Skocz do zawartości

Czy opłata za BT jest pobierana przed badaniem?


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • wrc69

    12

  • danielg539

    12

  • cezary

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

No OK, Opłata Ewidencyjna nie podlega opodatkowaniu/fiskalizacji, ale jest pobierana od każdej czynności/badania na stacji, a potwierdzeniem pobrania jest druk KP działający w tle finansowej aplikacji. Bywa, że jest też pod fakturą dopisywana. Notomiast 'zbiorczo' to się robi zestawienie z pobranych opłat. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w życiu OE na paragoniku z kasy fiskalnej nie widziałem.

Skaner mi się popsuł, bo byś Kolego zobaczył. Tam jest taka pozycja "Sprzedaż zwolniona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka pozycja "Sprzedaż zwolniona".

Tak naprawdę nie może być zwolniona bo OE nie podlega prawu podatkowemu. Nie można zwolnić z czegoś pod co nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest CO?

To jest nic. Znaczy ni mniej ni więcej, że taka opłata nie jest żadnym elementem składowym dokumentu podatkowego, bo czegoś takiego nie ma, nie istnieje... Odkąd wprowadzono ten twór była batalia co z nim zrobić i jak zwykle nie zrobiono nic aby to w realiach dokumentów podatkowych jakoś usankcjonować. Na dzień dzisiejszy przecież nie zmieniło się nic w opłatach za BT. Określono tylko czas pobrania, a tu nagle zaczyna się ta opłata pojawiać na dokumentach podatkowych pod które w ogóle nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka pozycja "Sprzedaż zwolniona".

Tak naprawdę nie może być zwolniona bo OE nie podlega prawu podatkowemu. Nie można zwolnić z czegoś pod co nie podlega.

W jaki sposób chcesz udokumentować fakt pobrania opłaty na FV przelewowej ?

JAKOŚ trzeba to zrobić, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKOŚ trzeba to zrobić, prawda?

Jakoś do tej pory nie była ona w pozycji faktury, a widniała jako dopisek do całej kwoty wynikającej z części fiskalnej i OE tworząc końcowa kwotę do zapłaty. Faktury wystawiało się wówczas również na przelew i świat się kręcił... Dziś w tej materii nic się nie zmieniło poza określeniem czasu wystawienia faktury przed a nie po wykonaniu BT i zrobił się problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w programie na którym pracuję wychodzi, że tak. Czyli OE ani do numeru badania, ani do rodzaju badania jest nieprzyporządkowana, a tylko do pozycji z tabeli opłat przypisana. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie na którym pracuję OE jest zapisana systemowo i po otwarciu okna do badania wyskakuje automatycznie, niby można ptaszka odhaczyć, tylko po co, badanie z gazem jest nierozłączne z okresowym, przynajmniej ja to tak traktuję i OE jedna, pozostałe badania dodatkowe, osobno i wtedy do niego OE i jak jest okresowe to też OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do tej pory nie była ona w pozycji faktury, a widniała jako dopisek do całej kwoty wynikającej z części fiskalnej i OE tworząc końcowa kwotę do zapłaty. Faktury wystawiało się wówczas również na przelew i świat się kręcił... Dziś w tej materii nic się nie zmieniło poza określeniem czasu wystawienia faktury przed a nie po wykonaniu BT i zrobił się problem?

Widzisz - zgodnie z dyrektywą 45, o której mówi się (mówiło) głośno - wprowadza się jedną lub dwie nowe opłaty ewidencyjne (ta pierwsza wersja jest najbardziej prawdopodobna). Mieliśmy dodać kolejna ramkę na FV/PA ?

 

Wszystko ma swoje plusy i minusy - zdecydowałem się na takie (dopuszczalne prawem) rozwiązanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby można ptaszka odhaczyć, tylko po co, badanie z gazem jest nierozłączne z okresowym, przynajmniej ja to tak traktuję i OE jedna,

- OK. Też tak traktuję, tylko system jak to system robi swoje. Może po okresie 'stabilizacji ;-) CEPiK 2.0' znajdę sposób odptaszkowywania.

Natomiast pytanie jest proste, czy przy tym okresowym badaniu z gazem zaistniała potrzeba odhaczania, czy jedna jedyna złotóweczka z automatu się przypisała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiego programu używasz ale jesli odhaczysz w patronacie OE to jedyny tryb w jakim wyślesz te ''inne czynności '' dot. gazu to tylko awaryjny... po odhaczeniu OE program wypluwa błędy ale ze dwa razy puściłem gaz jako nie okresowe i nie mam pojęcia czy zrobiłem poprawnie i tez nikt z MC nie przedstawia stanowiska w tej sprawie a ITS zależnie do kogo się dodzwonisz każdy spec twierdzi co innego i weź tu pracuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar ptaszki odhacza. U mnie idzie na sztywno jako jedno badanie, jako okresowe badanie (bez żadnych dopisków typu: [OKRESOWE Z LPG] / [OKRESOWE + GAZ] itp. Idzie jako jedno badanie auta z gazem ze wszystkimi uwagami do obu punktów na drugiej stronie zaświadczenia.

Natomiast suma opłat za to jedno badanie składa się z dwóch kwot (wiadomo), no i do tych dwóch cen mam przypisane z automatu po złotóweczce OE. No tak jakoś program to do rachunku zaciąga. Zobaczę później co z tym fantem robić, po tak zwanej 'stabilizacji'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i znalazłem to:

 

Jaka będzie pobierana opłata za przeprowadzenie łączonego

badania techniczne pojazdu?

Jeżeli pojedyncze badanie składa się z badania okresowego oraz dodatkowego,

to do CEP przekazana jest informacja o jednym badaniu łączonym, czyli będzie

naliczona tylko jedna opłata.

 

źródło strona 8: http://www.cepik.gov.pl/documents/19372/42682/Centralna+Ewidencja+Pojazd%C3%B3w++Informator+dla+Stacji+Kontroli+Pojazd%C3%B3w/43f8753b-af81-4bec-aee4-b4bcda568821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.