Skocz do zawartości

"Wreszcie" podwyżki za BT?


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    11

  • JANUSZ60

    6

  • Psuj

    5

  • S.K.P-POZNAŃ

    5

A mnie już się pytali czy nie podnieśli bo słyszeli albo czytali że za badanie ma być 500 Pln to byśmy dopiero żyli :D:D:D:D:D ( a w zasadzie nasi szefowie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo ociąga się z podniesieniem opłat za badanie bo już kilka % pojazdów jeździ bez ważnego przeglądu a jak cena wzrosnie to ten wskaznik jeszcze bardziej pójdzie do góry ,szczególnie w rejonach o dużym bezrobociu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdów jeździ bez ważnego przeglądu
,a gdzie jest policja i inne organy - czy tak trudno to wychwycić- chyba ,że potrafią wieszać koty na diagnostach -a oni mają ważniejsze zadania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie ma znaczenia kto robi BT i tak będzie robił, a kto zlewa to jakby BT było za 10 zł i tak by nie robił.

Oczywiście 500z ł to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 40 euro okresowe osobówki ,,,

 

Biorąc pod uwagę koszty lokalowe i koszty pracy w Polsce i na zachodzie to wychodzi na to, że nie ma zbyt wiele miejsca na podwyżkę cen BT.

Może lepjej zrobić OBT w autach do 3,5 t na dwa lata i kasować 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u wasz ale w moim terenie coraz większy procent kierowców wcale nie robi badań technicznych jest to często spowodowane brakiem pieniędzy tak więc nie wiem czy podwyżki mają sens dużo też osób nie robi przeglądu bo np butla nie ma legalizacji a wymiana to już kasa coraz cześciej słyszę głównie od osób posiadających starsze pojazdy że po co robić przegląd jak za to i tak żadnej kary nie ma najwyżej policjant zatrzyma dowód to może wtedy zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u wasz ale w moim terenie coraz większy procent kierowców wcale nie robi badań technicznych jest to często spowodowane brakiem pieniędzy

 

 

 

w północnym rejonie Poznania nic mi o tym nie wiadomo :-D

 

Nie mają na przegląd ???,ale na zmieniarki ,tuby ,ful wypas głośniki ,pseudo xsenony,lampeczki i inne bzdury to są pieniądze :shock: , :evil:

 

Kuba w którym rejonie Poznania jest tak biednie?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe miasta bogatsi klijęci ale w biedniejszych regionach i w małych miejscowościach to raczej przydałaby się obniżka za badania techniczne myśle że był by to właściwszy ruch i może więcej osób by zaczeło wykonywać badania techniczne w swoich samochodach i o nie dbać bo tak jak pisałem wcześniej w tych biedniejszych regionach o zgrozo ludzie przestają robić badania.Po podwyżce obawiam się że sporo klijętów by ubyło i nie wiem czy by to coś dało zaostrzanie wymagań co do stanu technicznego pojazdów i podnoszenie opłat moim zdaniem zacznie przynosić odwrotne skutki dodam że zauważyłem że ciągniki rolnicze i przyczepy to już mało kto robi przegląd tutaj jeszcze wchodzi odległość często ludzie ciągnikiem mają do pokonania 20 km to olewają przeglądy tutaj powinno się coś wprowadzić żeby można było dojechać do klijęta na badanie techniczne ciągnika rolniczego bo niedługo 90% ciągników będzie jeździło bez przeglądów a na tym ani stacja ani państwo(podatki)ani użytkownicy dróg nie skorzystają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że po co robić przegląd jak za to i tak żadnej kary nie ma najwyżej policjant zatrzyma dowód to może wtedy zrobię

niech sobie poczytają OWU swoich zakładów ubezpieczeniowych, przy niektórych firmach prędzej zapomną daty swojego urodzenia niż nastepnego przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton, jeżeli nie stać ich na badanie to tym bardziej nie stać ich na AutoCasco. Z polisy OC nigdy nie korzysta właściciel auta tylko drugi uczestnik (poszkodowany) zdarzania drogowego...

 

Nawet jeżeli opłacają AC to każda ubezpieczalnia chętnie przyjmie składkę za polisę wiedząc ze nie będzie musiała wypłacać odszkodowania dla pojazdu bez ważnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre firmy ubezpieczeniowe zwracają kasę za badanie tech ( reklama w TV )

nie mogę niestety dojrzeć ile ten facet trzyma w ręku :) ale coś mi się zdaje że to już po podwyżce ta kasa jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u wasz ale w moim terenie coraz większy procent kierowców wcale nie robi badań technicznych jest to często spowodowane brakiem pieniędzy

 

 

Kuba w którym rejonie Poznania jest tak biednie?? ;)

a od kiedy

kuba197877 Skąd: DZIAŁDOWO
Działdowo to dzielnica Poznania

 

 

wg Google mapy trasa Poznań -> Działdowo to ~ 280km

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ludzie nie mają na BT to skąd mają wziąść kasę na opony itd.

zobaczcie ile kasują warsztaty za 1rbh i jak to ma sie do ceny BT. dla mnie ceny powinny wzrosnąć razy 2. tym bardziej że BT wykonuke się raz w roku, a jak kogoś nie stać to Komunikacja Publiczna.

Jak chcecie dostać podwyżkę jak nie wzrosną ceny badań? na stacji nadrobicie ilością? ciemne okularki? bez jaj.

moim zdaniem już dawno właściel powinien odpowiadać za stan techniczny, nie diagnosta i za stan techniczny pojazdu powinny być mandaty, to każdy znalazłby te pieniądze na BT, a tak ............najważniejsze dla klienta aby pieczęć była, a że................brak podłogi, przecież....................ja tylko dzieci do szkoły woże.

 

i nie ma co usprawiedliwiać klientów (90% to łotry które patrzą jak cię w ....zrobić) - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie ile kasują warsztaty za 1rbh i jak to ma sie do ceny BT.

 

Słuszne porównanie. Jak rozpoczynałem pracę jako diagnosta, to BT kosztowało 80 zł i tyle samo kosztowała roboczogodzina w aso w którym pracowałem. Potem roboczogodzina wzrosła do 100zł ale wkrótce i ceny BT wzrosły do 100zł. Teraz roboczogodzina w moim aso kosztuje 140-170 zł a bt nadal kosztuje 100zł.

Można na problem spojżeć jeszcze z drugjej strony i stwierdzić, że skoro większość SKP daje prezenty do BT to obecna cena BT jest zbyt wysoka i należy ją zmniejszyć.

 

około 40 euro okresowe osobówki

 

Te 40 euro to wynagrodzenie za 3-4 roboczogodziny przecietnie zarabiającego mieszkańca europy zachodniej. Gdyby taki przelicznik zastosować w Polsce, to pracownik zarabjający na poziomie sredniej krajowej otrzymuje wynagrodzenie około 14 zł za roboczogodzinę. Z tego wynika, że Polak musi pracować jakieś 7 godzin aby zarobić na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek niestety Ty stoisz na straży aby zapobiegać takim rzeczą, nie ma się co podniecać że klient to czy tamto , robisz swoją robotę i w takich przypadkach nawet nie wdajesz się w zbędną dyskusję , po poziomie intelektualnym niektórych klientów trzeba sobie pogaduchy odpuścić , ale jednoznacznie określić swoje zdanie. Dlatego uważam że diagnosta powinien mieć dostęp do CEPIK w taki sposób aby mógł sprawdzić dane auto gdzie miał wykonany przegląd, wyeliminowało by to nieuczciwych diagnostów , a tym samych podróże klientów po stacjach w poszukiwaniu możliwości uzyskania piecząteczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy możemy porównywać średnie europejskie z polskimi, bo dlaczego paliwo kosztuje mniej więcej tyle samo co w całej europie? obniżyć cenę paliwa - jestem za

 

trzeba popatrzeć na koszty utrzymania stacji (także uczciwe pensje diagnostów - ponieważ to są specjaliści) wg mnie dalej 2razy do góry

 

Cepik - jak najbardziej, a także autovin i dostęp do homologacji tak ja WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.