Skocz do zawartości

Bmw 325XI Jakie DMC przyczepy?


BlackXardas007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę odnośnie DMC przyczepy z ham. i bez w Bmw 325XI sedan, 218KM, rocznik 2006, DMC auta to 2115, masa własna 1640. Co Wy na to 750/1400. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce DMC auta to 2115 , samochód z USA więc jest tylko naklejka- zestawu nie ma. wiem że bez hamulca to połowa masy własnej ale nie jestem pewien co do tej drugiej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Chodzi mi o MMC z hamulcem i bez.

 

[ Dodano: 29-10-2010, 21:59 ]

A tak na marginesie to według Ciebie 1400 może być czy nie? Obliczyłem to z 2115*0,67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja 325xi 4x4 ale ma silnik 2996cm3. Danych z ITS nie mam bo mi mój boss nie kupił. Ale może masz i rację żeby wstawić xxx. Ciekawe tylko czy wydział komunikacji nie będzie się burzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. W poniedziałek nie, raczej we wtorek. Dla właściciela powiedziałem żeby załatwił dane odnośnie przyczepy jeśli chce mieć wpisane, więc raczej nie będzie się burzył bo pewnie nie załatwi. I pewnie zrobię tak jak mówisz, wstawię xxx i spokój ale poczekam do wtorku zobaczę czy będziesz w stanie pomóc. Raz jeszcze dzięki. A tak na boku to ile kosztuje katalog ITS-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to jest wiarygodne bo dotyczy kombi z 2009

Wymiary i waga

Weight: Waga: 1615 kg (3,560.5 pounds) 1615 kilogramów (3,560.5 funtów)

Max weight with load: Maksymalna waga z obciążeniem: 2060 kg (4,541.5 pounds) 2060 kilogram (4,541.5 funtów)

Towing weight: masa holownicza: 1700 kg (3,747.9 pounds) 1700 kilogramów (3,747.9 funtów)

Overall length: Długość całkowita: 4530 mm (178.3 inches) 4530 mm (178,3 cala)

Overall width: Szerokość: 1820 mm (71.7 inches) 1.820 mm (71,7 cala)

Overall height: Wysokość: 1430 mm (56.3 inches) 1430 mm (56,3 cala)

Wheelbase: Rozstaw osi: 2770 mm (109.1 inches) 2770 mm (109,1 cala)

Fuel capacity: Pojemność zbiornika paliwa: 63.0 litres (16.64 gallons) 63,0 l (+16,64 galonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ten, to kolejny byc może tak jak sobie zażyczy przyczepkę mieć.
to niech sobie ma :evil:

a kto mu każe tą BMką targać przyczepę

niech kupi sobie sprzęt co ma na TZ DMC zespołu ...

 

albo do Markesa po opinie za $$$ nt. ustalenie nieznanych danych pojazdu

:cool:

 

[ Dodano: 29-10-2010, 22:25 ]

Suwałki -> Łódź = kawałek drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co są w katalogu ITS mają MMC przyczepy z hamulcem-1700kg,niestety takiego o dmc 2115kg nie ma i nie da się określić czy to z rynku amerykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackXardas007 - interesują Cie te zakreślone. Ale pamiętaj, że nawet amerykańce mają na tabliczkach masy zespołów :)

 

To jest z katalogu ITS

bmw1.thumb.JPG.49ce550ce8fc9810bfee85961b9a256c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy na pewno brak DMC zespołu na tabliczce znaczy XXX dla O1 ? Miałem kiedyś pojazd na OBT po raz pierwszy i na tabliczce nie było nic innego oprócz VIN i kodów typu AMX itp . określających np. typ pojazdu , ale w/g katalogu były masy przyczep - dla tego uważam ,że nie należy się sugerować nie ma DMC zespołu = brak O1 . Dodam , że to nie był pojazd z USA.

 

[ Dodano: 12-11-2010, 13:04 ]

Dodam jeszcze że podejrzewam że to mogła być tabliczka zastępcza - ale to nie zmienia faktu - brak danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego uważam ,że nie należy się sugerować nie ma DMC zespołu = brak O1

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ

§ 2. 1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na

części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny

informacje w następującej kolejności:

5) dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów w przypadku pojazdu samochodowego przeznaczonego

do ciągnięcia przyczepy;

 

 

Przeznaczonego - nie mylić z przystosowanego. Jeśli nie ma na tabliczce MMC zespołu pojazd nie jest przeznaczony do ciągnięcia przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie zrobić jeśli na takiej tabliczce nie ma tych danych - nawet nacisków osi ? Jak się odnieść do tego dokładnie pojazdu przy wyznaczaniu takich danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się odnieść do tego dokładnie pojazdu przy wyznaczaniu takich danych

 

Naciski na oś to sobie możesz z katalogu dopasować, ale to czy auto może ciągnąć przyczepę wie tylko producent i tą wiedzę przekazuje nam na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.