r a jakie były wcześniej to wiadomo

 

To nie kwestia egzaminów tylko szkoleń. Kiedyś były o wiele lepsze jakościowo - efekt? ja po szkoleniu i egzaminie wylądowałem sam na stacji podstawowej z rozszerzeniami na gaz, pierwsze, powypadkowe, zmiany i nabicia. Żyję, mam się dobrze i mnie nie zamknęli. A dzisiaj??? Po szkoleniach i egzaminach to w większości niedouczone mięso armatnie któremu podpasowały pytania na egzaminie (nie obrażając nielicznych wyjątków ).

 

Od razu zaznaczę, że nie jest to wina kursantów tylko szkolących. Ilu z nich miało jakiekolwiek zajęcia praktyczne na szkoleniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z nich miało jakiekolwiek zajęcia praktyczne na szkoleniach?

 

Może należało by po zdanym egzaminie wprowadzic obowiązek odbycia kilkumiesięcznego stażu na SKP lub nawet na OSKP :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że warunkiem dopuszczenia do egzaminu powinien byc odbyty staż na OSKP co do czasu tego stażu to jakieś 2-3 miesiace powinny wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że warunkiem dopuszczenia do egzaminu powinien byc odbyty staż na OSKP co do czasu tego stażu to jakieś 2-3 miesiace powinny wystarczyć

 

Wówcza stażyści zobaczyli by jak wielka jest różnica między teorią i praktyką i co mądrzejsi zmienili by zawów nie podchodząc nawet do egzaminu :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stażem to nie głupie. Napiszę wam jak było ze mną. Otóż 3 lata temu świeżo po egzaminach trafiłem na SKP w MONie i było nawet całkiem znośnie ,dlatego gdyż miał kto mi pomóc w sytuacjach problemowych ,ale jak pół roku temu poszedłem pracować na Okręgową do cywila to wtedy zaczęła się jazda. No ,ale już teraz mam to za sobą lecz nie całkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po szkoleniach i egzaminach wylądowałem na okręgowej gdzie nikt nie chciał

pracować , zmiennika miałem co tylko wpisy do dowodu robił i to z błędami :( i też żyje :) i nie siedzę :-D co do szkoleń prowadzone są różnie , i masz rację Psuj że zajęć praktycznych mało albo wcale , ale w grupach kandydatów na diagnostów na 10 to przeważnie 3 nadaje się na diagnostę, są to ci którzy mają doświadczenie

, praktyke i wykształcenie w kierunku , reszta podstawi zaświadczenia że kiedyś był w firmie transportowej jakimś zaopatrzeniowcem albo referentem a że kolega otwiera skp. to będzie miał pracę a jak na egzaminie się powiedzie to póżniej jakoś tam będzie .dlatego może niech TDT.zacznie poprawnie kontrolować skp. nie pod

kątem budowy i wyposażenia obiektu ale przeprowadzania badań i wiedzy diagnostów , kontrole jakie robi wk. to jeden pic na wodę ,a w szczególności w małych powiatach gdzie lokalni biznesmeni ,właściciele skp ze starostami siedzą przy jednym stole . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że było mi dużo łatwiej dlatego że przez ponad 30 lat byłem mechanikiem . Co do szkoleń praktycznych na OSKP w czasie kursu to u nas było wystarczająco .Tylko że rzeczywiście nie wszyscy przychodzili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurek 777 masz rację na moim kursie od razu było wiadomo kto chce oztać diagnostą a kto tam jest z przypadku. Dotknąłeś naszej polskiej specjalności o układach jak starosta z właścicielem który go nie kasuje za przegląd a ten "biedaczek" wpada w sidła a potem je mu z ręki i skamle że tak mało dostał .Kiedy się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta podstawi zaświadczenia że kiedyś był w firmie transportowej jakimś zaopatrzeniowcem albo referentem

Mogę powiedzieć krótko-strzał w 10...!!!!U nas taki pracuje i drugi rok juz zdaje egzaminy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą nikogo dyskryminować ale diagnosta powinien być po samochodówce i praktyce przy naprawie aut ,a nie po latach spędzonych na magazynie

Pojęcie o temacie to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zmiany w wymaganiach dla diagnostów.

http://lex.pl/serwis/pdf/d10946.pdf

Witam

Aby zdawać na nowych zasadach i mieć zaliczane poszczególne działy trzeba zaliczyć najpierw podstawowy.Dziś zdałem wszystkie działy opisówkę oblałem ( trzecie podejście) jest to ułatwienie,ale pytania są bardziej porąbane a z tych książek pomocnych nikt nie korzysta bo niema czasu na grzebanie i szukanie ( było nas ok 30 do egzaminu praktycznego dopuszczono 3,

a 4 osoby zaliczyły część działów) Także spokojnie nie szybko młodzi będą Wam mieszac na rynku pracy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.