Skocz do zawartości

Żle wypełniony dowód rejestracyjny przyczepy....


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie z żle wypełnionym dowodem rejestracyjnym przyczepy cięzarowej typu tandem. Przy sprawdzaniu przyczepy sprawdziłem jak zwykle dokładnie dowód rejestracyjny i znalazłem bład w postaci żle podanej liczby osi - 2. Przyczepa ma tych osi 3.Tabliczka znamionowa i numer ramy są czytelne i nie podrabiane w żaden sposób. Na tabliczce znamionowej są elegancko opisane naciski trzech osi. Najbardziej zabawne jest to że ta przyczepa jeżdzi z takim dowodem już kilka lat.... Klient który do mnie przyjechał własnie ją kupił i przyjechał ze starym dowodem na badanie. Co mam w obecnej sytacji zrobić ??? Negatyw naturalnie plus zaswiadczenie ale co ma zrobić klient ???

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 24-09-2010, 11:46 ]

Co najlepiej jemu doradzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktować się z WK w którym będzie klient ją rejestrował i jeżeli zgodzą się to wystawić zaświadczenie z BT (nie wpisywać w DR) z wynikiem P i w uwagach skorygować liczbę osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co by było w sytacji jesli klient sam wypatrzy taki bład i przyjedzie z ważnym dowodem ?

 

[ Dodano: 24-09-2010, 12:38 ]

przyczepa jest przerejstrowywana z innego województwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ważne BT i sam to wypatrzy to powinien udać się do właściwego WK aby sprawdzić czy to jest błąd pisarski czy też nie, bo może ktoś dokonał w między czasie zmian konstrukcyjnych. Jeżeli to błąd to urząd sam poprawi natomiast jak będzie miał wątpliwości co prawidłowości zapisu i stanu faktycznego to skieruje na dodatkowe BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta przyczepa nie jest zbyt stara to jest duża szansa, że w WK jest kopia wyciagu ze ŚH i na tej podstawie WK może poprawić zapis w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem

MAN 26.403

a DR DMC 24 000 kg, liczba osi 2

wystawiłem zaświadczenie z P i opisem "prawidłowa liczba osi 3 "

wrócił po tygodniu z dopiskiem w adnotacjach

"liczba osi 3"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem

MAN 26.403

a DR DMC 24 000 kg, liczba osi 2

wystawiłem zaświadczenie z P i opisem "prawidłowa liczba osi 3 "

wrócił po tygodniu z dopiskiem w adnotacjach

"liczba osi 3"

:D

też kiedyś miałem podobnie: cieżaówka budowlana z 4-ma osiami a w dowodzie wpisane dwie, i pieczątka z przegladu z poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie co radzicie ?? Przyczepa ma ważny przegląd,klient ją właśnie kupił i ma dowód jeszcze poprzedniego właściciela z innego województwa więc w sumie to jego (klienta) interes jak załatwić ten problem.... Urząd komunikacji zawsze może jemu wystawic skierowanie do mnie i zrobię jemu wtedy 6.9. Co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyka

 

[ Dodano: 27-09-2010, 12:37 ]

Obejrzałem dokładnie tą przyczpę jeszcze raz i pomierzyłem rozstaw osi. Rozstaw miedzy osiami 1,26. Koła ma bliżniaki tzn. 4 na oś. Na orginalnej tabliczce znamionowej - Dopuszczalna masa całkowita 24000 kg a naciski na osie 1 - 8000, 2- 8000 kg, 3 - 8000 kg. Także wydaje mi się że na prośbe klienta mogę wystawić zaświadczenie według 6.9. Tylko jaką treść najlepiej tam nanieść ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Eeee - w katalogu ITS jest trochę tego. Tu przy rejestracji nie można było nic ręcznie skorygować - to jest żywcem pobrane z ich katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pierwszy raz widzę DR naczepy z ustalonym F.3

Widziałem i sprawdzałem o co biega

w katalogu ITS jest trochę tego. Tu przy rejestracji nie można było nic ręcznie skorygować - to jest żywcem pobrane z ich katalogu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w sumie - co Wam się nie podoba w tym DR?

 

F.3 :P

 

Moim zdaniem nie powinno się tego określać dla przyczep/naczep, bo nie wiadomo z jakim pojazdem będą łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.