Skocz do zawartości

motocykl z wózkiem bocznym zamocowanym wahliwie


marcingayer

Rekomendowane odpowiedzi

Dochodzę do wniosku, że lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby wózek posiadał własną rejestrację i ubezpieczenie- podobnie jak przyczepy samochodowe.

Niestety...

Kochany kraj, umiłowany kraj... bajzel na kółkach i ciemnogród.

Współczuję Panom Diagnostom, którzy na co dzień stykają z podobnymi przepisami.

Nie dziwię się, że i nasza motoryzacja padła na pysk w takich warunkach. Gdzie tu miejsce na otwarty umysł, myśl techniczną, innowacyjność rozwiązań technicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu miejsce na otwarty umysł, myśl techniczną, innowacyjność rozwiązań technicznych...

Tego to się nie doczekamy a na pewno w najbliższej przyszłości... :keep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych latach bardzo modne były motocykle Panonia ,Jawa,Junak z wózkiem ,w dowodzie bylo wpisane ,motocykl z wózkiem - liczba miejsc 2 lub 3 i jakoś nikomu nie przeszkadzało jaki zestaw jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca musi być z tej listy

 

Niekoniecznie, no chyba, że takiego będzie wymagał diagnosta.

Bezwzględnie z listy MI musi być tylko rzeczoznawca w przypadkach określonych przez przepisy, czyli np. podczas stwiardzania nieczytelności lub niezgodności w nr VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca jak nie z listy, to skąd? Samozwaniec :shock::razz:

W razie czego nikt z innym nie będzie rozmawiał, ewentualnie sąd ma swojego biegłego.

Potwierdzam w całej rozciągłości :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niekoniecznie, no chyba, że takiego będzie wymagał diagnosta.

Bezwzględnie z listy MI musi być tylko rzeczoznawca w przypadkach określonych przez przepisy, czyli np. podczas stwiardzania nieczytelności lub niezgodności w nr VIN.

Diagnosta przy ustalaniu podstawowych parametrów pojazdu ( liczba miejsc) powinien skorzystać z opinii rzeczoznawczy z listy MI

Dz.U. 155 z 2009r Załącznik 4

Dział II

Par 3.

3. W razie powstania trudności w ustaleniu podstawowych parametrów pojazdu, powinno się zażądać opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a ustawy, lub w szczególnych przypadkach - dodatkowo odpowiednio innej specjalności.

P. S Produkty z Biedronki polecają się ............. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dochodzę do wniosku, że lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby wózek posiadał własną rejestrację i ubezpieczenie- podobnie jak przyczepy samochodowe. "

 

Nie no bez jaj :)

 

A może nasz forumowy rzeczoznawca zajmie w tej sprawie jakieś konkretne stanowisko. No Markes dawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że tak marginalnym przypadkiem jak wózek boczny motocykla to się nikt nie będzie zajmował do momentu zanim nie zaczną ginąć ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze prawo przewiduje przecież coś takiego jak motocykl z bocznym wózkiem. Są określone warunki techniczne jakim powinien odpowiadać boczny wózek. Wózka na pewno nie można zakwalifikować jako przyczepkę.

 

momentu zanim nie zaczną ginąć ludzie.

Jeżeli zestaw jest wykonany zgodnie z zasadami projektowania i z odpowiednich materiałów to wypadek nie powinien się zdarzyć. Oczywiście ludzie popełniają błędy i nieszczęście gotowe. Błędy nie wynikające z wad konstrukcyjnych czy jakości wykonania przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidzieć przewidziało tylko jakoś przepisów nie doprowadziło do ładu, bo czy taki motocykl musi posiadać zapis o wózku czy też wystarczy liczba miejsc, czy oś wózka to oddzielna oś w każdym przypadku czy nie koniecznie, czy można się poruszać samym motocyklem bez wózka czy też nie (mając zapis o wózku bądź liczbie miejsc)..... tak jakoś standardowo po polsku :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nasz forumowy rzeczoznawca zajmie w tej sprawie jakieś konkretne stanowisko. No Markes dawaj.

Ja bardziej liczyłem na ciebie bo lepszego fachowca od motocykli z wózkami na forum nie ma. Moje zdanie jest takie:

Jeśli producent motocykla w procesie projektowania przewidział możliwość wyposażenia motocykla w wózek boczny i uzyskał na to homologację to można go w wózek wyposażyć. Wszelkiego typu konstrukcje własne uważam za niedopuszczalne oraz stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego typu konstrukcje własne uważam za niedopuszczalne oraz stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Tym stwierdzeniem zaprzeczasz każdej zabudowie bez homologacji :)

Niby wiem o co Ci chodzi, ale też chyba nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent motocykla w procesie projektowania przewidział możliwość wyposażenia motocykla w wózek boczny i uzyskał na to homologację to można go w wózek wyposażyć.

 

Ciekawe który producent w procesie homologacji przewidział, że motocykl może ciągnąć przyczepę (jestem pewien na 99,9%, że żaden) a prawo dopuszcza ciągnięcie przyczepy przez motocykl. Twoim zdaniem coś takiego tez nie może poruszać się po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien na 99,9%, że żaden

WFM napewno :!:

 

Przyczepa_PREDOM.jpg

file.php?id=209&t=1&sid=adce30f0c610a1c1eecadbf6f91e5eb5

 

file.php?id=210&t=1&sid=adce30f0c610a1c1eecadbf6f91e5eb5

ze strony http://osiara.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=416&start=40

 

 

a to inne ...

 

motor-300x224.jpg%20

http://www.blog.gremium-legnica.pl/osp-kozieglowy-na-motorze/

 

sprzedam_przyczepa_motocyklowa_1_148076.jpg

http://warszawa.szybkooferty.pl/przyczepa-motocyklowa/148076.html

 

 

a poza tym - przyczepa a wózek boczny (kosz) to całkiem inne konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który producent w procesie homologacji przewidział, że motocykl może ciągnąć przyczepę (jestem pewien na 99,9%, że żaden) a prawo dopuszcza ciągnięcie przyczepy przez motocykl. Twoim zdaniem coś takiego tez nie może poruszać się po drodze?

Ja chyba nie rozumiem waszych pytań. Jeśli jakiś pojazd (obojętnie ciągnik, motocykl, sam. osobowy ... itd) nie został zaprojektowany i homologowany by mógł ciągnąc przyczepy to nie może ich ciągnąć!

 

Tym stwierdzeniem zaprzeczasz każdej zabudowie bez homologacji :)

Nie każdej - są pojazdy, których producent przewidział możliwości różnych zabudów co więcej homologował go częściowo by móc go w różny sposób zabudować. W takim przypadku można wiele dopuścić. Reszta w moim rozumowaniu prawa jest tak jak z homologowana lampą. Jakakolwiek ingerencja w element homologowany powoduje, iż nie jest to ten sam element na który homologacja została wydana. ( o ile producent jakiejś zmiany nie przewidział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy wózków bocznych a nie przyczepek i tego czy taki motocykl ma mieć co róż robione zmiany konstrukcyjne czy nie.

Jedyny na chwilę obecną produkowany motocykl z wózkiem bocznym i napędem na koło kosza

 

A tu z zaczepem kulowym ale nie mam pojęcia czy fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny na chwilę obecną produkowany motocykl z wózkiem bocznym i napędem na koło kosza

 

Fajny, tylko to światło mijania i pewnie drogowe umieszczone nz wózku bocznym jest niezgodne z przepisami.

 

A tu z zaczepem kulowym ale nie mam pojęcia czy fabrycznym

 

Ta przyczepka którą ciągnie ten motocykl jest nawet zarejestrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.