Skocz do zawartości

Czy opłata za BT jest pobierana przed badaniem?


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Co w przypadku gdy, podczas wykonywania badania, okaże się że pojazd ma zamontowany hak lub instalację gazową nie wpisaną do DR?[/

to w takim przypadku klient idzie dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • wrc69

    12

  • danielg539

    12

  • cezary

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Co w przypadku gdy, podczas wykonywania badania, okaże się że pojazd ma zamontowany hak lub instalację gazową nie wpisaną do DR?

 

to znaczy , że źle została wykonana identyfikacja pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy , że źle została wykonana identyfikacja pojazdu

Zaczyna się.

Czy identyfikacja pojazdu jest już badaniem?

Co w przypadku darkdoga, u niego opłatę pobiera BOK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy identyfikacja pojazdu jest już badaniem?
grzegorz70 mam nadzieję, że żartowałeś z tym pytaniem. Gdyby jednak było inaczej zobacz:

poz.996

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy identyfikacja pojazdu jest już badaniem?
grzegorz70 mam nadzieję, że żartowałeś z tym pytaniem. Gdyby jednak było inaczej zobacz:

poz.996

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

...

i dlatego po tym jeżeli widzimy że jest Gaz Klient wraca do BOK i dopłaca :)

 

[ Dodano: 10-12-2014, 09:17 ]

Próba oszustwa i Policja (prokurator)

Raczej nie widzę tu próby oszustwa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz70 mam nadzieję, że żartowałeś z tym pytaniem.

Chodziło o to:

 

[ Dodano: 10-12-2014, 09:19 ]

to znaczy , że źle została wykonana identyfikacja pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to:

 

[ Dodano: 10-12-2014, 09:19 ]

cortez76 napisał/a:

to znaczy , że źle została wykonana identyfikacja pojazdu

 

jeżeli widzimy że jest Gaz Klient wraca do BOK i dopłaca

 

ok, Grzegorz teraz mamy jasność. Jeżeli poczułeś się urażony przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przegląd na oko fikcyjny

 

Stan techniczny przyczepy rolniczej należącej do Antoniego A. diagnosta w stacji technicznej w Koszanowie ocenił... na oko. Wyszło, że przyczepa jest w stanie idealnym, co zostało natychmiast potwierdzone stosownym wpisem w dowodzie rejestracyjnym

.....................................................................................................................................

.....................................................................................................................................

....................Tymczasem diagności za wpisy do dowodów kasowali zgodnie z oficjalną taryfą. Inna sprawa, że dzięki temu zwiększali obrót stacji, a co za tym idzie także zarobek. Bo stacja diagnostyczna owszem zarabia na przeglądach, ale tylko tych zakończonych wpisem do dowodu rejestracyjnego. Ktoś kto przyjedzie na stację z pojazdem, który nie przejdzie przeglądu, nie płaci przecież za wykonaną przez diagnostę pracę.

........................................................................................................................................

 

http://gk.koscian.net/Przeglad_na_oko_fikcyjny,6672.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto przyjedzie na stację z pojazdem, który nie przejdzie przeglądu, nie płaci przecież za wykonaną przez diagnostę pracę.
- no właśnie, następna patologia ... :razz:

 

kowal z całym szacunkiem dla Twojej osoby ale " Sprawa wyszła na jaw w 2008...", no chyba, że podtrzymujemy, że taki stan rzeczy występuję również obecnie, to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyszła na jaw w 2008
ale artykuł jest datowany dzisiaj i chodzi o wciskanie kitu czytelnikom i pożnij przyjeżdża ci taki jeden z drugim i głupio pyta -za co mam zapłacić jak pan mi pieczątki nie przybił :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd na oko fikcyjny

Stan techniczny przyczepy rolniczej należącej do Antoniego A. diagnosta w stacji technicznej w Koszanowie ocenił... na oko.

 

po co szukać w Koszanowie -wystarczy bliżej spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wciskanie kitu czytelnikom i pożnij przyjeżdża ci taki jeden z drugim i głupio pyta -za co mam zapłacić jak pan mi pieczątki nie przybił
nazwałem to odpowiednio i nie raz, nie dwa miałem do czynienia z taką sytuacją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi, że są ludzie, którzy nie wiedzą, że OBT może zakończyć się N, nie wspominając juz o opłacie za brak pieczątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"danielg539"]Uwierzcie mi, że są ludzie, którzy nie wiedzą, że OBT może zakończyć się N, nie wspominając juz o opłacie za brak pieczątki.

 

A to się zgadza, są tacy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dziwicie? Prywatna firma - przychodzę po konkretną usługę to i chcę efektu - czyli P!! Bo jak nie to do innego Panie pójdę!! Niestety, ale obecna forma tychże badań niejako sama wypracowała taką formę... Nawet nie do końca obwiniam tu właścicieli pojazdów... Tu trzeba by szeroko zakrojonej akcji społecznej orientującej ludzi w zasadach badań... Niech OSDS zyska miano OPP (ma wszelkie formalne predyspozycje ku temu) i będzie miało nawet w TV darmowe prawo ku temu. :Przy odpowiednim lobbingu to w ogóle pestka... Ale za darmo wiedzy sprzedawać nie będę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się jednak, że zanim jakakolwiek podwyżka mogłaby nastąpić, branża powinna uporać się z patologiami, z których zresztą sama zdaje sobie sprawę. Zdarzają się np. przypadki wstawiania stempla do dowodu rejestracyjnego bez badania auta.

 

zlikwidujcie patolę -damy wam podwyżkę .To może trwać dość długo................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Diagności żądają zwrotu VAT-u od ministra." - ???????????? :shock: no chyba, że podciągnęli właścicieli SKP posiadających uprawnienia, ale to głównie przedsiębiorcom o to Idzie. Zauważcie również na kogo wypowiedzi powołuje się "redaktor" - jest nim Pan Prezes PISKP, czy on reprezentuje środowisko diagnostów? czy w PIKP zrzeszeni są diagności nie prowadzący działalności gospodarczej? Kolejny słabej jakości artykuł wprowadzający aberrację w temacie :razz:

 

"...Niektóre środowiska diagnostów postulują, by badania okresowe, zamiast obecnych 99 zł w przypadku aut osobowych, kosztowały nawet 150 zł" - ???? które środowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.