Skocz do zawartości

Honda CR-V z 2 do 5 miejsc - czy można bez zmiany rodzaju?


lamuffka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie do znawców:

 

W tym roku sprowadziłam Hondę CR-V na firmę, jako samochód ciężarowy z 2 miejscami. Kanapa tylna była wymontowana. Chciałabym ją teraz zamontować, tak aby samochód mógł być zarejestrowany jako 5-osobowy. Nie chcę przy tym stracić prawa do odliczania Vat-u od paliwa, czyli nie chcę zmieniać rodzaju pojazdu z ciężarowego na osobowy.

 

Do tej pory myślałam, że nie będzie z tym problemu, ale znalazłam na tym forum informacje, że trzeba to obliczyć przez podstawienie do wzoru z DZ.U.32 par 9 a.

O co chodzi z tym wzorem? czy może się okazać, że nie mogę dodać tych siedzeń?

 

I jeszcze jedno pytanie:

 

jeśli jednak mogę zwiększyć liczbę siedzeń, to czy kanapę muszę montować w warsztacie z odpowiednim wpisem do ew. PKD 4520a, czy jeżeli będzie to zmiana nie polegająca na zmianie RODZAJU pojazdu mogę to zrobić gdziekolwiek i potem udać się do SKP po opinię diagnosty?

 

Bardzo proszę o pomoc, może moje myślenie nie biegnie właściwym torem, ale siedzę na różnych forach od kilku dni i już mam mętlik w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym wzorem? czy może się okazać, że nie mogę dodać tych siedzeń?

Musisz podstawić odpowiednie parametry i zgodnie ze wzorem to obliczyć czy możesz dokonać takiej zmiany. Natomiast może się okazać, że po dodaniu siedzeń nie spełnisz wymagań dla VAT.

jeśli jednak mogę zwiększyć liczbę siedzeń, to czy kanapę muszę montować w warsztacie z odpowiednim wpisem do ew. PKD 4520a, czy jeżeli będzie to zmiana nie polegająca na zmianie RODZAJU pojazdu mogę to zrobić gdziekolwiek i potem udać się do SKP po opinię diagnosty?

Możesz wykonać to we własnym zakresie. Musisz zwrócić uwagę na punkty mocowania dodatkowych siedzeń (Dz.U. 155 z 2009 poz 1232 załącznik 1 dział I tabelka 9.1.7). Najlepiej będzie, zanim poniesiesz jakiekolwiek koszty, udaj się na SKP gdzie będziesz dokonywał BT i porozmawiaj z diagnostą pokazując mu "pacjenta" wówczas będziesz wiedział na czym "siedzisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal będziesz mógł odliczać VAT to pytanie na forum księgowych ;)

 

A co do przeróbki - zależy jak odczytywać podrodzaj pojazdu - zrób z niego np. ciężarowy FURGON i już cytowany paragraf 9a z Dz.U.Nr 32 Cię nie dotyczy i możesz dowolnie lawirować z fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do znawców:

 

W tym roku sprowadziłam Hondę CR-V; Chciałabym ją teraz zamontować;

Do tej pory myślałam,

Nie wiem czemu zrobiliście z "lamuffki " chłopaka???, przecież dziewczyn tu na lekarstwo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy zabrali głos w mojej sprawie.

Powoli mi się rozjaśnia, choć trudno się połapać w tych wszystkich przepisach i ich interpretacji, sport dla pomysłowych.

 

Mam tylko jeszcze jedną prośbę, czy ktoś mógłby wstawić link do tego 9 paragrafu, bo jak ja szukam to wyskakuje mi treść dotycząca poziomu hałasu zewnętrznego...

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link to nie jest,ale..

 

§ 9a. (39) W samochodzie cięŜarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w

przepisach o homologacji pojazdów, mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie

ilości miejsc, jeŜeli:

1) liczba miejsc nie przekracza osiem (bez kierowcy) i

2) (40) P - ((M +75) + N x 68) ≥ N x 68, gdzie:

P - dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M - masa własna pojazdu,

N - liczba miejsc, nie licząc miejsca kierowcy.

 

Jaką ładowność masz wpisaną w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku sprowadziłam Hondę CR-V na firmę, jako samochód ciężarowy z 2 miejscami.
Nie chcę przy tym stracić prawa do odliczania Vat-u od paliwa

Rozumiem, że VAT-1, wówczas odpada

A ja obstaję przy swoim - cytowany przepis nie dotyczy nadwozia typu FURGON

Bo albo jedno albo drugie, jak też

Albo ciężarowy-inny :)

Ponieważ taki VAT ma określony podrodzaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontujesz kanapę, to powinnaś zgłosić to do Skarbowego, bo nie będziesz spełniać już VAT-1. Koniec z odliczaniem od paliwa. (chyba że to pickup jakiś)

Jeśli chcesz na osobowy 5-miejscowy to musi to zrobić warsztat uprawniony z wpisem do ewidencji, stacja na zmiany konstrukcyjne badanie i WK dopiero zmienia. Tak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.