Skocz do zawartości

Rodzaj pojazdu


SZYMON-OSKP

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy przyjeżdza pojazd marki Citroen Xsarra Picasso z Holandi w przetłumaczonych dokumentach pisze Rodzaj pojazdu Wielozadaniowy w dowodzie holenderskim tak samo. Jak to ugryźć bo nie bardzo wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielozadaniowy to podrodzaj a nie rodzaj poj. jest to po prostu błędny wpis. :)

Wiem że to podrodzaj , co byś kolego zrobił w tym przypadku? Zaznaczam że samochód sprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz -rodzaj -osobowy

podrodzaj -wielozadaniowy

i do wk. :)

 

Od kiedy osobowy ma podrodzaj wielozadaniowy,to po prostu wymysł holenderskiego dowodu

Ja bym to olał :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to właśnie olałem

quote="mirek.g"]Klasyfikacja pojazdów Dz.U 137 poz 968 sam.osob. podrodzaj wielozadaniowy

Mirku znam klasyfikację i dziennik 137 czytałem żeby się upewnić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - jakieś 80% obecnie homologowanych pojazdów typu "VAN" (w potocznym rozumieniu tego słowa) i kombi ma obecnie podrodzaj właśnie WIELOZADANIOWY. W niemal każdym DR zagranicznym wystawionym w postaci zharmonizowanej jest to wyraźnie oznaczone: "AF". Ale może tylko 5% diagnostów prawidłowo to rozkoduje i wpisze w DIP właśnie wielozadaniowy. Możecie mi wytłumaczyć z czego to wynika, że diagnosta zazwyczaj stara się tu być mądrzejszy od producenta i homologacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - jakieś 80% obecnie homologowanych pojazdów typu "VAN" (w potocznym rozumieniu tego słowa) i kombi ma obecnie podrodzaj właśnie WIELOZADANIOWY. W niemal każdym DR zagranicznym wystawionym w postaci zharmonizowanej jest to wyraźnie oznaczone: "AF". Ale może tylko 5% diagnostów prawidłowo to rozkoduje i wpisze w DIP właśnie wielozadaniowy. Możecie mi wytłumaczyć z czego to wynika, że diagnosta zazwyczaj stara się tu być mądrzejszy od producenta i homologacji??

 

95% diagnostów jest niedouczona. U mnie było tak samo, tylko WK się zreflektował i sam zacząłem zwracać na to uwagę. Jeśli w dowodzie jest AF to wielozadaniowy i tyle. Nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 80% obecnie homologowanych pojazdów

Może pod VAT???? Wystarczy tylko zmienić rodzaj pojazdu. Dla producenta to (pan) pikuś. Mają w szufladach homo jakie klient sobie życzy. I z tej samej linii produkcyjnej: osobowe na prawo, ciężarowe na lewo... :evil:

95% diagnostów jest

niezdolna do nadążania za szybko zmieniającymi się przepisami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arizona napisał/a:

95% diagnostów jest

 

niezdolna do nadążania za szybko zmieniającymi się przepisami.

 

Nawet gdyby się nie zmieniały, nigdy nie były jednoznaczne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie były jednoznaczne

Mam taką cichą, osobistą, złośliwą teorię....

Jeden (piiiiip...) uchwala niejednoznaczne przepisy, żeby drugi mógł się pochwalić efektami tępienia nieprawidłowości.

Rączka rączkę myje i interes się kręci...

Ale faktem jest że mnóstwo diagnostów zatrzymało się na etapie pieczątki w kieszeni i walenia stempla na prawo i lewo, gdyż: "jak tu dojechał to musi być sprawny bo dojechał."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak tu dojechał to musi być sprawny bo dojechał."

Sukcesem jest fakt, że się w ogóle pofatygował ,,,

I że się przed bramą zatrzymał... Hamowniki znaczy ma...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż: "jak tu dojechał to musi być sprawny bo dojechał."
:ok

 

[ Dodano: 16-11-2010, 18:55 ]

Kilkuset uchwala

A myslisz ze wiedzą co uchwalają.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - jakieś 80% obecnie homologowanych pojazdów typu "VAN" (w potocznym rozumieniu tego słowa) i kombi ma obecnie podrodzaj właśnie WIELOZADANIOWY. W niemal każdym DR zagranicznym wystawionym w postaci zharmonizowanej jest to wyraźnie oznaczone: "AF". Ale może tylko 5% diagnostów prawidłowo to rozkoduje i wpisze w DIP właśnie wielozadaniowy. Możecie mi wytłumaczyć z czego to wynika, że diagnosta zazwyczaj stara się tu być mądrzejszy od producenta i homologacji??
Wynika to z faktu, że funkcjonują u nas dwie nazwy na określenie tego samego pojazdu a na dokładkę przepisy podatkowe faworyzują wielozadaniowe i vany. Pojazdy wielozadaniowe (MPV) to kiedyś oznaczało pojazdy takie jak Renault Espace, VW Sharan, Mazda MPV czy Opel Zafira. Ale u nas producenci i dealerzy zaczęli nazywać je Vanami, potem poszło to w katalogi i teraz jest mętlik a określenie wielozadaniowy stało się nieczytelne. Nie zawsze w dokumentach jest zamieszczone oznaczenie AF, a jeśli na badanie przyjedzie np. Xsara Picasso, o której Citroen pisze jako o vanie więc nie można się dziwić, że diagnosta z ostrożności woli napisać van niż wielozadaniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nie wiem czy pod dobry temat się podczepiam, ale mam takie pytanie, jak zakwalifikować pojazd typu Iveco Daily 35c 18 z kontenerem izotermicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ciężarowy - furgon - izotermiczny (06 02 002)

 

Czyli jednak furgon, powiem szczerze że furgon zawsze kojarzyłem z blaszaną budą ale taki podział też mi pasuje. Dziękuję.

 

[ Dodano: 18-05-2011, 09:12 ]

Po nocnych przemyśleniach zastanawiam się czy nie może być to "wielozadaniowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ typowy furgon to właśnie osobna kabina i część ładunkowa - wszelkie zabudowy typu kontener itd.to właśnie klasyczne furgony. Tzw. "blaszak" to co najwyżej furgon zintegrowany - konstrukcja dość problematyczna od strony prawnej.

 

Nie może to być wielozadaniowy.

 

Nie masz innych zajęć w nocy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.