Skocz do zawartości

auto po kradziezy


pavel102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak podejść do auta sprowadzonego z Niemiec (AUDI A6 2007 rok ) odzyskanego po kradzieży (z umowy) na którym numer VIN jest przekreślony i nad nim wybity (ręcznie) jest nowy (mniejszą czcionką i widać ze ręcznie ) numer zgodny z dokumentami. Tabliczka znamionowa tez jest zmieniona i zgodna z dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • Marek1

    10

  • Jedyny7

    6

  • michal_k

    5

Miałem taki przypadek, ale miał dokument z urzędu w Niemczech na tę okoliczność.Zrobiłem z tego ksero a oryginał dostał mój WK,,,myślę, że sprawa czysta ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie ważniejszy jest dokument, stwierdzający, że jest pojazd odzyskany po kradzieży i potwierdzający zmianę numeru VIN, niż to kto nabijał ten numer ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie ważniejszy jest dokument, stwierdzający, że jest pojazd odzyskany po kradzieży i potwierdzający zmianę numeru VIN,

Dokładnie,każdy kraj może mieć inne procedury postępowania w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek, ale miał dokument z urzędu w Niemczech na tę okoliczność

 

Też miałem ale już było u nas zarejestrowane (to było kolejne OBT) ale Pan miał tłumaczenie Brief'u i nim było info że auto jest po kradzieży i ma nabity numer (a ten numer był tak jak oryginał czyli WVWZZZ itd....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał klient na nabicie tabliczki znamionowej Seatem inką . Na miejscu gdzie są numery był numer wolkswagena WVW...... a nad nim numer seata taki jak w dowodzie, czy możliwe że to jest legalne? Czy przy nabiciu tabliczki można zatrzymać dowód? wynik jest przecież bez oceny. klien przyznał sie że był już na innych stacjach i nikt nie chce wykonac tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe że to jest legalne

A jak myślisz Ty...

Czy przy nabiciu tabliczki można zatrzymać dowód?

Ja bez najmniejszych skrupułów bym zatrzymał DR.Jezeli masz skierowanie na nabicie nowej TZ musisz porównac nr.vin. z DR i faktycznym jaki jest na nadwoziu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skradziono Volkswagena passata. Samochód wyrejstowano. Nagle gdzieś w Polsce policja odnalazła auto. Właściciel z dokumentami z policji poszedł po PC żeby przyjechać do domu i zrobić badanie. WK datę pierwszej rejestracjii wpisało 2010-09-15. Auto przed kradzieżą datę pierwszej rejestracji miało 1992. Czy teraz ma spełniać warunki np. analiza spalin na chwilę obecną i przegląd na dwa lata? Czy błąd WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skradziono Volkswagena passata. Samochód wyrejstowano. Nagle gdzieś w Polsce policja odnalazła auto. Właściciel z dokumentami z policji poszedł po PC żeby przyjechać do domu i zrobić badanie. WK datę pierwszej rejestracjii wpisało 2010-09-15. Auto przed kradzieżą datę pierwszej rejestracji miało 1992. Czy teraz ma spełniać warunki np. analiza spalin na chwilę obecną i przegląd na dwa lata? Czy błąd WK?

 

Moim zdaniem stosujemy warunki techniczne dla daty pierwszej rejestracji a PC określono datę powtórnej rejestracji. Sprawdź dokładnie tabliczkę (jeśli się zachowała) ponieważ pozostałe dane również mogą się nie zgadzać ( w PC wpisano z katalogu).

Dz.U 108 z 2005r Art 79 ust. 4

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) (63) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za

unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Trochę odswieżę temat.

Przyjechał do mnie klient seatem który jest juz zarejstrowany w Polsce (twardy dowód- pierwsza rejestracja w kraju 02.2011, a za granicą 10.2001). W dowodzie wpisane 12 znaków, gdyż jak twierdzi klient pojazd został odzyskany po kradzieży we Włoszech i numer nadwozia równiez nabijany we Włoszech na słupku drzwi. I teraz tak:

1. Numer w dowodzie ma 12 znaków zaczyna i kończy się na AV ale na słupku juz brak tych AV i jest tylko srodek czyli 8 znaków cyfrowych,

2. Brak tabliczki znamionowej na nowe numery,

3. Stare numery oraz stara tabliczka jest normalnie na starym miejscu.

4. Klient pokazał mi również ksero oryginalnego dowodu rejestracyjnego włoskiego na którym widnieje tez 12 znakowy numer ten co w dowodzie z tymi AV,akcyza i inne ksera tez ma z tym nowym numerem.

 

Jak teraz postąpić:

a) Wynik N za brak tabliczki- nabicie tabliczki i normalnie P z pieczatką w dowód,

b) Wynik N nie zgodnośc numeru nadwozia z DR i brak tabliczki znamionowej,

c) Odstepstwo od warunków technicznych z ministerstwa.

 

Proszę o pomoc. :-(

To nie jest pytanie egzaminacyjne, tylko czyste realia pracy diagnosty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. I też zastanawiam się na jakiej podstawie został on pierwszy raz zarejestrowany w kraju skoro ewidentnie sie numer nie zgadza.

Słyszałem tez ze we Włoszech tak bija numery a te dwie pierwsze litery to informacja które miasto nabijało i tego nie wybijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. I też zastanawiam się na jakiej podstawie został on pierwszy raz zarejestrowany w kraju skoro ewidentnie sie numer nie zgadza.

Słyszałem tez ze we Włoszech tak bija numery a te dwie pierwsze litery to informacja które miasto nabijało i tego nie wybijają.

 

Pierwszą rejstrację u nas ma juz ten pojazd za sobą.

Może była opinia np. rzeczoznawcy nt tego numeru tj. wyjaśnienie powodu braku nabicia tych znaków AV.

Ja przy pierwszej rejestracji takiego pojazdu na pewno żądałbym takiej opinii a jeśli jej nie ma to możesz jej zażadać i teraz.

Bo w tym stanie rzeczy N za brak aktualnej TZ jest pewny i do tego jeszcze za niezgodność NR nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niezgodnością poczekaj, aż się wyjaśni, czy pojazd jest wyrejestrowany. Póki co N tylko za brak TZ.

 

W niektórych krajach faktycznie dziwnie to wygląda z tymi numerami - niektóre kraje np. nie uznają człony WMI z nr VIN - Szwecja zdaje się - i nie umieszczają go w DR w niektórych przypadkach (przynajmniej kiedyś). Być może tu jest podobnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niezgodnością poczekaj, aż się wyjaśni, czy pojazd jest wyrejestrowany. Póki co N tylko za brak TZ.

quote]

 

No z tego co pisze Klosek to jest to pojazd który był zarejestrowany we Włoszech i tam odzyskany po kradzieży, tam również nadany nowy nr nadwozia.

Pojazd po prostu sporowadzony do Polski jak każdy pojazd z zagranicy, na oryginalnym DR włoskim już z tym nowym NR, opłacona akcyza za sprowadzenie pojazdu z zagranicy.

Pojazd już zarejestrowany w Polsce po tym sprowadzeniu.

Zatem wyrejestrowanie skąd i o czym miałoby ono decydowac w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd po prostu sporowadzony do Polski jak każdy pojazd z zagranicy, na oryginalnym DR włoskim już z tym nowym NR, opłacona akcyza za sprowadzenie pojazdu z zagranicy.

 

No chyba nie bardzo tak bo :

 

Przyjechał do mnie klient seatem który jest juz zarejstrowany w Polsce (twardy dowód- pierwsza rejestracja w kraju 02.2011

 

Kolega po prostu miał wgląd w dokumenty od sprowadzenia (ta myślę), ale to tak bardziej dla udokumentowania historii. Na chwilę obecną decydujące znaczenie ma to, czy pojazd został wyrejestrowany. Jeśli tak, to nie ma co porównywać danych z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną decydujące znaczenie ma to, czy pojazd został wyrejestrowany.

 

Ale po co miał być wyrejestrowany u nas w kraju???

 

No z tego co pisze Klosek to jest to pojazd który był zarejestrowany we Włoszech i tam odzyskany po kradzieży, tam również nadany nowy nr nadwozia.

Pojazd po prostu sporowadzony do Polski jak każdy pojazd z zagranicy, na oryginalnym DR włoskim już z tym nowym NR, opłacona akcyza za sprowadzenie pojazdu z zagranicy.

Pojazd już zarejestrowany w Polsce po tym sprowadzeniu.

 

Zarejestrowany u nas i wyszła niezgodność - po co chcesz go wyrejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjechał do mnie klient seatem który jest juz zarejstrowany w Polsce (twardy dowód- pierwsza rejestracja w kraju 02.2011

 

Kolega po prostu miał wgląd w dokumenty od sprowadzenia (ta myślę), ale to tak bardziej dla udokumentowania historii. Na chwilę obecną decydujące znaczenie ma to, czy pojazd został wyrejestrowany. Jeśli tak, to nie ma co porównywać danych z DR.

 

No jak jest to już pewnie doprecyzuje Klosek.

Można jednak hipotetycznie przyjąć wariant że jest wywieziony z Polski, pojazd który miał podobną historię u nas, tj. zarejstrowany, i z nabitymi nowymi NR nadwozia z powodu kradzieży.

Jak to "zagwozdka" dla diagnosty w innym kraju?

Również żadnych dodatkowych dokumentów poza DR na ten nabity NR nadwozia.

No ale po nabiciu u nas to chociaż poprzedni NR i TZ byłby przekreślone no i byłaby nowa TZ na ten nowy NR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Panow,

Nie jestem diagnosta ale chcialbym zasiegnac rady gdyz mam podobny problem.

 

Posiadam Audi 80 B4

Zakupione w Polsce.

Na przegladzie wyszlo ze mam 2 numery VIN.

1. WUAZZZ......11 (na scianie grodziowej, tabliczce, jest on falszywy (stwierdzili na badaniu daktyloskopijnym).

 

2. WUAZZZ......22 (na kielichu, zgodny z dowodem rej. oraz wszelkimi dokumentami niemieckimi jakie posiadam)

 

Diagnosta nie podbil mi przegladu. Policja przeprowadzila sledztwo. Ustalono ze auto zostalo odzyskane po kradziezy w 1996 roku. Numery byly zniszczone wiec nabito je na kielichu.

Prokuratura sprawe umorzyla.

 

WK nadal nie chce mi wydac dowodu rej. gdyz twierdza ze gdy auto zostanie odzyskane po kradziezy w niemczech to nabijane sa inne numery. Ja twierdze ze nabijane sa numery oryginalne. Kaza mi to udowodnic.

Pytanie moje: kto ma racje? I jak to ewentualnie udowodnic

 

Dziekuje z gory za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.