Skocz do zawartości
mirek.g

Pojazd asenizacyjny -klasyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

mirek.g

Mam spór z rzeczoznawcą auto po zmianach konstrukcyjnych,wg mnie- rodzaj poj.-sam ciężarowy,podrodzaj -pojemnik,przeznaczenie-asenizacyjny, natomiast wg tego Pana jest to pojazd specjalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj

Oczywiście, że ciężarowy, gdyż głównym jego zadaniem jest przewóz ładunku - ścieków. Pompa jest tylko dodatkiem, żeby mógł się sam "załadować".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag

Dz. U. 2003 Nr 192 poz. 1878

Załącznik nr 4

KLASYFIKACJA POJAZDÓW

06 samochód ciężarowy

04 pojemnik

205 asenizacyjny

i nic inaczej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
Mam spór z rzeczoznawcą

Nie tu mowy o sporze bo klasyfikacja podaje wyraźnie, że jest to pojazd ciężarowy z wyjątkiem pojazdów specjalnych a skoro jest zakwalifikowany jako ciężarowy to taki ma być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek.g

Też tak uważam :ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markes30
natomiast wg tego Pana jest to pojazd specjalny

Tak było kiedyś. Obecnie jest to ciężarowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qnick
Tak było kiedyś. Obecnie jest to ciężarowy.

No właśnie u mnie się trafiają zarejestrowane jako specjalne. Ale jak robię zmianę to nie inaczej jak pisali przedmówcy czyli :

06 samochód ciężarowy

04 pojemnik

205 asenizacyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Jeżeli data I rejestracji przed 26 marca 2001 to może być specjalny. W innym razie ciężarowy wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
Jeżeli data I rejestracji przed 26 marca 2001 to może być specjalny. W innym razie ciężarowy wyłącznie.

A to nie jest tak, zę jeśli był przed tą datą specjalny to zapis w DR zachowuje ważność, ale pojazd nawet o tej dacie 1 rej ale przerabiany teraz łapie się tylko na nowa klasyfikację?

auto po zmianach konstrukcyjnych,wg mnie- rodzaj poj.-sam ciężarowy,podrodzaj -pojemnik,przeznaczenie-asenizacyjny, natomiast wg tego Pana jest to pojazd specjalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nowicjusz

Według mnie zmiany są robione na obecną chwilę i ma odpowiadać aktualnej klasyfikacji nawet jeśli jest 1990 rok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Tak tak - taki skrót myślowy. Dzisiaj to już tylko ciężarowy. Chodziło mi o to, że można spotkać takie pojazdy - nawet z nowo wydanymi DR jako specjalne i chciałem wskazać dlaczego jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nowicjusz
Tak tak - taki skrót myślowy. Dzisiaj to już tylko ciężarowy. Chodziło mi o to, że można spotkać takie pojazdy - nawet z nowo wydanymi DR jako specjalne i chciałem wskazać dlaczego jest to możliwe.

Co masz na myśli nowy dowód :)

Czy nowy pojazd czy po wymianie dowodu :)

Jak miał tak wydaną homologacje na specjalny skoro nowy pojazd -- a to już nie nasza sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Oj no chodzi mi o sytuację - przyjeżdżam na badanie bo brak miejsca na wpisy OBT i powinieneś mi badanie zrobić na specjalny, jak już tak mam i pojazd zarejestrowany w 2000 roku. np i taki nowiutki DR tez wystawi mi WK - na specjalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi