Skocz do zawartości

Żądanie raportu wagowego


wrc69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może zna (i zechce się podzielić) podstawę prawną żądania przez kierownika WK raportu wagowego z ważenia pojazdu do zmian konstrukcyjnych.

Zmiana ilości miejsc. Zważone osie na urządzeniu do sprawdzania amortyzatorów (jest opcja wagi). Zwiększona masa własna. Zmniejszona ładowność. Nie zmieniona DMC.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o opinię rzeczoznawcy jak czegoś nie wiesz lub nie jesteś pewny. Jeśli zważysz osie po kolei i zsumujesz wyniki, to czego nie wiesz???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy ktoś może zna (i zechce się podzielić) podstawę prawną żądania przez kierownika WK raportu wagowego z ważenia pojazdu do zmian konstrukcyjnych. "

Bardzo proszę o info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam podstawy prawnej, moze masy okreslone przez Ciebie znaczaco odbiegaja od mas zawartych w homo lub innych dokumentach dostepnych dla WK dotyczacych danego typu pojazdu. Nie mialem jeszcze takiego przypadku zeby WK kwestionowal masy ktore wpisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. W przypadku zawiadomienia o zmianie innych danych pojazdu zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym zaistniałej w wyniku wprowadzenia zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, pojazd, zgodnie z ustawą, podlega badaniu technicznemu. Zaświadczenie o pozytywnym wyniku tego badania potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów, jest podstawą do wydania dowodu rejestracyjnego z nowymi danymi pojazdu.

 

Tyle DZ.U.186,jedyne co mi przychodzi do głowy to że w ramach nadzoru nad SKP chcą sprawdzić(udupić) Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mam raport wagowy, bo ściągnąłem klienta i zważyliśmy pojazd na wadze. Wynik taki sam. Mam też potworną niechęć do pokazywania tego raportu w WK (nie jest on moim nadzorcą). Nie lubię być traktowany jak gówniarz i problematory potworne mi się włączają.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 20-11-2010, 10:01 ]

Masa własna zwiększyła się o 80 kg. Nie jest to szokująca zmiana.

 

P.S. Pomagasy rozdane.

Dzięki za szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są moim "nadzorcą" i nie jestem zobligowany do tłumaczenia im czy mają rację czy nie. Wiedza kosztuje. A ja jestem w niektórych przypadkach potwornie złośliwy i poprzeczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"moze masy okreslone przez Ciebie znaczaco odbiegaja od mas zawartych w homo lub innych dokumentach dostepnych dla WK dotyczacych danego typu pojazdu"

 

No ja nie znając innych faktów stawiałbym konkretnie na to właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądania przez kierownika WK raportu wagowego z ważenia pojazdu do zmian konstrukcyjnych.

Zmiana ilości miejsc.

Pierwszy raz coś podobnego słyszę...Moze dlatego ze wiek juz swoje zrobił i nie zdając sobie sprawy jestem lekko gluchy.... :?::?::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może zna (i zechce się podzielić) podstawę prawną żądania przez kierownika WK raportu wagowego z ważenia pojazdu do zmian konstrukcyjnych.

Zmiana ilości miejsc. Zważone osie na urządzeniu do sprawdzania amortyzatorów (jest opcja wagi). Zwiększona masa własna. Zmniejszona ładowność. Nie zmieniona DMC.

Pozdrawiam

 

WK nie ma podstawy prawnej żądać "raportu wagowego", nie ma prawa też w tym przypadku zażądać rzeczoznawcy.

Jedyne co może zrobić to dać skierowanie na DBT i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK zawsze ma prawo zażądać opinii biegłego i tona koszt właściciela (w razie wątpliwości) - tak stanowi kpa. Więc i ten raport wagowy dałoby się tam jakoś obronić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie ma podstawy prawnej żądać "raportu wagowego", nie ma prawa też w tym przypadku zażądać rzeczoznawcy.

:ok

Jedyne co może zrobić to dać skierowanie na DBT i tyle.

 

to i tak podważanie autorytetu diagnosty ,,,

 

zwłaszcza, że WK często popełnia głupsze błędy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może zna (i zechce się podzielić) podstawę prawną żądania przez kierownika WK raportu wagowego z ważenia pojazdu do zmian konstrukcyjnych.

Zmiana ilości miejsc. Zważone osie na urządzeniu do sprawdzania amortyzatorów (jest opcja wagi). Zwiększona masa własna. Zmniejszona ładowność. Nie zmieniona DMC.

Pozdrawiam

Czytam te wszystkie odpowiedzi i czytam... Kolego wrc69 proszę o skan decyzji kierownika WK, że jest potrzebny raport wagowy :evil:

Znając życie to :

Po pierwsze klient, a nie kierownik WK przekazał Tobie taką informację

Po drugie nie dzwoniłeś do Kierownika co źle zrobiłeś, że się czepia Ciebie.

Po trzecie jeżeli sytuacja taka była to wiadomo, że kierownik WK (pani z okienka) ma różne widzi misie i odsyła Pana z kwitkiem z okienka - a jak przyjdzie co do czego to okazjue się, że klienta wogóle w WK nie było :x

I już mi się nie chce dalej opisywać tych podstaw prawnych, bo co najważniejsze brak podstawy (pisma od kierownika WK), że kierownik WK takiego kwitu żąda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza, że WK często popełnia głupsze błędy ,,,

 

A SKP jeszcze głupsze... 8)

I znów zaczynają się osobiste wycieczki zamiast merytorycznej dyskusji :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja to teraz też osobistą wycieczkę - przecież nie będzie się zniżał do tego poziomu - choć osobiście twierdzę, że telefonowalem nie raz do WK i to pomagało - nigdy nik nie zadzwonił do mnie z WK (no może raz) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie osobiste? Przecież zapis był ogólny i był odpowiedzią na pewne uogólnienie

 

Co ma zrobić WK, jak ma co 6 lat w aktach kolejne badanie i kolejni diagności przy każdej wymianie DR odczytują z rzekomo tego samego pojazdu ciągle nieco inne parametry techniczne? Co brac na wiare? Nie ma się co dziwić, że być może kierownikowi WK puściły nerwy i zamiast opierać się na kolejnych nierzetelnych informacjach z SKP wysłał klienta prosto na wagę i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma zrobić WK, jak ma co 6 lat w aktach kolejne badanie i kolejni diagności przy każdej wymianie DR odczytują z rzekomo tego samego pojazdu ciągle nieco inne parametry techniczne?

Za każdym razem wyciągnąć wnioski! Jeżeli WK bez mrugnięcia okiem zmienia parametry to niech się później nie dziwi. Powinien wezwać do siebie poprzednika (-ów), który był ślepy i sprawę wyjaśnić. Jeżeli zawalił urzędnik błędnie wypisując DR to załatwić we własnym gniazdku a jak diagnosta to wezwać pogrozić paluszkiem a przy następnym spotkaniu odebrać uprawnienia i wszytko będzie tak jak być powinno a nie udawać że nic się nie stało do momentu jak już jest za późno albo sprawy są tak zadawnione, że co niektórzy biorą je za normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on wyjaśni po tylu latach? Powie, że w rejestrach nie ma i tyle... Jak jeszcze to stacja nie z danego terenu to już w ogóle...

Poza tym Panowie... Jakby WK miała wzywać za każda pomyłkę do siebie, to nie wiem czy jakakolwiek SKP w kraju by pracowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.